FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
22-05-03 10:07  Re: SMS KRONPINZ 1/200
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5



Post zmieniony (27-01-12 11:19)

 
02-08-03 11:50  Re: SMS KRONPINZ 1/200
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Budowa zbliża się powoli (zgodnie z przewidywaniami) do końca.

I chyba czeka mnie jeszcze kolejna wymiana flagi na maszcie głównym-po wielu rozważaniach, przeczytanych stronicach i oglądniętych modelach-myślę, ostatecznie że to autor miał rację i na maszcie głównym powinna się znaleźć flaga admiralska lub komodorska, a ta którą mam obecnie jest przeznaczona na przedni flagsztok.

Post zmieniony (27-01-12 11:20)

 
10-08-03 11:39  Re: SMS KRONPINZ 1/200
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Po 3-ciej i ostatnie wymianie oflagowania okazało, się że i tak nie jest ono do końca poprawne. Tzn. u mnie bandera główna ma proporcje 3:2, a powinno być 5:3. Ale jak mówią do 3 razy sztuka, może w następnym niemieckim pływadle w I w.św. będzie z flagami już wszystko OK!

Post zmieniony (27-01-12 11:21)

 
10-08-03 21:37  Re: SMS KRONPINZ 1/200
zbyszko_k 

 

Swietnie wykonany model. Chciałbym zobaczyć go gdy bedzie ukończony. Jest na co popatrzeć. Jak wykonałeś relingi?
Super.

zbyszko_k

 
11-08-03 18:53  Re: SMS KRONPINZ 1/200
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Zbyszku,

model już prawie gotowy-tylko praca nie pozwala wciąż postawić kropki nad i.

A propos relingów:

1) słupki z drutu ze spinacza (za gruby bo 0,7mm ale tak zacząłem więc tak już dociągnę do końca, w następnym pływadle użyję raczej linki stalowej 0,3 mm a jak będzie za słaba to 0,4 mm, okazuję się że stosunkowo można ją ciąć cążkami bocznymi jeśli są dobrej jakości) na butaprenie w otworki w pokładzie na głębokość ok. 4 mm.
Czekam do całkowitego wyschnięcia tj. 24 godz.

2) następnie zwilżam słupki butaprenem i rązciągam linki z cienkiego miedzianego drutu transformatorowego. Każdy słupek raz owijam taką linką i ciągnę linkę do następnego słupka. Drut miedziany ma tę zaletę względem nitki, że można go dowolnie formować i "pamięta" swój kształt, dlatego po nabraniu pewnej wprawy to jest nawet łatwiej niż nitką. Miejsca styku linki ze słupkiem zalewam butaprenem.
Czekam do całkowitego wyschnięcia tj. 24 godz.

3) farba podkładowa, 24 godz.

4) farba akrylowa-ostateczny kolor raz lub dwa razy.

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

Post zmieniony (22-01-05 22:39)

 
11-08-03 22:00  Re: SMS KRONPINZ 1/200
zbyszko_k 

 

Dzięki za pomysł z relingami. Jeszcze raz gratuluje wspaniałej pracy.

zbyszko_k

 
26-09-03 15:55  Re: SMS KRONPINZ 1/200
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Model już prawie gotowy. Zostały jeszcze tylko do sklejenia i zamontowania trapy.



Post zmieniony (27-01-12 11:21)

 
26-09-03 16:24  Re: SMS KRONPINZ 1/200
dunkerque   

Witam,gratuluje robi wrazenie ten okret,wyglada super moze i ja sie do niego zabiore ,pozdrawiam.

 
26-09-03 17:26  Re: SMS KRONPINZ 1/200
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajniuśki model dla mnie pierwsza klasa. Mam tylko jedno pytanie do wszystkich z czego robicie maszty do okrętów? Zawsze mam z tym duże problemy.

 
26-09-03 18:42  Re: SMS KRONPINZ 1/200
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

.
.
.
..
...
....
.........
Model jak z bajki!!!!
.........
....
...
..
.
.
.

Pozdrawiam!
Michał

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024