FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-06-09 18:47  [Galeria] Morane Saulnier M.S. 30 E 1, 1:33 (Cardboard Model)
Stealth 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 24


 - 1





Skala modelu: 1/33
Autor opracowania: Marek Pacyński

Model przedstawia samolot Morane Saulnier M.S. 30 E1 w barwach polskich, używany we Francuskiej Szkole Pilotów około roku 1921.

Model powstał w drodze przeróbki modelu M.S. AI, który z kolei jest inną wersją kolorystyczną modelu, który ukazał się nakładem wydawnictwa Quest. Przeróbka polegała na "rozbrojeniu" modelu przez usunięcie karabinów maszynowych, przerobieniu zastrzałów oraz dodaniu paru szczegółów od siebie.
Czas budowy zasadniczo nie odbiegał od przyjętych przeze mnie standardów i wyniósł ok. 1,5 roku (oczywiście z przerwami na chwile zwątpienia po ukazaniu się dwóch modeli tego samolotu w polskich barwach w WAK, prace nad innymi modelami, utratę zainteresowania modelem itp. - czyli klasyka... :-) ).
Model stanowił dla mnie swoisty poligon, na którym wypróbowałem kilka nowych technik. Z konieczności (po wydrukowaniu okazało się, że drukarka zafundowała mi piękne pasy na całym modelu), model jest w całości malowany - choć może malowanie to za duże słowo, bo polegało to na wcieraniu bardzo rzadkiej farby szerokim pędzlem o krótkim włosiu, tak żeby nie zatrzeć linii podziału i oznaczeń.

Kiedyś pojawiła się informacja, że model ten miał być wydany przez wydawnictwo Answer w skali 1:50, lecz jak widać sprawa najwyraźniej ucichła...

--

Na półce m. in.:
SSys 1:25, Inka II 1:33, BD-41 1:25, Demoiselle 1:33, V-1 1:33, PZL P.11c 1:33, SZD-18 Czajka 1:33, V-2 1:33, Slingsby T-21b 1:33, Sopwith Tabloid/Schneider 1:33, PZL P.7a 1:33, Morane Saulnier M.S. 30 E1 1:33, Nieuport 11 Bebe 1:33 GPM, Fokker Dr I 1:33 MM, Fokker E V 1:50 KEL, Aviatik-Berg D I 1:50 KEL, Lublin R XIII D 1:50 KEL, Pfalz D XII 1:50 KŚ, Fokker Dr I 1:50 KŚ

Post zmieniony (03-06-09 00:41)

 
02-06-09 20:21  Odp: [Galeria] Morane Saulnier M.S. 30 E 1, 1:33 (Cardboard Model)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Miodzio!!! Bardzo mi się podoba :D Poprawiłbym tylko te śruby mocujące śmigło, bo znacznie odstają od tak ładnie wykonanego modelu. Po za tym super!
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024