FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 46Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
22-07-09 14:14  Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)
szyszkownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Grupa: WLKP

Witam,

na wstępie powiem tyle: ALE MI SIĘ MORDKA CIESZY:)

Tym bardziej, że w tym momencie też kleje japońca, też piankuję, potem szpachla, blachy, deskowanie itd.

Pięknie to wygląda, zwłaszcza bąble przeciwtorpedowe!:) Super efekt!

W związku z tym mam mnóstwo pytań:)

1. jakim lakierem impregnowałeś piankę przed szpachlowaniem?
2. czy zabezpieczyłeś zewnętrzne obrysy wręg cyjanopanem?
3. W jaki sposób wykonywałeś bąble przeciwtorpedowe? na fotce widać naklejony obrys, natomiast jak nakładałeś szpachle, kiedy odklejałeś obrys? Interesuje mnie technologia obróbki szpachli przy tak niewygodnym elemencie na kadłubie.
4. czy na bąblach przeciwtorpedowych powinien być obrys blach? Sugerując się modelami Yamato Witka i Takao Batonusa chyba nie, choć to tak z partyzanta wyciągnięte wnioski;) Chętnie usłyszałbym odpowiedź na te pytanie bardziej obytych w tych kwestiach:)
5. Skąd brałeś informacje na temat szerokości i rozmieszczenia blach? Wydaje mi się że tych blach "na wysokość" było więcej. Jak będe miał chwilę podrzucę Ci foty kadłuba Hiei z widocznymi blachami.
6. jakiej szerokości są w Twoim modelu deski na pokładzie? Na ostatniej fotce deskowania po fugowaniu widać, że miejscami deski odstają od siebie "podstawami", znaczy krótszymi bokami. Troszkę psuję to efekt końcowy, a fuga tylko to uwypukliła, ale to tak na doczepkę;)

Cała reszta MIODZIO!:)

PS. Jako pasy blach mogłeś wykorzystać papier satynowany, ma on fakturę bardziej zbliżoną do pomalowanej szpachli niż ta zastosowana przez Ciebie. To taka nowinka, której sam się dowiedziałem dzięki uprzejmości kolegów modelarzy.

--
ku chwale kartonu!!! ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Relacja/Galeria] Kolejny... Hiei ;) [1:300 - Mały Modelarz]  nowe
TomS 168565 22-07-09 00:30
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
vansen 1137 22-07-09 01:20
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
Kemot 1001 22-07-09 07:50
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
Mario 1051 22-07-09 08:43
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
Janisz 1048 22-07-09 10:39
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
paweł 1027 22-07-09 11:41
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
TomS 1144 22-07-09 12:05
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
szyszkownik 1091 22-07-09 14:14
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
TomS 1304 22-07-09 15:50
 Odp: [Relacja] Kolejny... Hiei ;)  nowe
Kwiatek 1295 22-07-09 18:04

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024