FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-05-09 00:29  [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

A w między czasie przeglądałem fora i napotkałem dział „Wymarzone modele” Kiedyś z kimś rozmawiałem o wymarzonym modelu i usłyszałem pytanie „Czemu go sobie nie zaprojektujesz?” Nie bardzo umiałem odpowiedzieć, zwłaszcza że na forach 3D piszą o tak prostych interfejsach programów 3D że nawet małpa albo kretyn da sobie z nimi rade.

Postanowiłem więc spróbować. Małpy nie mam ale kretyna nie będę musiał nawet udawać.
Co poza tym? Służbowy laptop w raz z : sketch-up, maxwell render, achicad a także zakupiona monografia i materiały z netu.

Celowo nie podaje nazwy tego co staram się opracować aby tą dość prostą zagadką wymusić dyskusje. Liczę na Waszą wiedze i zaangażowanie, które pozwoli wyeliminować błędy jeszcze na etapie budowy modelu 3D, od którego zacznę relacje. Ponieważ opracowanie 3D jest obecnie istotnym etapem projektowania modeli, myślę że nie naruszę regulaminu rozpoczynając relacje w tym miejscu a dla Was będzie to ciekawa odskocznia od papieru (przynajmniej na początku).

Oto, co powstało do tej pory:



To co tu Widzicie wydłubałem w zeszłym tygodniu. Teraz w pracy jestem na etapie budowy modelu 3D jakiegoś domku i nie chce mi się wracać to tego stwora w domu ale jak tylko zacznę budowlankę w 2D to się zmieni. Należy też pamiętać że moje tempo nie jest zawrotne a sdkfz 252 ma pierwszeństwo. Na szczęście modelowanie w kompie idzie mi szybciej więc jest nadzieja. Czy będę w stanie opracować ten model? Czy dam rade rozwinąć siatki i przenieść to na papier? Nie mam pojęcia ale spróbować nie zaszkodzi. No i co to w ogóle jest?

Niektóre opinie głoszą, że jeśli odsłucha się od tyłu płytę instalacyjną Windows XP, to można usłyszeć modlitwę do Behemota. Ale to jeszcze nic - jeśli puści się ją od przodu, to zainstaluje się Windows...

Post zmieniony (26-05-09 01:03)

 
26-05-09 00:41  Odp: [R] ............................ - nietypowa relacja
Maverick33 

Na Forum:
Relacje w toku - 17
Relacje z galerią - 8
Galerie - 11
 

prosta zagadka - wyglada mi to na wanne od KARLA

--
Maverick33

Zapraszam do galerii http://www.adwproject.opole.pl - dział galeria

Skończone : Wagon 202L, Px4, EP09 , Pt47 , Pu29 , Wagon 120A , OKz32 , SP45-142 , Wagon 401R , Wagon 401Z , Wagon 401 Ka"Gags" , Wagon 408s , EU07, ET22-243 , Sm48-060 , SU45-217

Na warsztacie:

TY51 1:25 - 80%
Ty5 1:25 - 55%


 
26-05-09 01:03  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Wiedziałem że to nie będzie zbyt trudne ale nie sądziłem że pójdzie tak łatwo. Na początek powinienem pokazac jakiś mniejszy element. ;)

 
29-05-09 20:00  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam wszystkich serdecznie, dziś uznałem że dobrze by było zostać najgorszym pracownikiem miesiąca i koło 6 godzin w pracy poświeciłem Karlowi. Samo modelowanie moździerza w 3D jest dość przyjemne i idzie szybko. Niestety sporo czasu zajmuje uzupełnianie braków w dokumentacji a tam gdzie jej nie ma zgadywanie jak to powinno wyglądać na podstawie zdjęć. Obecnie walczę z tym do czego przez najbliższy tydzień podchodziłem jak pies do jeża czyli zawieszeniem. Bardzo brakuje mi rzutu spodu tego pojazdu albo chociaż jakichś podstawowych wymiarów w zakresie szerokości takich elementów jak wahacze czy koła i tu mój apel, jeśli ktoś dysponuje takimi danymi bądź jakimiś rysunkami i zechce się podzielić to będę nadwdzięczny.

A oto screeny pokazujące jak to obecnie wygląda:




Krytyka, uwagi i sugestie mile widziane.

Pozdrawiam,
Darek

 
31-05-09 18:17  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, brak dokładnych informacji na temat szerokości poszczególnych elementów zawieszenia nie dawał mi spokoju. Otrzymane od Was materiały nieco rozwiały moje wątpliwości i bardzo za nie dziękuje. Sam też postanowiłem przekopać internet jeszcze raz i udało mi się znaleźć dość dokładnie rozrysowane ogniwo gąsienicy. Na tej podstawie udało znaleźć się właściwe położenie i szerokość kół (chyba) Być może dalsze prace nad zawieszeniem zmuszą mnie do drobnych korekt ale będą to niewielkie przesunięcia.

Nie jestem jeszcze pewien jaka jest dokładna szerokość samej wanny. Zdejmowanie wymiarów na podstawie fotografii nie daje dokładnych wyników (około 200 cm) a wszystkie źródła podają jedynie całkowitą szerokość (316 cm) i długość wałka skrętnego (250 cm). Na tej podstawie da się to w miarę dokładnie oszacować ale jeśli ktoś zna ten wymiar – będę wdzięczny.

A oto jak prezentują się gąsienice:



Uffff, dał mi ten projekt w kość i teraz musi sobie trochę poleżeć a ja wracam męczyć się z 252-ójką.

Pozdrawiam,
Darek

 
01-06-09 08:37  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj!

Fajnie to wychodzi. Powiedz mi, czy używasz do tego googlowego, darmowego SketchUp? Chciałem w tym narysować cokolwiek i jakoś mi nie wychodziło :-)

Pozdrawiam
Mariusz

 
01-06-09 12:26  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Z tego co dokładnie pamiętam to biuro kupiło licencje SketchUp'a kiedy nie był jeszcze własnością Google i pracuje na starszej wersji. Można jednak powiedzieć że to co oferuje Google to ten sam program, być może rozszerzony o jakieś nowe narzędzia bądź funkcje. ;)

 
11-06-09 04:17  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam, ostatni tydzień w pracy był u mnie jakiś leniwy a że nie miałem serca obarczać szefa obowiązkiem szukania dla mnie zajęcia więc postanowiłem poświęcić trochę czasu Karlowi.

Jak zobaczycie albo zobaczyliście na obrazkach poniżej prace posunęły się do przodu całkiem nieźle jak na trzy dni dłubania po kryjomu. Skończyłem zawieszenie kół jezdnych, rolki podtrzymujące gąsienice a także całą tą dziwaczną ramę, do której są mocowane poszczególne elementy zawieszenia. Obecnie pracuje nad kołami napinającymi gąsienice, które jeszcze nie są skończone.

Składając to wszystko do kupy wydrapałem sobie niezłą dziurę w głowie. Trochę problemów sprawiła asymetria lewego i prawego zawieszenia wynikająca z układu wałków skrętnych (mam nadzieje że widać to na pierwszym obrazku). Jeszcze więcej kłopotów sprawiło znalezienie właściwych wymiarów poszczególnych elementów (szerokości kół, wahaczy itd. ) Nieocenione okazały się podesłane przez Was materiały a tworzenie następnych podzespołów wymuszało korektę poprzednich i korygowało nieco te błędy. Cała reszta to analiza zdjęć i ciągłe zmieniane czegoś tak aby wszystko do siebie pasowało.

Jak na razie jestem z całości zadowolony. Merytorycznie starałem się odwzorować wszystko co do jednego nitu i chyba nic nie pominąłem. Proporcje też wydają mi się właściwe i nie widzę odchyleń od tego co jest na zdjęciach ale może Wy coś wyłapiecie.

W zakresie zawieszenia pozostało mi dokończyć koła napinające, zrobić najtrudniejszy element, czyli koła napędowe i kilka drobiazgów a potem zostanie już tylko cała reszta.

Po tym przydługim wstępie kilka screenów tego co zrobiłem (mam nadzieje że będą czytelne ) :





Pozdrawiam,
Darek

 
27-06-09 19:09  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

W pracy znów trochę powalczyłem z moździerzem. Chyba udało się skończyć układ jezdny, no chyba że znajdziecie jakieś błędy w moim opracowaniu. Wspomnę jeszcze o kole napinającym. Postanowiłem wykonać jego inną wersje. Na większości zdjęć archiwalnych „Adam” (czyli 1’szy z serii sześciu moździerzy) ma koło z dwunastoma szprychami.

Stan prac na dziś wygląda tak:







Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem wewnętrzną stronę koła napędowego. Na wszystkich zdjęciach, które pokazują ten fragment, koło pogrążone jest w cieniu a rozjaśnianie i zwiększanie kontrastu tych zdjęć nie wiele daje. Wewnętrzną część koła wykonałem tak, jak jest ono wykonane w modelach plastikowych (mam nadzieje że dobrze). Może ktoś z Was wie coś więcej na ten temat. Teraz prezentuje się ono tak:



CDN.

Pozdrawiam,
Darek

 
09-07-09 22:01  Odp: [R] Gerat 040 Karl Morser nr 1 - nietypowa relacja
Darek_M 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam w mojej drugiej relacji. Tu będzie krótko. Walczę z kolejnymi elementami tego pokraka i myślę że warto to co zrobiłem pokazać, zwłaszcza że teraz nastąpi przerwa. Muszę pomóc koleżance przy dyplomie i wymodelować kilka drewnianych chat. Jak tylko się z tym uporam (czyli za miesiąc bądź dwa), wrócę do budowy.




Pozdrawiam,
Darek.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024