FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-07-09 23:31  Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości




Z racji tego, że w naszym wydawnictwie ukazał się właśnie model Fiata 125p chcielibyśmy wyjasnić sprawę osoby autora zanim zaczną się zbędne dyskusje na ten temat.

Model opracował Andrzej Maciejczak. Cieszymy się, że autor ten podejmu się opracowywania tak trudnej tematyki i raczej niepopularnej wśród autorów modeli kartonowych. Zdajemy sobie sprawę z krytyki poprzednich modeli tego autora, dotyczącej zwłaszcza prawidłowego odwzorowania elementów, jednak wydajemy ten model z pełną świadomością tego, że być może nie jest w 100% idealny w ww. sensie /natoamiast sklejaność była sprawdzana 2 razy/. Robimy to jednak m.in. dlatego że można z powodzeniem przypuszczać, że w najbliższych latach nikt nie opracowałby tego tematu, a z jego wydania ucieszy się wielu modelarzy.

Wśród Was oraz naszych klientów jest wielu modelarzy, którzy kleją z powodzeniem modele p. Maciejczaka i chcą, aby ukazywały się kolejne. Ten model jest własnie dla nich, a kto go ma nie kupić, i tak go nie kupi.

Oczywiście nie unikamy krytyki merytorycznej, jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi. Natomiat prosimy o uniknięcie wycieczek personalnych.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
16-07-09 23:42  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
VVitek 

 

Jeżeli można w tym temacie, kiedy będzie można kupić model i w jakiej cenie?

 
17-07-09 00:05  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
panpanek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


 - 3

Skoro sklejalność była sprawdzana dwa razy, to czy można poprosić o zdjęcia surówki?

 
17-07-09 08:12  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Łooo matko!
Już zaczynam się bać.

Ja również poproszę zdjęcia surówki, chociaż cudów się nie spodziewam.


ps. Fiata 125p znam prawie do najmniejszej śrubki, nawet jestem jego posiadaczem ( Polski Fiat 125p MR 74 ) tak więc nie pozostanę obojętny w tym temacie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
17-07-09 08:35  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny model z pięknych czasów.Ja go niestety nie kupię ponieważ nie interesuje mnie ta tematyka, niemniej jestem wdzięczny autorowi że podejmuje się takich ciekawych tematów i chociaż co niektórzy mają do niego pretensje o jakieś rozbieżności w projektach, to ja przychylam się do stanowiska wydawcy że ciężko znależć dzisiaj autora który podjąłby się ciekawego tematu dla krajowego odbiorcy. Większośc zapatrzona w zachodniego klienta produkuje masowo sprzęt niemiecki z wojny i nie oglądając się na nic funduje krajowym modelarzom sufitowe ceny zaporowe, co wydaje mi się gorsze niż niedostępność MM w latach 80tych.Do tego rozdrobnienie wycinanek doszło do tego stopnia że sklejenie najmniejszego modelu pochłania kilka miesięcy pracy.Nie każdego już na to stać z braku czasu. Niestety wydaje mi się że modelarstwo kartonowe podąża w kierunku tego że każdy modelarz sklei w życiu jeden, dwa supermodele a resztę będzie sobie oglądał w wersji 2d do końca swoich dni. Przykre ale prawdziwe.A p.Maciejczakowi dziękuję za to że interesuje się tematami modeli o takimi o których inni nie chcą nawet słyszeć. Dziękuję za uwagę!

--
PZDR!!

 
17-07-09 08:46  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
dexter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 5
 

O mamusiu moja kochaniutka :) Moje caceńko

Ceva, to jest nas dwóch. Ja tylko ze względu na to że nie mam gdzie garażować nie posiadam takowego ale mój ukochany i jedyny teściu posiada w garażu cacko i o dziwo na chodzie. Jest jego pierwszym właścielem. Fiacisza też znam na pamięć :) na nim uczyłem się fachu mechanika :)

--
---------------------------------------------
Moje wszystkie modele można zobaczyć na https://papermodels.eu/
Quasi Warszawski Klub Anonimowego Kartonoholika https://qwkak.pl/

 
17-07-09 08:47  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Proszę o uszanowanie woli wydawcy i powstrzymanie się z uwagami, obawami, zachwytami itp " na zapas" . Niech model ( i jego jakość ) świadczy o autorze. Poczekajmy na publikację.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
17-07-09 08:49  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Lukasz, czy zgodnie z "prawem serii" przewidujesz wydanie wersji kombi (pewnie sanitarnej)? Ktory to rocznik? :) Mam sentyment do tej marki, ojciec na taxi jezdzil, to mam troche zdjec, moze sie pokusze o przerobke :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
17-07-09 09:15  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Emes 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3
 

Rafał - zgadujesz, czy podglądasz Kartonworka? ;-)

--
ŁSM

 
17-07-09 09:49  Odp: Fiat 125p MILICJA - Nowość Answer - Wyjaśnienie
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Marek, albo ja od rana nie kumaty jestem, albo nie wiem... :) Na KW nic nie widze zwiazanego, poza reklama Answera, Ikarusa bodajze... Cos mnie ominelo?

Lukasz, jeszcze pytanie o szczegolowosc projektu - czy przewidziany jest silnik, zawieszenie, wnetrze bagaznika? :) Tez chetnie zobaczylbym surowke...

[Edit]

Marek, sorry, juz wiem o co Ci chodzilo :D
--

Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

Post zmieniony (17-07-09 10:32)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024