FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
19-07-09 14:21  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

z tego co pamiętam : jedna z wręg po sklejeniu nie jest lustrzanym odbiciem, trzeba się zdecydować która strona wręgi ma prawidłowe odwzorowanie kratownicy, dalej podest pod orczyki jest za duży - pilotowi cieżko by tam było nogi wcisnąć, i gondola - część 130 i 131 bodajrze nie jest lustrzanym odbiciem chodzi o okrągły otwór po obu stronach gondoli
Stwierdzenie, że grubość 1 mm wręgi wystarczy na na dwa śąsiednie poszycia w tym konkretnie ażurowym kadłubie jest moim zdaniem niesłuszne

Pozdrawiam i miłej zabawy

--

 
19-07-09 15:36  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Kris, dzięki za te informacje, będę miał je na uwadze.
Ja także się zgadzam że 1mm na łączenie poszycia na wrędze to jest za mało.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
21-07-09 09:47  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

To zawsze można zeszlifować wręgę i okleić ją paskiem i będzie więcej niż 1 mm szerokości;)

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
21-07-09 18:32  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

jeśli chodzi o szlifowanie tych wręg i oklajanie ich paskiem to jak najbardziej ale nie w tym modelu. model przecież ma poszycie wewntrzne, które uwzględnia własnie grubość wręgi. no i technologia budowy modelu (przynajmniej moja jest taka) że najpierw wycinam środek wręgi a potem zewnętrzna stronę, a w tym wypadku cała wręga ma grubość paru milimetrów i po obródce papierem może już być na dzień dobry lekko sflaczała, no a gdzie jeszcze pasowanie na sucho i praca wewnąrrz kadłuba?
Szczerze mówiac myslalem o tych paskach mając na względzie to, że model poprzedni Spitfire sklejałem tego samego autora i podobnie zaoferował jedną wręgę, no ale Spitfire potraktowałem pół żartem pół serio i mi to nie przeszkadazało.
W każdym razie zaakceptowałem ten model do klejenia ze wszystkimi jego mankamentami i jakoś płatowiec powstał. Następny bedzie Łosiu z MM ale tam wszystko na pierwszy rzut oka jest OK bo to Mistewicz rozrysował
Pozdrawiam

 
03-08-09 16:30  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Postanowiłem nieco odświeżyć temat, wprawdzie nie wiele ostatni zrobiłem, ponieważ niedawno powiało trochę w moim regionie i miałem inne zajęcie, ale pokazuje to co mam na dzień dzisiejszy.

Rozpocząłem prace na jednym z dwóch elementów na które chciałbym położyć największy nacisk. Kabina, jednak już teraz widzę że ciężko będzie mi budować model jak najbardziej zbliżony do oryginału, ale będę się starał :).
Pulpit pilota prawie gotowy, pozostało zaprojektować busole i kilka szczegółów. Oryginalnie przyrządy w Karasiu były czarne, na początku chciałem je przemalować w programie, ale po namyśle pozostawiałem je kolorowe. Powód był prosty, dużo lepiej prezentują się na tle czarnej deski.
Kolejna aktualizacja będzie dopiero po zakończeniu prac nad przedziałem pilota.



--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
06-08-09 18:03  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Miałem zrobić aktualizacje dopiero po zakończeniu prac nad przedziałem pilota, ale musiałbym wtedy zrobić mega posta i zawalić cała stronę zdjęciami, więc będę pokazywał małymi seriami. Staram się przerabiać i fotografować większość elementów ponieważ te które są, wogóle nie przypominają oryginału. Przykład dźwignię gazu, składu mieszanki to po prostu zwykła naklejka jako element zaznaczony na niebiesko czyli cześć dodatkowa. Moim zdaniem wogóle to nie przypomina oryginału i wygląda jak element 2D.

Gałki manetek i gałki cięgna przy fotelu pilota nie zostały jeszcze pomalowane ze wzgledu na brak farb.
Dobra starczy tego marudzenia :) oglądajcie :)




--

WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

Post zmieniony (06-08-09 18:05)

 
10-08-09 18:57  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Ciąg dalszy...
Prawa strona przedziału pilota.




--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
25-08-09 16:21  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Ciąg dalszy. Przedział pilota praktycznie skończony, pozostało dorobić gaśnice (w tej chwili brak farby nie pozwala na jej ukończenie) wykonać jeden wskaźnik na specjalnym stelażu, całość polakierować i wstawić w kadłub.
Teraz czas na przedział bombardiera.
Cdn.





--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
25-08-09 18:26  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wnętrze jest super. Myślę, że nie wolno tego zasłaniać w przyszłości osłoną kabiny i powinna ona być w pozycji otwartej, bo nikt wtedy nie doceni Twoich "kabelków".

 
25-08-09 21:39  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Pięknie , kurna pięknie ! Aby tak dalej .


Pozdrawiam .


Jańcio .


HEY HEY !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024