FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-06-09 11:18  [Pytanie] Zimmerit
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

Witam

Mam takie pytanie, a właściwie chodzi mi o Wasza opinie. Chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o takim wykonaniu zimmeritu. Nie wiem czy ktoś już gdzieś kiedyś robił to w taki sposób, ale na pomysł wpadłem sam. Jest to zrobione metodą trasowania lub też zwaną wygniatania. Oczywiście wypukłość zimmeritu nie jest zbyt duża bo została ona ograniczona wytrzymałością papieru, ale chropowatość pod palcem spokojnie czuć!.
Są to pierwsze przymiarki do budowy Tygrysa z Gpm-u.
Zastanawiam się teraz czy nanieść tak wykonany zimmerit na kadłub (czy jest on chociaż trochę podobny do prawdziwego zimmeritu) czy też nie robić tego.
Żadna szpachla, pasta soda z wikolem itp. nie wchodzi w grę ponieważ model nie będzie malowany. Więc pozostaje jedynie ten sposób, albo nic :)
Proszę Was o szczere opinie



Pozdrawiam

 
08-06-09 11:43  Odp: [Pytanie] Zimmerit
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Wyrwę się ze swoimi przemyśleniami trochę "przed orkiestrę" , bo choć czasami sklejam jakiś pojazd pancerny,to jednak do ekspertów bym się nie zaliczył...;-)

Zimmerit był w oryginale nakładany na pancerz i "kształtowany" w charakterystyczne "prążki" szpachelką lub podobnym płaskim "instrumentem". Zatem faktura tej powłoki po wyschnięciu/związaniu masy miała dośc ostre krawędzie
Nagniatając zatem karton od spodu osiągasz ( jak widać na zdjęciach) dość wygładzone "falki".
Jakbym próbował coś takiego zrobić, to raczej leciutko zwilżyłbym karton i nagniatał z wyczuciem od strony druku- np.śrubokrętem. Po wygnieceniu - do wyschnięcia- włożyłbym tak przygotowany element między dwie ciężkie książki - by utrzymać płaszczyznę.Myślę,że wygniecionym prążkom to już nie zaszkodzi.
Ale osiągnięcie dobrego efektu tą drogą będzie raczej słabsze niż porządne zaszpachlowanie,wygniecenie i MALOWANIE tak zrobionego modelu.
Ale próbować trzeba!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-06-09 13:36  Odp: [Pytanie] Zimmerit
maryjan   

Robiłem kiedyś coś takiego, ale jak napisał poprzednik od strony drukowanej, wypisanym długoposem. Duze powierzchnie po takim wygniataniu się powichrują i muszą byc dobrze podklejone później. Po tym zimmeritowaniu karton się błyszczał, totez konieczne było lakierowanie matem.

 
09-06-09 11:23  Odp: [Pytanie] Zimmerit
pmarcin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 2

MARIUSZ - dziękuje za tą wskazówek. Próbowałem metodą którą opisałeś, lecz moim zdaniem jest trochę grzej (być może coś źle zrobiłem).
Wygniotłem to na nieco większej powierzchni dla lepszego pokazania efektu. Na pewno nie będzie to taki zimmerit jaki można by uzyskać np. po przez nałożenie jakiejś pasty itp. ale na pewno wygląda to lepiej niż po prostu nadrukowany na arkusz.



Co o tym sądzicie ????

 
09-06-09 17:52  Odp: [Pytanie] Zimmerit
smarqu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 9


 - 3

dla mnie bomba

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024