FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
04-08-09 17:51  [Pytanie] Co dać na warsztat?
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Żeby już nie zaśmiecać moich relacji i galerii postami o tym, co następne, założyłem ten wątek. Może od razu przejdę do rzeczy:
Co teraz radzicie dać na warsztat?
Na stercie mam: Nieuport 23 1:50 KŚ, Ki-44 Shoki 1:50 KŚ, Jak3 1:48 MK, P-11c 1:50 WIR, F-16c Block 60 1:48 TH, ,,Catalina'' 1:50 KEL, Nastawnia-Wolsztyn 1:87 GPM, Westland Whirlind 1:33 MM, Ju-87, Natter i Reichenberg 1:33 MM, FW 189 UHU 1:33 MM, IŁ-2 1:33 MM, ORP ,,Burza'' 1:200 MM, ORP ,,Błyskawica'' 1:200 MM, ,,Piotr z Gdańska'' 1:200 MM, Tiger Ausf. H1 1:25 MM, ,,Ark Royal'' 1:300 MM, ,,Hood'' 1:300 MM, Malbork 1:500 GPM, Fw-190 1:33 GPM, Spitfire Vb 1:33 AH, ,,Aircobra'' 1:33 KW, Macchi 205 ,,Veltro'' 1:33 AH, Me-109E-7/trop. AH 1:33
A nieskończone to: ,,Karaś'' 1:33 MM, F-16 1:33 MM, ORP,,Orkan'' 1:200 GPM i coś jeszcze...

KŚ- Kartonowy Świat
MK-Model Kartonowy
WIR=KEL- Kartonowa Encyklopedia Lotnictwa
GPM-GPM :)
TH- Tanie Hobby
MM- Mały Modelarz
AH=KA-Kartonowy Arsenał
KW-Cartoon Model

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (04-08-09 17:53)

 
04-08-09 18:10  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Halińskiego to może odstaw na razie na półkę. Zrób model na miarę swoich możliwości.
A najlepiej dokończ to co zacząłeś.

Pozdrawiam!

 
04-08-09 18:14  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Dokończ co zaczołeś a potem pomyslimy;)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
04-08-09 18:54  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

zaczołeś - hmm ja to myslałem , że można zacząć ale może się mylę ;)
Samolotów nie kleję ( chyba , że są na okrętach ;) ) ale wydaje mi się , że pięćdziesiątki z KEL-u są w miarę proste ...........

--
Pozdrawiam

 
04-08-09 22:04  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Zacznij od 1:48/1:50, i to jednopłatów. Po kolei, jeśli nie dla szkolenia, to dla treningu - żeby wychodziły równie dobrze (znaczy kolejny nie gorzej niż poprzedni). Okręty odłóż zdecydowanie na potem.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
04-08-09 22:14  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Nie do końca rozumiem tego typu pytań. Odpowiedz sobie sam co Ciebie interesuje. Może masz ulubiony okres lub typ broni ?
Ja proponuję Ci wziąć się za trojaczki z MM. Modele raczej mają mało błędów i są łatwe, zwłaszcza Żmija . Jeśli jednak po obejrzeniu "4 Pancernych" masz ochotę na czołg, to wybierz Tygryska .

--


 
05-08-09 09:30  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Ja bym postawił na dokończenie ORP ORKANA : )

--

 
05-08-09 09:58  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Co chcesz to klej - proste ...

--
Pozdrawiam

 
05-08-09 10:31  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Witaj
Patrząc na spis modeli które masz na ,,stercie" odnoszę wrażenie że nie masz tak zwanego tematu wiodącego.
Ze spisu wynika że Twoje zainteresowania są rozległe (i bardzo dobrze), jest tam broń pancerna, lotnictwo, marynarka, budownictwo... .
Z drugiej strony masz wiele projektów rozpoczętych i moja sugestia na teraz, abyś na spokojnie systematycznie je dokańczał, a gdy je wszystkie już pozamykasz wówczas możesz sobie usiąść i pomyśleć co dalej.
Osobiście znałem paru szybkich zawodników którzy rozpoczynali kilka modeli na raz ale ich zapał wygasał gdzieś po drodze i koniec modeli był opłakany.
Co do wyboru modelu - każdy z Nas zasugetuje Ci swój typ i przypuszczam iż będzie to podyktowane określonymi preferencjami sugerującego.
Ostateczny wybór należy do Ciebie ale przed jego dokonaniem może warto zastanowić sie nad wyborem:

- kategorii z jakiej model ma pochodzić (lotnictwo, marynarka, pojazdy, budownictwo...);
- wybrac konkretny model z określonej kategorii kireując się jego atrakcyjnością, opracowaniem, kolorystyką, trudnością wykonania...lub swoimi osobistymi preferencjami;
- zebrać minimum dokumentacji (fotki plany...);
- przygotować warsztat pracy i niezbędne przyrządy i materiały;
- zacząć kleić i mieć wiele serca i zapału, oraz samozaparcia w dążeniu do ukończenia projektu.

Klejenie to przyjemność nie pańszczyzna, ma sprawiać wiele radości i przynosić wiele satysfakcji z wykonanych modeli czego i Tobie serdecznie życzę.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
05-08-09 11:07  Odp: [Pytanie] Co dać na warsztat?
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Pytam dlatego, żeby nie powtórzyła się historia z Darem Młodzieży ;-)
Raduss- Po głębszym zastanowieniu to bardziej wolę samoloty, ale od czasu do czasu czymś innym nie pogardzę ;-)
PAWELCIOL- Są proste, tylko czasami są problemy z wielkością wręg.
A na razie to chyba skupię się na Orkanie, teraz kleję drugiego Oerlikona i nie jest źle :-)

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (05-08-09 13:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024