FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-06-09 11:25  [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
kedzior25 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanie do kogoś kto sklejał, albo ma materiały na temat tego niszczyciela: jaki powinien być reling na pokładzie i nadbudówkach? Na zdjęciach sklejonego modelu jest reling podwójny, natomiast na rysunkach pokazany jest reling potrójny. Już miałem robić podwójny - spojrzałem na rysunki i zgłupiałem. Ze zdjęć na necie niewiele widać. Proszę o pomoc.

--
Pozdrawiam, Przemo.
"Gneisenau" 1:300 z GPM,
W stoczni "Leberecht Maass" 1:200 z GPM

 
15-06-09 12:03  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
elessar.telc 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Co do relingu nie pomogę, ale niedawno w serii "Okręty Wojenne" wyszła rewelacyjna monografia opisywanego przez Ciebie niszczyciela typu 1934 i 1934A (Leberecht Maass i bodajże Paul Jacobi). Mnóstwo zdjęc, rysunki itepe. Na pewno byłaby przydatna. Z tego co patrzyłem jest jeszcze dostępna w Empiku, więc może warto zainwestowac?
pozdrawiam,
elessar.telc

--
Maciek Grajek / elessar.telc

 
15-06-09 12:12  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
El Diablo 

 

Niszczyciele od Z-1 do Z-4 miały relingi linowe. Na pokładzie potrójny, ale trochę nietypowy. Pierwsza lina na szczycie słupka, druga lina na środku słupka i trzecia lina w połowie odległości pomiędzy liną na środku a pokładem. Na pewno.
Na nadbudówkach trochę gorzej stwierdzić jednoznacznie, na wszystkich fotkach jakie widziałem reling pokryty jest brezentem. Jego kształty i załamania sugerują reling podwójny, ale głowy nie dam.
Sporo ciekawych zdjęć jest w monografii Leberechtów z OW. Jest w Empikach aktualnie. Można sobie podejrzeć jak to wyglądało. Tylko rysunki są tam z błędami (relingi to akurat jakieś SF).
Tyle wiem...

--
Pozdrawiam - El Diablo
----------------------------------
Militaria - Modele...

 
15-06-09 15:31  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
kedzior25 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Zainwestuję wobec tego w literaturę, bo warto przy tym modelu.

--
Pozdrawiam, Przemo.
"Gneisenau" 1:300 z GPM,
W stoczni "Leberecht Maass" 1:200 z GPM

 
16-06-09 19:34  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
VETERAN   

WITAM
Polecam relację prowadzoną na Kartonbau
http://www.kartonbau.de/wbb2/thread.php?threadid=16764&threadview=0&hilight=&hilightuser=0&page=1
dużo wyjaśni
Pozdrowienia i wytrwałości.
VETERAN

 
18-06-09 09:14  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
kedzior25 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Relacja cudna - powoli zbieram szczękę z podłogi - rzeczywiście wiele spraw wyjaśnia. Na szczęście widzę, że na razie błędów raczej nie zrobiłem. Niestety kwestia relingów pozostaje nierozwiązana bo w relacji jest mnóstwo drutologii ale akurat relingów jeszcze nie ma :( . Pozostaje czekać na dalsze części relacji i robić swoje. Na "Okręty Wojenne" czekam do poniedziałku bo w Szczecinie nie było w Empikach.

--
Pozdrawiam, Przemo.
"Gneisenau" 1:300 z GPM,
W stoczni "Leberecht Maass" 1:200 z GPM

 
18-06-09 21:09  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
ROBO 

 - 10

...wowo kawałek drutologii niezły :) ale gosc popadł chyba w skarjnosc z tym otwieraniem wszystkiego co tylko mozna ! ciekawe czy kingstony tez pootiwera :P

ta pianka ktora wypełnia przestrzen pomiedzy wregami to jakis rodzaj pianki do okien ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
18-06-09 21:24  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
Konrad 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Szczerze mówiąc - obejrzałem relację na KBau do końca i żałuję. U nas niejeden robi ładniejsze poszycie w standardzie...

--
W stoczni Trabaccolo (WAK)
Przy nabrzeżu wykończeniowym Luger Le Coureur 1776 (zestaw Shipyard)

 
19-06-09 00:17  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Faktycznie, nadbudówki wymiatają i tyle, ale kadłub... No cóż, mam nadzieje, że koles go poprawi...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
19-06-09 04:26  Odp: [Pytanie] Leberecht Maass - GPM
Thunder909 

 

Patrzac na pierwsze zdjecie na pol oklejonego kadluba to wlasciwie po co malowal ,bylo dobrze. Szpachlowanie cosik mu nie wychodzi ;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024