FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
17-06-09 11:13  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Niezły patent z tym olejkiem terpentynowym.. Skąd Ty bierzesz takie pomysły?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-06-09 13:05  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Olejek terpentynowy jako rozpuszczalnik do farb olejnych to patent nieżyjącego już niestety naszego kolegi z QWKAK-u, Jurka.

A jeśli chodzi o malowanie całej powierzchni olejkiem z odrobiną farby we właściwym kolorze to tylko adaptacja pod pędzel tego, co pokazał kiedyś Piter w relacji z budowy Dauntlessa: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=127192&t=108543#reply_127192. Natryskiwał właśnie bardzo rozrzedoną farbę na osłonę silnika, żeby nie zatrzeć lini podziału, a wyrównać kolory wycinanki i retuszu. Tylko gdzie mi jeszcze do Jego poziomu :)

Tak więc nie ma tu żadnych moich oryginalnych pomysłów, a tylko dobre rady kolegów, adaptacja pomysłów innych modelarzy i korzystanie z wielkich zasobów Forum.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (17-06-09 13:07)

 
17-06-09 13:14  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Relacje Pitera pamiętam, chociaż dawno już nic się tam nie działo.
Tylko, że on używał lakieru nitro a o olejku terpentynowym po prostu nie słyszałem wcześnie.
Dzięki za informacje.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-06-09 13:47  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Fajne efekt. jaką farbe mieszasz z tym olejkiem?? (zajechałeś chyba zieloną farbą na obwódkę hinomaru - da rade to zmyć?)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
17-06-09 14:41  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Używam farb olejnych - Humbrol, Revel, Model Master - nie ma znaczenia.

Co do hinomaru - nie zajechałem - to waloryzacja w wycinance.

Do takiego traktowania całości świetnie nadają się modele z "brudzingiem". Niejednolita powierzchnia, kolor, dobrze się sprawdza przy takim mazaniu.

Trzeba też pamiętać, że nie jest to jeszcze efekt końcowy. Będzie to wyglądać znacznie lepiej po pryśnięciu całości lakierem matowym - pierwszą próbkę miałem w Buffalo. Też malowałem go tą techniką. Znikną wtedy rożnice wynikające z różnej faktury powierzchni - mat, błyszczący, zalane zostaną też drobne szczeliny na łączeniach.

Ale jest to też jakiś sposób na poradzenie sobie z różnymi odcieniami arkuszy, np. w takim Łosiu z MM.

--

Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------


Post zmieniony (17-06-09 14:46)

 
17-06-09 20:31  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Mam nadzieję, że się nie ośmieszę ale gdzie można kupić taki olejek?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
17-06-09 20:55  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

A ja mam małe pytanie odnośnie samego retuszu rozrzedzoną farbą- wcześniej lakierujesz model [po sklejeniu-np. jak tu paru segmentów], czy tak na "goły" papier malujesz?

--

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (17-06-09 20:55)

 
17-06-09 21:00  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
MichalR 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 19
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Taki olejek jest do kupienia w aptekach i kosztuje ok 4 PLN za 30g buteleczkę.

--
Gotowe: ASU 85,Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1, Type 94, SU-101, Ka-Mi Type 2

 
17-06-09 21:12  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przed wycięciem impregnuję arkusze bezbarwnym lakierem. Może być dowolny.

Ale to ze względu na lepszą obróbkę papieru a nie na późniejsze malowanie.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-07-09 10:16  Odp: [Relacja] Ki-61 Hien, KA 2/2001 by QŃ
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ciąg dalszy wypocin. Udało mi się skleić owiewkę kabiny, z której nawet jestem zadowolony i usterzenie ogonowe. Stery kierunku i wysokości poodcinałem od stateczników i zrobiłem jako oddzielone. Dorobiłem też jakieś cięgna do sterowania klapkami wyważającymi, czy jak te elementy się nazywają. Ogon jeszcze nie lakierowany - reszta tak.



I kilka zdjęć w całości. Jak widać, kadłub - tragedia. Zachciało mi sie eksperymentować ze sklejaniem segmentów na BCG, bo ładnie łapie. Ale na wręgach niestety porobiły się krowie żebra, na co juz nic nie mogę poradziić. Właściwie to powinienem kadłub zrobić od nowa, ale nie mam drugiego egzemplaża, węić dokończę go tak, jak już jest.



--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 6Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024