FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
08-07-09 17:34  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

PiterATS - dziękuje za te słowa krytyki, skłaniają mnie one do cięższej pracy i do szukania jeszcze innych technik do uzyskania jak najbardziej optymalnych wielkości nitów.
Na swoje usprawiedliwianie mam jedynie to że pierwszy raz robię samolot w taki sposób i jest to dla mnie sporo wyzwanie, które być może nie zakończy się pełnym sukcesem i realizacja założeń.
Jednak miałem wybór, albo pozostawić nadrukowana imitację nitów na kartonie w formie 2d (która nie bardzo mi odpowiadała), albo coś ,,zakombinować" i postarać się zrobić coś bardziej ciekawego w formie 3d.
Uważam iż pomimo że nity są za duże samolot będzie wyglądał bardziej ,,żywiej" i plastycznie niż gdybym tego nie zrobił.
Zresztą i tak już jest za późno bo cześć jest już wytłoczona, skoro już zacząłem to muszę to ciągnąc.
Ale tak jak napisałem wyżej, słowa krytyki motywują mnie do szukania innych rozwiązań a tym samym do poszerzania doświadczenia.

 
08-07-09 18:14  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Ja proponuję, aby zamiast na zewnątrz, wytłoczyć nity do środka, tak jak robi się to w modelach plastikowych. Może nie jest zgodne z realiami, ale za to uzyskasz swój cel, czyli powierzchnia poszycia będzie sprawiała wrażenie przestrzennej i jednocześnie będzie estetyczna.

--

 
09-07-09 18:11  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

PiterATS - wypróbowałem metodę o której napisałeś, ale jakoś nie podobają mi się nity wklęsłe :( pozostanę przy tych które zacząłem pomimo tego że są za duże, ale dziękuje za pomoc.

Oto ostateczny wynik nitowania poszycia. Nic już tu nie będę zmieniał. Wyretuszowałem nity i wygląda to znacznie lepiej. Przyznam że samo nitowanie nie zajmuje tyle czasu co retuszowanie.
Wiem że nity są nieco za duże, ale trudno, przynajmniej będzie to dla mnie nowe doświadczenie. Model ten traktuje jako eksperyment, co wyjdzie to wyjdzie, najważniejsze że mi się podoba i jestem jak na razie zadowolony.


--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
17-07-09 10:50  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Czas na kolejna aktualizacje :).
W sumie niewiele udało mi się zrobić, pracowałem na zmianę nad Karasiem i Tygrysem. Najwięcej czasu zajęło mi nitowanie poszycie, pomimo tego iż mam przyrząd, wiele nitów musiałem nakłuwać ręcznie ze względu na to iż nie szły one w lini prostej lecz po łuku.

Wręgi wewnętrzne, zaimpregnowałem cyjanopanem i przeszlifowałem papierem, następnie pomalowałem.
Zrezygnowałem z retuszu nitów zaraz po ich wytłoczenie ze względu na to iż jestem zmuszony dość często dotykać cały kadłub a to sprawia że jednak farba się ściera. Zrobię to na sam koniec tuż przed lakierowaniem




--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
17-07-09 11:02  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nity proponuje wyretuszować techniką suchego pędzla. Maczasz pędzelek w farbie, następnie wycierasz go w chusteczkę higieniczną prawie do sucha. Sprawdzasz na kartce papieru czy delikatnie smuży. Jeśli tak to przecierasz nim nity. Farba powinna zostać tylko na wystających elementach, w tym przypadku na nitach. Jeśli wcześniej tego nie robiłeś to poćwicz na kartce papieru żeby nie zniszczyć modelu. Najlepiej nadaje się do tego farba olejna.

Pozdrawiam!

 
17-07-09 11:21  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,nie wiem...
Jakos trudno mi się przekonac do Twojego pomysłu z nitami...
A Jasiek podał chyba najlepszy sposób na "złagodzenie" i retusz nitów,które zrobiłeś.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-07-09 12:40  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Radzio65 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

pmarcin, jakby ci tu powiedzieć ..., tak żebyś nie poczuł się urażony... , obejrzałem dokładnie dwa zdjęcia w dolnej linii, te od prawej. Ja bym wywalił ten egzemplarz do śmieci i zaczął od początku. Szczególnie po efektach widocznych na drugim zdjęciu - segment z godłem i łączenie z sąsiednimi. No to w moim te lekkie szczeliny (które zresztą zaretuszuję tak jak w P-11 z MM i widać tego nie będzie) to "pikuś". Nity w takiej postaci też bym sobie odpuścił. Po pierwszym twoim poście myślę sobie, "będzie jazda" , czegoś się nauczę , podpatrzę ... A tu ..., para w gwizdek poszła.

Nie chciałem urazić, to tylko takie wnioski po tym co zobaczyłem.

Pozdrawiam
Radzio

--

 
17-07-09 20:01  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Bardzo cenie szczere uwagi i chętnie je czytam, ale modelu raczej nie wyrzucę. Tak jak pisałem wcześniej model traktuje eksperymentalnie i treningowo. Nie wielkie mam doświadczenie z samolotami więc uczę się metoda prób i błędów. Będę jednak walczył do końca z tym samolotem.

--
WARSZTAT:
PzKpfw VI TIGER Ausf.E | PZL-23B ,,KARAŚ" | TK-3


UKOŃCZONE:
Mk.VIII ,,CROMWELL IV"

GALERIA:
Bismarck

 
18-07-09 09:12  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam Też kleję ten model z mozołem, i jestem na etapie sklejonej całej bryły samolotu, bez silnika i podwozia. Rzeczywiscie jest parę wpadek mam nawet sporządzoną listę co do tej pory zauważyłem, a czytanie rysunków instruktażowych przypomina fabułę filmu "Skarb narodów" naprawdę trzeba wytężyć umysł żeby się połapać co do czego
ale wytrwam - Pozdrawiam

--

 
18-07-09 17:32  Odp: [Relacja] PZL-23B ,,KARAŚ"
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

I słusznie. Na twoim miejscu też bym go skończył zwłaszcza że traktujesz go jako poligon doświadczalny. Gdy na niego popatrzysz będziesz wiedział jakie popełniłeś błędy i unikniesz ich przy następnych modelach.

Pozdrawiam!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024