FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-07-09 17:23  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Dzisiejsze sprawozdanie zaczne od podstawki : )

Zapewne zaraz posypią się pytania skąd ten czarny : ) a więc uprzedzam fakt jak ktoś jest tak gapowaty jak ja i niestety spada mu pendzelek z czarną farbą na tą część podstawki to nie pozostaje nic innego jak przemalować ja na czarny ;p
Oto dno po oklejeniu przed malowaniem

A oto oklejony kadłub jak na moje możliwości to nieźle : )


I tu mam pytanie w jaki sposób mozna troche zamaskować miejsce łaczenia poszycia tak aby było mniej widoczne ? Chodzi mi o to miejsce :

Myślałem o nałożeniu jakiejś rdzy co Wy na to ? Może ktoś zna lepszy sposób ?
Kadłubowi brakuje jeszcze paru drobnych elementów ale dojdą w swoim czasie : )
Na dziś chyba wszystko : )
Pozdrawiam Michał

--

 
21-07-09 20:56  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
Thunder909 

 

Dobrze wyglada poszycie na dziobie. Tam mialem problemy i wyszly mi krowie zebra.
Przy nadbudowce przedniej bedzie brakowac czesci 49f. Ta znalazlem w Kujawiaku ;-)
Moj model byl w 90% ukonczony ,niestety moj wtedy 3-letni syn zabral sie za przegladanie modelu i szukanie silnikow. Do remontu nic sie nie nadawalo ,zostala tylko stocznia zlomowa ,czyli kosz.

 
21-07-09 21:14  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Thunder jak możesz to zerknij tutaj . Tam znajdziesz między innymi mojego Ślązaka i sposób na burty.

Benek, sory za autoreklamę ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-07-09 21:20  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
Bosman 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8


 - 10

Benek, zalezy jak duza jest ta szpara. Podejrzewam, ze na zdjeciu wyszla taka duza, a w rzeczywistosci nie widac jej tak. Ale mozesz sprobowac wkleic cieniutki paseczek papieru i odpowiednio pomalowac. Slyszalem, ze niektorzy zaklejaja takie szpary plastelina. Nie probowalem, ale moze to dziala.

--
Pozdrawiam Malych Modelarzy

 
21-07-09 23:14  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Ceva - Nic nie szkodzi : )
Bosman - tam raczej nie ma szpary poprostu została taka linia która jest dosć widoczna a troche nie widzi mi się to : )

--

 
22-07-09 23:48  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Troche późna pora ale dopiero wieczorkiem znalazłem czas na klejenie : )
Dokleiłem brakujace cześci pogładu rufowego :

Rozpocząłem też prace nad nadbudówką dziobową :

No na dziś to tyle : )
Pozdrawiam Michał

--

 
23-07-09 09:44  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Benek
Twojego niszczyciela szybko przybywa !! Podgladaj Ceve.........lepszego Slazaka chyba nie znajdziesz !? Powodzenia w dalszej budowie. Krzysztof.
P.S moze bys ta szparke potraktowal Wikolem (zalal,moze trzeba bedzie ze dwa trzy razy )

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
23-07-09 09:45  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Poręcze przy nadbudówce powinny być w kolorze mosiądzu tak jak zostało to narysowane na ściankach.

Pozdrawiam!

 
23-07-09 09:54  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Może i głupie pytanie ale : Jasiek połączenie jakich kolorów zastosować zeby wyszło coś podobnego do mosiądzu ? Kompletnie nie wychodził mi ten kolro dlatego pomalowałem na kolor nadbudówek : )

--

 
23-07-09 10:04  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Trudne pytanie. Ja po prostu kupiłem taką farbkę w sklepie modelarskim. Ewentualnie w sklepach z farbami można kupić złotol ale to ustrojstwo bardzo śmierdzi. Co prawda to nie mosiądz ale lepsze to niż nic.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024