FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-07-09 20:45  [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam w kolejnej mojej relacji
Niestety budowa San Francisco mnie przerosla i trafil on do kosza, i musialem sobie wziac cos innego na warsztat. Wybor padl na swiezynke a mianowicie Me 109 e7 od Halinskiego jako ze nie mam go w swojej kolekcji a niby kazdy powinien miec swojego Messerschmitta. Nie zamierzam nic z tym modelem cudowac ma po prostu byc taki jak w wycinance. Nie chodzi mi tez o jakas odpicowana kabinke a raczej o poprawna bryle platowca. Dlatego tez pominalem kilka elementow ktorych, stwierdzilem, i tak nie bedzie widac. Kabinka wyszla jak widac, nie mialem z nia wiekszych problemow. Poszycie wewnetrzne ladnie sie zlozylo z przodu i z tylu. Niestety po przymiarce poszcia nie zaslania ono calkowicie poszycia wewnetrznego. Mam nadzieje ze te zdjecie to wyjasni (u spodu kabiny, pod moim lewym kciukiem, widac ze wylania sie troche poszycie). Nie wiem co z tym fantem zrobic, czy tak moze zostac? Jak napisalem powyzej poszycie wewnetrzne ladnie sie zeszlo.

A tutaj reszta zdjec z budowy kabinki.


Pozdrawiam
Pawel K

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
18-07-09 21:19  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Sklejasz wersje E7 nie E7trop.

 
18-07-09 21:37  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Nie widzę zbytnio na tym zdjęciu na czym polega Twój problem z poszyciem. Z tego co widziałem, wnioskuję, że model różni się od poprzedniego w opracowaniu tylko malowaniem. Jeżeli odstaje Ci poszycie wewnętrzne w dolnej części to się tym nie martw zbytnio. Przyjdą tam jeszcze inne elementy. Zwróć tylko uwagę, aby zachować ich symetrię, a w dolnej części skrzydła (pod kabiną gdzie przyjdzie płat) może pojawić się zonq w postaci zbyt krótkiego poszycia. Jeżeli zwilżysz to powinno dać się ono dopasować.

Podpatruję ;)

--
_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

 
18-07-09 21:41  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Z różnic, które jeszcze zauważyłem to zamieszczono poprawne elementy chłodnic, tj. 54a i b. Teraz to co jest na rysunku zgadza się z tym co jest w wycinance.

 
18-07-09 23:49  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A czy może któryś z kolegów ma rozeznanie czy wręgi cięte laserem z poprzedniego me będą pasowac do tego wydania ?

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
19-07-09 09:57  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
Seweryn 

 

Tak.

--
Seweryn

 
19-07-09 10:23  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na czym poległeś z San Francisco?

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
19-07-09 12:58  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sleepwalker napisał:

> Na czym poległeś z San Francisco?
>

Na dnie. Nie udalo mi sie zamaskowac ladnie krzywych walow srub i miejsc z ktorych one wychodza.

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
24-07-09 21:14  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Czesc
Poprawilem kabine. Musialem oklejac poszycie i przeszlifowac lepiej okolice tablicy pilota ale sie oplacilo bo potem juz wszystko pasowalo.
Potem zrobilem oslone silnika i zaczely sie gwaltowne schody w dol. Byl to bardzo trudny element i niestety nie poradzilem sobie z nim najlepiej. Widac szpary i niedociagniecia z mojej winy. Problem powstal poniewaz chyba za slabo ponacinalem czesc 35 i nie moglem jej odpowiednio naciagnac na dol. Mam nadzieje ze teraz z czescia ogonowa pojdzie mi lepiej.
Ponizej pare zdjatek.

Pozdrawiam
Pawel

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
05-08-09 22:06  Odp: [relacja] Me bf109 e7/trop - Halinski
jowisz32 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W tym Me wszystko jest idealnie spasowane,trzeba tylko pamiętać,że modele od Hala wymagają wyjątkowej dokładności obrabiania poszczególnych elementów.

--
jowisz32

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024