FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-07-09 12:01  [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nad modelem pracowałem od marca 2007 do grudnia 2008. Był to mój pierwszy model po ok.15 latach przerwy.





Post zmieniony (17-08-18 08:28)

 
12-07-09 12:40  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Bardzo ładny, czyściutko sklejony Rysiek ! Równiutkie relingi, odrutowanie, dobrze dobrany retusz. Zaliczyłeś bardzo udany powrót z modelarskiego "niebytu" :)

pozdrawiam,
randar

--

 
12-07-09 13:55  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Szkoda, że sam model jest odpychający xP Mnie się podobają niektóre ujęcia. Poza tym w rzeczywistości ten okręt rzeczywiście miał tak paskudny kamuflaż?

--

Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

Post zmieniony (12-07-09 13:56)

 
12-07-09 14:01  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

ładniutki okręcik=)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
12-07-09 14:49  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
lehcyfer 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Imponujący powrót po 15+2,5 latach :)

 
12-07-09 16:08  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
stazi 

 

Piękny!!!!

No i przede wszystkim nie japoński.
A kamuflaż moim zdaniem jest interesujący

Gratulacje- model wykonany czysto i starannie. Oby tak dalej:-)

pozdrawiam

 
12-07-09 18:53  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Gratuluje ukonczenia tak pracochlonnego modelu.Wczoraj ogladalem go w spisie relacji okretowych,i zastanawialem sie jak by wygladal z kamuflazem z wycinanki (tam jest malowany).Twoj model ,wykonanie i kamuflaz bardzo mi sie podoba,szkoda ze pominieto w tym opracowaniu kamuflaz nadbudowek,wygladal by jeszcze lepiej.Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
12-07-09 19:04  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam
Gratuluję wykonania tak DUŻEGO modelu, zważywszy że po tak długiej przerwie.
Czysto, równo, symetrycznie ;]

Pozdrawiam

--

 
12-07-09 22:46  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Thunder909 

 

Gratulacje ! Dobry powrot , co to bedzie jak sie rozgrzejesz ? ;-)

 
12-07-09 23:06  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Gratulacje i jeszcze raz gratulacje - należą ci się :).
Detale, czystość klejenia jak już tu wspomniano świetne - nic dodać.
Czy mógłbyś cyknąć jednak parę dodatkowych zdjęć " w całości " ?
Taki ładny i duży model aż się o o prosi... Ja też proszę ;).

Pozdrawiam i gratuluję powrotu, zwłaszcza takiego :).

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
13-07-09 00:57  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za Wasze opinie.
Może to co teraz napiszę wyda Wam się dziwne, ale nigdy nie byłem fanem francuskiej floty, a Richelieu mi się NIE podoba. Dlaczego więc go skleiłem? Jak napisałem na wstępie, miał to być mój powrót do modelarstwa po wielu latach przerwy. Miał to być model ćwiczebny, tym bardziej że wcześniej kleiłem modele do linii wodnej. Wybrałem więc model, który był stosunkowo tani i którego nie byłoby mi żal wyrzucić, gdyby się nie udał.
Wiem też, że wiele rzeczy można by zrobić lepiej. W wielu miejscach widać klej ( choć to wyszło dopiero na zdjęciach ), a najgorzej wyszło łączenie burt z pokładem ( choć gołym okiem tak to nie razi )
Sam model nie sprawiał szczególnych trudności. Najwięcej problemów miałem z rufą, ale najprawdopodobniej wynikało to z mojej niedokładności. Burty musiałem sztukować, ale to raczej też moja wina. Reszta poszła dość gładko.
Największy mankament, to brak kilku par drzwi i kilku skrzynek na amunicję do Oerlikonów oraz kamuflaż, który nijak się ma do stanu faktycznego. W rzeczywistości, wzór na lewej burcie był inny niż na prawej, kamuflaż był też na nadbudówkach oraz pokładzie i był w różnych odcieniach niebieskiego, a nie szarego.


Piotter, jutro postaram się zrobić parę fotek całości.

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
13-07-09 08:48  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Piękny okręt piękne wykonianie piękny powrót : )

--

 
13-07-09 09:09  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Normalnie wysyp gigantów :)) Ale tylko się cieszyć. To ci dopiero powrót do modelarstwa.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-07-09 10:21  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Spychacz
Richelieu Ci sie nie podoba i nie jest ladny piszesz !!!??? nie grzesz i zabieraj sie za nastepny okret..........bedziemy czekac.Krzysztof.

--

W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

Post zmieniony (13-07-09 17:59)

 
13-07-09 12:37  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na prośbę Piottera kilka zdjęć całości:





Z innym oświetleniem:





oraz 2 zdjęcia detali, których zabrakło w poprzedniej galerii:




Oggo, co ja na to poradzę. Tak to już z gustami bywa:) Za następny okręt (Fuso) zabrałem się w styczniu. Obecnie kończę kadłub, ale śledząc na ''białym forum'' relację Szebiego, stwierdziłem że nie będę się ośmieszał:)

Pozdrawiam

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
13-07-09 12:41  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Chciałbym żeby mój powrót do modelarstwa wyglądał tak jak twój.
Pozdrawiam!

 
13-07-09 13:15  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

"Za następny okręt (Fuso) zabrałem się w styczniu. Obecnie kończę kadłub, ale śledząc na ''białym forum'' relację Szebiego, stwierdziłem że nie będę się ośmieszał:)"

Jeszcze czego. Ośmieszać to się możesz nie pokazując Twojego modelu. Sklejając Richelieu pokazałeś co potrafisz. Nie ma się czego wstydzić. Zacznij relację z budowy Fuso.

Nawet jak nie wyjdzie Ci tak jak Szebiemu, to i tak na pewno będzie to ładny model. Gdyby tak postępować, to po kilku dobrch relacjach można by zamknąć forum, bo przecież lepiej się nie da itp itd.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-07-09 18:13  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Swieta prawda QN !!! Spychacz,wazne aby sklejanie robilo Ci frajde,gonitwa za mistrzami (mozna ich podpatrywac i sie uczyc),to tylko niepotrzebny stres.Mysle ze jak bys rozmawial z Szebim ,to powiedzial by Ci ze to czy tam to zrobil by inaczej i lepiej i ze ten model nie jest perfekt !!?? Wiec hop,hop......zakladaj relacje ! Pozdrawiam Krzysztof.

--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
13-07-09 23:24  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Masz bardzo udany powrót do modelarstwa! :)

Ja też chcę zobaczyć Twojego Fuso, chcę zobaczyć jak najwięcej egzemplarzy tego modelu żeby porównać co innym się udało, a u mnie okazało się błędem. Będąc w Bielsku-Białej dowiedziałem się, że parę anonimowych osób klei Fuso i pewne błędy występują tak samo u nich jak i u mnie, pewne nowe błędziki pojawiają się gdzie indziej, które u mnie nie wystąpiły i na odwrót. Także jak najbardziej masz pokazać model :) Służę pomocą, oczywiście, model ma parę baboli, gdyby naprawdę się przyjrzeć, święty nie jestem ;) Ale z drugiej strony mam do czego dążyć. Jak będą wątpliwośći wal na priv, najlepiej jak założysz relację wtedy jeśli będzie problem napewno podpowiem jak sobie z nim poradziłem i doradzę jak wspomnieli koledzy wyżej.

Jeszcze kilka słów co do Richelieu, za francuzkimi jednostkami też nie przepadam :) Ogólnie patrząc na sylwetkę jest bardzo ładna, kolorystyka robi swoje i jakość wykonania modelu również. Bardzo podobają mi się elementy wykonane samodzielnie z drutu - świadczy o cierpliwości oraz dziobnica wraz z łańcuchami, to moja ulubiona część w okręcie. Ogólne wrażenie bardzo przyjemne widać duży wkład pracy i staranność przy detalach. Dobrze, że poćwiczyłeś poligon doświadczenia, moim zdaniem możesz spokojnie się brać za nadbudówki Fuso. Powolne i dokładne wycinanie, klejenie elemntów wymagających symetrii popłaca, wówczas nadbudówka główna nawet nie będzie musiała wymagać korekcji osiowości.

Życzę powodzenia i gratuluję niniejszego modelu, jest na czym oko zawiesić! :)

Pozdrwiam
szebi

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
04-09-12 17:09  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Jacek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 0

Ekstra model. Nie ma co. Ja próbuję zbudować Vanguarda w skali 1:200.



Zapraszam do siebie.

--
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=219108&t=219108&filtr=0&page=1

 
02-02-16 05:25  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Aop Aur   

Hello!
Very impressive work on that Richelieu!!
I cannot understand Polish, but I cannot find any other modelers on other websites in English that build the 1/200 paper Richelieu. I bought the model some time ago, but still cannot find any website or place to buy photo-etched parts for the model at all. I am wondering if anyone here can help me with this. Helps will be very appreciated!

Thank you in advance!!

--
Regards,
Aop

 
02-02-16 08:55  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Hi.
Local producer and seller, GPM have some items regarding this model, although sadly no photo-etched parts.
Check below links. You can choose language to make it easier;)
http://sklep.gpm.pl/akcesoria/elementy-laserowe/wregi-kola-detale/gomix/richelieu-gomix-wregi-wyciete-laserem
http://sklep.gpm.pl/akcesoria/lufy/1/200/francja/richelieu-cz1-lufy-1/200-381-152-100mm

You can also find there some additional helpful items for ships in this scale, lasercut or photo-etched ladders, railings, traps, etc. See section - accesories. Almost all you need, but not directly dedicated for this specific model.

Regards.

Post zmieniony (02-02-16 08:56)

 
02-02-16 15:31  Odp: [Galeria] RICHELIEU FlyModel
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Hi Aop.
The only photo-etched parts that I used while making this model were the ladders. I also used the railings but they were laser-cut.
I haven't heard of any photo-etched parts dedicaded to this particular ship. The online shop GPM has probably the widest range of accessories in Poland so if they aren't there, you won't find them anywhere else.

Regards

--

Post zmieniony (02-02-16 23:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024