FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 
24-07-09 19:34  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witm
WOW !! mamy juz sady !?.............ach lepiej nie bede nic dopisywal.Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
24-07-09 19:48  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
adamnie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To może i ja głos zabiorę.
Kolega Czesław ma rację, jeśli wydawca może sobie żartować z forum i jego Użytkowników oraz wszystkich potencjalnych nabywców tego modelu - to dlaczego użytkownikom nie można?
Moim zdaniem puszczenie w obieg tego "modelu" jest kpiną.

Może jest to po części też forma reklamy/antyreklamy - niepotrzebne skreślić,

Może tak teraz nabywa się potencjalnych klientów.

Od dłuższego czasu jestem w trakcie projektowania pewnego pojazdu, na pewno mniej dostępnego od w/w Fiata i co też mam sobie odpuścić w miarę wierne odwzorowanie modelu i jak najszybciej sprzedać go do jakiegoś wydawnictwa dołączając notatkę model dla początkujących?

Reasumując:
- Jako początkujący projektant modeli kartonowych chyba wolałbym wysłać tak zaprojektowany model do kosza niż do wydawcy,
- Jako raczkujący modelarz sam nie wiem, jeśli bym go nabył to chyba tylko po to ażeby podnieść sobie ciśnienie a później walczyć z samym sobą ażeby mimo tego jak model został zaprojektowany skończyć go.

Jeśli chodzi o autora i wydawcę wątpię żeby się wypowiedzieli, pewnie znają powiedzenie "Winny zawsze się tłumaczy", a biorąc pod uwagę to co zostało do tej pory napisane i pokazane nie chciał bym być na miejscu wyżej wymienionych osobników.

--

 
24-07-09 21:52  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Czytam ten wątek, czytam i aż popuszczam ze śmiechu.Najlepszy jest czesław45 masz u mnie browca gdziekolwiek to będzie.
Tyle pałowania jeszcze nie widziałem.
Panowie czy ktoś was zmusza aby kupować ten model. Informuję wszystkich nie robię tu za niczyjego adwokata, większość z was odsądza wydawnictwo od czci i wiary nawet nie fatygując się aby skleić ten model. Może i ma wady, może nie jest w 100% zgodny z oryginałem i co z tego. Mam chęć skleić sobie prosty nieskomplikowany model to sobie go skleję. Być może nie uda mi się go skleić, ale potrenuję na nim modelarstwo i techniki modelarskie. Co do autora projektu to życzę mu gruboskurności, aby wytrzymał te kąsania.

Adamnie -nie sądź abyś sam nie był sądzony - projektujesz model i chwała ci za to, i życzę ci aby nikt po wydaniu twojego opracowania nie powiedział ci że twój projekt jest be..



Post zmieniony (24-07-09 21:54)

 
24-07-09 22:30  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
adamnie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jarod - (przeczytaj jeszcze raz dokładnie co napisałem po słowie "Reasumując") Nie zwykłem sądzić i każde słowo wypisane przeze mnie jest swego rodzaju stawianiem się na miejscu projektanta ewentualnie wydawnictwa, a jeśli niektórzy odbierają moje słowa jak osąd to już nie mój problem.

"Kąsania" - dlaczego od razu takie słowa, to chyba wolny kraj i możemy pisać nasze odczucia. Mimo że modelu nie sklejam wystarczy jak popatrzę jak robią to inni, popierając swoje słowa WINNY jestem tego ze wyrażam własne przemyślenia i TŁUMACZĘ SIĘ bo od niepamiętnych czasów moje wypowiedzi odbierane są opacznie.

Teraz do rzeczy:

Autor wątku zaznaczył na początku iż zdaje sobie sprawę z nie do końca 100 procentowego odzwierciedlenia modelu względem oryginału i "Robimy to jednak m.in. dlatego że można z powodzeniem przypuszczać, że w najbliższych latach nikt nie opracowałby tego tematu, a z jego wydania ucieszy się wielu modelarzy." - więcej pisać na ten temat nie ma sensu...

p.s - a jeśli Szanowny Pan Jarod czuję taką nieodpartą chęć sądzenia to jeśli wyrazi zgodę chciałbym zaszczycić go funkcją "Sklejacza testowego moich modeli" co pozwoli jednocześnie "potrenować modelarstwo i techniki modelarskie" oraz da powód do Kąsania projektanta oraz wydawania o Nim osądów

 
24-07-09 22:53  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Jarod, przez grzeczność nie napiszę, że popuszczam ze śmiechu, ale napiszę, że chyba nie kumasz czaczy trochę...
"Panowie czy ktoś was zmusza aby kupować ten model. "
Owszem nikt nas nie zmusza, całe szczęście, ale jednocześnie na forum nikt nie może nam zabronić opiniowania modelu i dyskusji , bo forum przecież w tym celu istnieje...
"...nie fatygując się aby skleić ten model..."
Robi to Stanisław, na dodatek podpiera wszystko zdjęciami i opisuje budowę modelu. Mi to wystarczy, bo liczba galerii jakie ma zanotowane na forum i poziom sklejanych modeli mówią same za siebie. Trudno sobie wyobrazić, żeby nagle wszyscy chwycili za nożyczki i zaczęli się rozprawiać z Fiatem. To raczej nie realne, osobiście uważam, że wakacje są za krótkie, żeby tracić czas na niepewny model i się jeszcze stresować.
"Może i ma wady, może nie jest w 100% zgodny z oryginałem i co z tego. Mam chęć skleić sobie prosty nieskomplikowany model to sobie go skleję."
Model jest jak już wcześniej napisałem skomplikowany, bo taka jest jego bryła, tu o prostocie raczej nie można mówić, tak jak napisane było nie jest to model prosty do projektowania, ale do sklejania sam w sobie jest skomplikowany.
"Być może nie uda mi się go skleić, ale potrenuję na nim modelarstwo i techniki modelarskie."
To Twoje podejście do tego i nie każdy maa takie samo. A uważasz, że jest to fair w stosunku do osoby, która kupi ten model, a która forum nie czyta. I już pomijam fakt niezgodności, ale jak się okaże, że model jest niedokładny. To chyba coś jest nie tak.

--

 
24-07-09 23:19  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Już zaczynacie się nawzajem podgryzać . Trochę szacunku i zrozumienia dla innych i ich odmiennego zdania.
Rację mają zarówno krytycy jak i obrońcy tego modelu. Nie musicie sie zgadzać ale szanować inne zdanie - tak. Nikt na siłę nie powinien przekonywać do swoich racji.
Komuś się podoba i chce skleić model, proszę bardzo. Ktoś chce go spalić na stosie, również proszę bardzo.
A teraz moje kontrowersyjne zdanie. Mam gdzieś model tego Fiata (lub fiatopodobnego auta) tak samo jak mam gdzieś prawdziwe auto. Dla mnie to jakaś wojna o pietruszkę .Nie moja bajka.
Ale jeśli ukarze się jakiś model samolotu z okresu 2 wojny światowej tego autora (czekam na Bf-110) to na pewno go kupię, żeby samemu się przekonać czy dopasowanie części jest ok i czy w jakimś stopniu model będzie przypominał oryginał, dla mnie nie musi być w 100%.
Jeszcze kilka uwag.
Z całym szacunkiem Stanisław.Z nie jest tu wyrocznią i pokazywane przez Niego błędy nie koniecznie muszą być błędami wycinanki. Co innego gdyby to samo wychodziło u kilku innych sklejaczy.
Niektóre posty trzeba umieć czytać bo podszyte są ironią.
No i to porównanie do ORMO. Śmieszne raczej nie jest , raczej żenujące i idiotyczne.
--





Post zmieniony (24-07-09 23:38)

 
25-07-09 00:09  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Rodak 

 

Takiej gorliwosci w wyszukiwaniu merytorycznosci zyczylbym sobie w modelach innych,
jak nieszczesne modele nieszczesnego Awiatora.

Stal sie on , obok kilku innych rysownikow, standardowym chlopcem do bicia czy czarownica na ktora mozna polowac

Wielu zas innch rysownikow degustuje sie zas czyms ,
co mozna by nazwac nietykalnosciom typu, ty mnie zostaw, ty mnie nie rusz ...,

Wymienienie nazwisk tych rysownikow , np specow od stozkowzch polerow, skrzynek , ktore na 1ooo procent napewno nie byly zejsciowkami czy dziur w kominie , ktore napewno nie byly dziurami , bo by sie przeciez komin zawalil, itp itd itp itd ,

otoz wymienienie nazwisk tych nietykalnych , spowodowalo by pewno to ,
ze znowu zgraja nieuleczalnych klakierow by mnie tu zezarla z butami .


Proponowanie Jarodowi etatu sklejacza testowego to szczyt calkowitej nieznajomosci rzeczy rzeczywistej połączonej ze szczytem dyletanctwa i bezczelnosci ze strony proponujacego mu ten etat..

Wszytkim Formowiczom , czyniacym z papiurostwa rodzaj nawiedzenia ,
polecam uzycie menazki,
j
Wiem co mowie , bo uzywam jej codziennie .

 
25-07-09 00:48  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
adamnie 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Szanowny Rodak-u jak Kolega Raduss zauważył wypowiedzi niektórych szyte są grubymi nićmi Ironii, a jak już wspominałem wcześniej dla wielu osób moje wypowiedzi są trudne w trafnej interpretacji, pominę fakt zarzucania mi bezczelności, a to dlatego że słowo pisane jest trudniejsze w interpretacji niż rozmowa "oko w oko" - choćby dlatego że nie widzimy "języka ciała" rozmówcy/ów.

Podobnie sytuacja się ma w pisownią fonetyczną... - sorry nie umiałem się powstrzymać ;)

Podgryzaniem też bym tego nie nazwał, wolę pozostać przy określeniu wypowiadania własnej opinii.

Nie pamiętam czy było to już napisane ale przyszło mi do głowy że cała ta "batalia" została świadomie lub nieświadomie rozpętana przez Autora słowami: "Z racji tego, że w naszym wydawnictwie ukazał się właśnie model Fiata 125p chcielibyśmy wyjasnić sprawę osoby autora zanim zaczną się zbędne dyskusje na ten temat."

Trwając w tym przekonaniu przyznaję się bez bicia że dałem się jak głupi wciągnąć w batalię prowadzącą do niczego poza utwierdzaniem się powiedzenia "Nie ważne co o tobie mówią, ważne żeby mówili"

 
25-07-09 01:04  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Janusz_x   

Drodzy koledzy.

Nie miałem zamiaru swoim postem wznawiać/podsycać burzy dotyczącej tego modelu.
Moim zdaniem nie jest wart takiej ilosci postów i odsłon.
Miałem w swej naiwności nadzieję na wyjaśnienie, czy jest to przypadkowa wpadka Wydawnictwa (które notabene wydało dotychczas wiele wartościowych modeli, i które potrafiło zrezygnować z autorów powszechnie krytykowanych na forach), czy też wynika to z innych powodów.
Przypuszczam, że Wydawca pomimo iz zastrzega sobie w podpisie że nie odpowiada na pytania w innej formie niż mail, zapewne śledzi temat którego jest autorem.
Prosiłem kolegów o odrobinę wstrzemięźliwości (jest praktycznie weekend).
Drodzy koledzy, dokonujemy osądu Wydawcy praktycznie nie dając mu możliwości wypowiedzenia się.
Jeszcze raz ponawiam swoja prośbę.
Dajmy szansę Wydawcy przedstawienia swojego punktu widzenia w sytuacji kiedy błędy modelu zostały dostatecznie udokumentowane.

Moja propozycja: Poczekajmy powiedzmy do poniedziałku wieczór.

P.S.
W przypadku braku reakcji, nabijając następną setkę postów nie zmienimy i tak podejścia Wydawcy do Nas a tylko rozreklamujemy model jeszcze bardziej.
Ponowie pytanie - Czy model na to zasługuje?
Janusz_x

--

 
25-07-09 08:17  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Thunder909 

 

Aviator nie jest standartowym chlopcem do bicia ,zostaje tylko oceniony na podstawie jego prac jako projektant-rysownik. Zrobi porzadny model ,tak tez zostanie oceniony.
Skleic ten model ,znaczy kupic go. I o to wlasnie chodzi wydawcy i autorowi.
Po to sa forum i recenzeje na nich by sie informowac jaka jakosc dany produkt ma. PRZED KUPNEM !!!
Szczegolnie jesli poprzednie projekty danego autora juz duze dyskusje wywolywaly.
To nie nagonka tylko dyskusja o wydanym modelu.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024