FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
12-03-12 16:51  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cześć, sory za opóźnienie w odpowiedzi. Fajnie, że moje praca budzi zainteresowanie u kilku osób :)
Co do długości zestawu to tak jak wspominałem, będzie on miał (razem z Karlem) około 117cm i tak jak pisałem termin wydania zależy od GPM'u.
Transporter amunicji na podwoziu "czwórki" oczywiście mam w planach.

W tej chwili pozostało mi zrobić napisy eksploatacyjne i tu mam mały problem, nie jestem w stanie odczytać napisów na skrzyniach balastowych:



Czy ktoś z Was zna na tyle niemiecki, żeby coś tam dopasować? Może ktoś, kto się interesuje koleją ma jakiś pomysł? Trumpeter podczas wykonywania kalkomanii "przeoczył" to miejsce.

Pozdrawiam,
Darek

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
12-03-12 20:10  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
radek111 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A może na kalkach z zestawu Dragona coś będzie ?

Pozdrawiam

 
12-03-12 20:56  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

oj ciężka sprawa chyba będzie. Przeglądałem ostatnio masę fotek Karla w internecie, zarówno oryginalne (historyczne), jak również gotowego modelu. Na zadnej oryginalnej fotce nie znalazłem tego napisu. Żaden model również nie zawierał go, znakiem tego kalkowanie nie obejmuja tego elementu. Pewnie właśnie z tego powodu, dla którego Ty nie możesz go odczytać. :) W ogóle gratuluję dodarcia do fotki, którą zamieściłeś - ja na nią nie trafiłem.

Wydaje mi się, że może tu pomóc tylko ktoś znający niemiecki i orientujący się w oznaczeniach wagonów. Może jakieś niemieckie forum kolejowe? Moim zdaniem na drugiej fotce jest coś z ograniczeniem prędkości do 15km/h. Ale to tylko domysły...

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
12-03-12 21:57  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Yukikaze 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Mi się jakoś tak widzi że drugi wyraz to "als" - jak , kolejny wyraz zaczyna się Schlu... i kolejny to coś chyba "Fahr"- jazdy, jazda, lub cały "Fahren" - jechać.
Tyle co udało mi sie wydedukować. Może chociaż cos pomoże lub naprowadzi kogoś na odpowiedni trop.

--

 
12-03-12 23:37  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mnie na razie sie udalo tyle:
Darf nur als Schlussleader fahren - co nawet ma sens po przetlumaczeniu na "allowed to drive only as a final leader" (tlumacz Google). Tego "leader" pewnien nie jestem... Ponizej jest "15 km/st" (st - stunde, czyli godzina), wiec pewnie caly zwrot tyczy sie predkosci dozwolonej/maksymalnej skladu bo predkosc maksymalna to "Höchstgeschwindigkeit". W sumie brakuje jednego wyrazu :) Na chwile obecna:

Darf nur als Schlußleader fahren
Höchstgeschwindigkeit ........... 15 km/st

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
13-03-12 07:59  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam
Dałem wiadomość na niemieckim forum kartonowym
może chłopaki z Niemiec coś poradzą.
http://www.kartonbau.de/forum/index.php?page=Thread&threadID=26997

a tu jeszcze jedna fotka jaką znalazłem

 
13-03-12 08:58  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam
Na forum dali taką kombinację
Darf nur als Schlußläufer fahren
Höchstgeschwindigkeit beladen 15km/st

Post zmieniony (13-03-12 11:20)

 
13-03-12 11:29  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Kurcze Panowie, wielkie dzięki! Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się takiego zaangażowania, i że uda się te napisy rozszyfrować. Jednak mylą się ci, którzy twierdzą, że internauci to tylko piwko i niemiecka kinematografia. Jeszcze chwile poczekam, bo może ktoś ma jakieś zastrzeżenia ale już teraz bardzo dziękuje ;)

Pozdrawiam,
Darek

--
Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

 
13-03-12 13:50  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Nie ma to jak koleżeńska pomoc. :-)

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
13-03-12 17:23  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ewidentnie jest zapotrzebowanie na Twoją pracę. :) Sporo osób czeka na ten model.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024