FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
20-07-09 13:13  [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Witam tak to znowu ja hehe ; )
Moim kolejnym modelem będzie jednostka pływająca pod naszą ojczystą banderą ; ) a mianowicie niszczyciel eskortowy ORP Ślązak więcej o samym okręcie tu : ORP Ślązak
Model przedstawia okręt na stan z maja 1943 roku w skali 1: 200 autorem opracowania jest p. Grzegorz Nowak.
Na początek jak zawsze okładka:

Budowę rozpoczołem od szkieletu niestety już na wstępie czekała mnie pewna niespodzianka szkielet okazał sie za długi w części dziobowej o ok 1 mm nie wiem czy to wina opracowania czy moja

No cóż szkielet troszke sćiołem i teraz pasuje następnie przykleiłem pokłady

Na wstęp nowej relacji którą będę was zamęczał ;p wystarczy : ) teraz pora szlifować szkielet no i oklejanie : ) do następnego razu....
Pozdrawiam Michał

--

 
20-07-09 14:53  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kiedyś też go kleiłem, możliwe, że zamieszczę jakąś małą galerię, która może Ci się przydać ale to dłuższa historia- bo model uległ swego czasu katastrofie i teraz spoczywa w doku niemal naprawiony. Z tego co pamiętam to wszystko pasowało doskonale. Było jednak kilka drobnych w sumie niedoróbek, nazwijmy to drukarskich wpadek. Chodzi mianowicie o tylną część pokładu ( rufę ;-) ) , miejsca przyklejenia tam niektórych elementów żywcem przedrukowano z "prawie bliźniaka" tego wydawnictwa a tak nie powinno być. Brakuje również jednego elementu z przodu, numeru już nie pamiętam ale jest to budka-skrzynia z prawej strony przedniej nadbudówki. Jeśli byłaby taka potrzeba to mogę spróbować odszukać moje "poprawki" do tego modelu, czyli tą skrzynię oraz tylną część pokładu z prawidłowo zaznaczonymi białymi polami (do wydrukowania i naklejenia w odpowiednim miejscu) i wysłać na maila. Tak czy inaczej trzymam kciuki bo to fajny i efektowny model na pewno warto go zrobić :). Pozdrawiam.

 
20-07-09 15:04  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
ROBO 

 - 10

...chyba tylko jego tu brakowało :) bo pozostałe dwa blizniaki bodajze juz pływaja po Konradusie !?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
20-07-09 16:05  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Klejus Kartonikus - Gdybyś był tak uczynny to tu jest mój adres benek0408@wp.pl z chęcią obejrze te poprawki : )
ROBO - z tego co zauważyłem to istnieją na forum relacje z budowu ORP Krakowiaka i Orp Kujawiaka z tego Krakowiak nawet w dwóch rwlacjach występuje : )

--

 
20-07-09 18:01  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Właśnie wysłałem porawki, mam nadzieję, że się przydadzą :).

 
20-07-09 21:19  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Ho,ho Benek !!!.......z tego co widac to "okretowiec " jestes.Zabrales sie za zgrabny okrecik,z bardzo ladnym kamuflazem,ogladajac zdjecia gotowego Slazaka,trzeba powiedziec ze prezentuje sie bardzo efektownie..............no i to "Grzesiek Nowak".
Zycze powodzenia wczasie budowy i zadowolenia z efektu koncowego. Pozdrawiam Krzysztof.
P.S tym razem Benku zrob ladne lufy,lub kup sobie w GPM gotowe....kosztuja chyba jakies 5 zl.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
20-07-09 21:42  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

BENEK - na Papermodels jest relacja z budowy "ŚLONZOKA" a raczej -ów.... może to ci pomoże....

--
Pozdrawiam

 
20-07-09 22:47  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Tak znam Tą relacje a raczej dwioe w jednej hehe : ) co do poprawek Klejusa Kartonikusa to napewno coś wykorzystam : )
OGGO gdzie w necie można zobaczyć sklejonego Ślązaka ?

--

 
21-07-09 09:44  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Benek
Ja przegladam zawsze relacje z wystaw ,lub spotkan modelarskich.Wejdz sobie na dzial u Konradusa "kalendarz modelarski" i poprzegladaj sobie relacje (zdjecia) z duzych imprez ,juz nie wiem gdzie go widzialem ,ale jest pewne ze byl i to nie raz..Pozdrawiam Krzysztof.
P.S a zagladales do spisu relacji....."okrety" ?? powinien tez tam byc, bo okretow z polska bandera jest tam wiele.Jest tam ORP Kujawiak i ORP Krakowiak................blizniaki Twojego Slazaka.

--

W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

Post zmieniony (21-07-09 09:49)

 
21-07-09 10:55  Odp: [Relacja] ORP Ślązak Quest 1:200
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Dzięki OGGO : ) tak zagladałem tam ale ten Ślązak co tam jest to niestety wcześniejszy okręt noszacy tą nazwę

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024