FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-07-09 17:18  [Galeria] HMS Glowworm
Tomek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Cześć,
Jestem nowy na forum, więc za wszelkie błędy w zamieszczaniu zdjęć i takich tam przepraszam. Mam na imię Tomek, modelarstwem kartonowym zajmuję się od dość dawna, ale z częstymi i dłuuuuugimi przerwami (ostatnia trwała blisko rok). Chciałbym pokazać zdjęcia niszczyciela Glowworm z wydawnictwa GPM. Właściwie nie miałem zamiaru tego robić, gdyż wykonanie modelu pozostawia wiele do życzenia- zdjęcia zresztą też- ale na żadnym forum nie mogłem znaleźć dokończonej relacji, więc stwierdziłem, że fotki mogą się komuś do czegoś przydać, tak jak mi by się kiedyś przydały.
Statek robiłem trzy lata z wieloma przerwami, ciągłej pracy nie było więcej niż jakieś pięć miesięcy. Wynikało to głównie z tego, że model od początku jakoś mi się nie podobał, a i dłubaniny przy nim było więcej niż w jakimkolwiek do tej pory klejonym przeze mnie.
Do modelu nie dodawałem żadnych części od siebie i niczego nie zmieniałem. Relingi wykonywałem metodą chałupniczą z jakiegoś drutu miedzianego o średnicy 0,4 mm i sklejałem kropelką, a następnie malowałem pactrą; podobnie drabinki i pomosty; bulaje z tego samego materiału, a pozostawiłem w naturalnym kolorze. Olinowanie w całości jest zrobione z żyłki wędkarskiej 0,1 mm malowanej pactrą, a maszty i kominy z patyczków od szaszłyków odpowiednio zestruganych. Liczę na głośne i konstruktywne oceny, a przede wszystkim porady jak i co mogłem zrobić inaczej (jeśli jakość zdjęć oczywiście nie przeszkodzi)- to chyba dla mnie najważniejsze, żeby się dowiedzieć czegoś nowego.
pozdrawiam wszystkich,
Tomek


--

 
23-07-09 19:38  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czego Ty marudzisz, że wykonanie pozostawia wiele do życzenia? Ładnie Ci ten Glowworm wyszedł, w zasadzie nie ma się do czego przyczepić... I nie ma powodu żeby narzekać :-) Ale szczerze powiem, że ten model ma coś w sobie, że skłania do robienia przerw- ja sam sklejam go już gdzieś ze trzy lata. Nawet moja niedokończona relacja wala się gdzieś w czeluściach forum...

Powiedz mi tylko- jak Ci wyszły te dziury w pokładzie będące podstawami do dział art. główneJ? Móglbyś ew. pokazać jakieś zdjęcie?

Lufy poczwórnych km-ów nie powinny być przypadkiem czarne?

Pozdrawiam
Maciek

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
23-07-09 19:58  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witamy na forum.
Nie ma co narzekać. Model bardzo ładny. Równo i dokładnie sklejony. Przyczepić można się chyba jedynie do zbyt grubego łańcucha kotwicznego i bulajów.

Pozdrawiam

--

Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

Post zmieniony (18-08-09 07:53)

 
23-07-09 20:38  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Mnie się podoba.

Pozdrawiam!

 
23-07-09 21:40  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Bardzo ładnie sklejony model, gratuluję!

Szczególnie podoba mi się czystość wykonania i bulaje, które w tym modelu poprzez ich gęstość i rozmieszczenie ładnie wyekspnowałeś. Z oceny fotek myślę, że naprawde nie masz sobie nic co zarzucenia:) Sory, że tak bez konstruktywnej krytyki, ale no.. widać co widać;)

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 
23-07-09 21:45  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Tomek i elessar.telc - faktycznie ciekawa sprawa z tymi przerwami - mi też coś podobnego się zdarzyło.... długo go kleiłem ale , że mam w zwyczaju zaczynać ze dwa projekty na raz tak więc nie było tak źle.... Ciekawie model wygląda jest bardzo ładny.........

--
Pozdrawiam

 
23-07-09 21:56  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Jesli model od poczatku Ci sie nie podobal powinno wyjsc "na odwal" a tu wyszedl piekny niszczyciel. Bardzo czysto sklejony, a najbardziej widoczne sa bulaje, dodaja profesjonalizmu modelowi.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
24-07-09 08:01  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Kleiłeś w standardzie, więc nie mam się do czego czepiać :)) Jest czysto i dokłądnie sklejony. Jedyne co troszkę mi przeszkadza to ciut za grube poziome linki relingu. I to naprawdę jedyna rzecz do której mógłbym się czepnąć.

Piękny model.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
24-07-09 08:41  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
Andrzej 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Ładnie, czysto sklejony model okrętu (nie: "statku"!!!). Nie podobają mi się tylko te chwalone bulaje: jeśli już koniecznie chciałeś wstawić ten drut, to stanowczo za gruby! Niezależnie od wyliczeń teoretycznych spotykanych na forach, powinna być widoczna cieniutka, wręcz symboliczna obrączka! Zwróć uwagę na zdjęcia rzeczywistych okrętów (np. BŁYSKAWICY) - mosiężne (!) obwódki zauważysz z odległości góra kilkunastu metrów , i to jeszcze patrząc pod odpowiednim kątem; czyli dla zachowania skali musiałbyś model oglądać z kilku- kilkunastu centymetrów.
Ale, oczywiście, wybór należy do Ciebie. Poza tym, również w modelarstwie najwyraźniej występuje zjawisko zwane modą...
Pozdrawiam, tylko tak dalej!
Andrzej

 
24-07-09 09:11  Odp: [Galeria] HMS Glowworm
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Gratuluję okrętu. Wyszedł Ci ładniutki niszczyciel. Jak u przedmówców, rzucają mi się w oczy tylko drobiazgi - ciut za grube linki relingów, łancuch kotwiczny. Nie podobają mi się też bulaje (ale to raczej baaardzo subiektywne moje odczucie, bo mi się druciane imitacje bulajów nigdzie nie podobają). No i jeszcze ten rozmaz na dziobie - pewnie wypadek przy pracy. Bardzo ładnie wyszło Ci olinowanie, jak dla mnie - ful wypas :)
Jeszcze raz: gratulacje oraz witaj w klubie :)

P.S. Jeśli Twoim zdaniem Ci "nie wyszedł", to ja nie chcę widzieć Twoich modeli, które Ci "wyjdą" - boję się o swój wzrok :)

--
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości - Albert Einstein

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024