FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
21-05-09 20:18  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

DOBRE!!!
Choć jest w tym trochę prawdy,:-)...Yamato skejiłem już z siedem lat temu.Stoi jeszcze bidula zakurzony,z pourywanymi śrubami i nie tylko,Wtedy nie miałem pojęcia o czymś takim jak forum modelarskie,a odkrycie Konradusa i Kartonworka zmieniło moje spojrzenie na modelarstwo.Z IJN był taż Takao z AH i Oyodo z Modelcardu,niestety już odpłyneły w siną dal...
Co do Fuso,to jest już zakupiony i czeka w kolejce,ale zostawiam go na deser.Najpierw ciężki krążownik,potem lotniskowiec i na koniec pancernik.....:-)
P.S.
Torpedy robiłem na raty,to było jak walka z pojedynczymi ogniwami w czołgach.Chyba nawet od nich zaczołem klejenie modelu.
Pozdrawiam

 
21-05-09 20:34  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Rajkub pewnie że klikałem i po otworzenia są też w niewiele większym formacie...

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam



Wpisuję się tutaj, żeby nie "mieszać" w wątku ;-)
Po kliknięciu widzę zdjęcia 800 x 600 pikseli czyli we "wzorcowej" wielkości. Może masz na myśli małą liczbę zbliżeń lub komputer płata Ci jakiegoś psikusa.

Rajkub

 
21-05-09 21:00  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Cyryl mam jeszcze małe pytanko - czy w "KITAKAMI" są jakieś powalające błedy jak brak cześci itp bo mi tam się podoba - lubie takie dziwactwa...jak "KITAKAMI". Generalnie bardzo ładne modele - PMW i IJN rules!!!

 
21-05-09 21:26  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Cyryl. Bardzo fajnie te modele wyszły.
Muszę stwierdzić że dzięki Cyrylowi,tworzy się nowy sposób prezentacji japońskich okrętów, mianowicie tzw.tandemy. I bardzo dobrze.
Jeśli chodzi o niedociągnięcia o których wspomniałeś to pamiętaj każdy sklejony kolejny model przybliża nas ku doskonałości.
Cieszy mnie że zdecydowałeś się na udział we wrocławskiej imprezie, bo masz paru japończyków do pokazania.
Na koniec pytanko, z czego zrobiłeś szyny i jak je przyklejałeś do pokładu?

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-05-09 19:55  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

PAWELCIOL
Kitakami nie miał tzw.powalających błędów,ja pominołem niektóre elementy olinowania bo nie widziałem co? gdzie i jak?.Największą zmianą była "wymiana"pokładu śrudokręcia z linoleum na ryfle.Zobacz tę różnicę w modelu kolegi Tera Misieuda.Tak jak pisałm wcześniej ,model raczej łatwy do sklejania,ale nudny.Podglądając galerię i relację Tera Misieuda,z pwenością ułatwisz sobie podjęcie decyzji,brać się za niego czy nie.
Jorzik
Z tymi tandemami to jakoś tak wyszło,jeden model może być nudny,ale dwa?To już można pogadać;-).Szyny robię z miękkiego drutu,podklejam Super Glue i układam w miejscach szyn rozrysownych na pokładzie,Potem maluję całość,farba wpływa pod drucik ,co daje wrażenie wyprofilownej szyny.W modelu który teraz kleję drut układam na 0.5 mm kartonie o szerokości ok.1.5 mm.Efekt jest jeszcze lepszy,tzn mi to wystarcza.
A z tym Wrocławiem,to sam żeś zaczoł:-),nastpne takie zgrupowanie może być znowu za 60 lat, a wtedy....jak tu nie jechać.
Pozdrawiam

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
22-05-09 20:09  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

Dziękuję za odpowiedz na moje pytanie. Wynikało ono z faktu, iż dotychczas nie robiłem szyn, a chcę w kolejnych modelach już je robić. U Ciebie jest to o wiele łatwiejsze ponieważ malujesz modele całościowo,a ja tego nie praktykuję. Do zobaczenia we Wrocławiu.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
22-05-09 22:11  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Rzeczywiście, trzeba przyznać, że bardzo ładną parkę stworzyłeś :)
Szczególnie bardzo intrygująco patrzę na Hatsuschimo, który pływa sobie również w mojej głowie, ale narazie w szufladce bliska przyszłość. Może napisałbyś coś więcej o budowie tego pięknego niszczyciela.
Kitakami również pięny, swego czasu nawet posiadałem tę wycinankę, ale się wymieniłem i trafiła w dobre ręce :)

--

 
23-05-09 12:28  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Cyryl - dzięki za info - jako iż jestem fanatykiem dziwactw z pod znaku IJN to znaczy iż za jakiś czas się wezmę za niego tylko go zakupię - dobry pomysł z robieniem tych wyrzutni torped - 10 razy to samo trochę męczy - Generalnie mówiąc namówiłeś mnie na "KITAKAMI"...

 
04-06-09 21:33  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

......Wyiad donosi,że japońska flota zbiera siły i nieuchronnie zmierza w stronę "Wrocławskiego portu" WAKadżima.Oto ostatnie zdjęcie z smolotu szpiegowskiego,który nakrył admirała na pakowaniu zaopatrzenia,(spożwka,płyny,części zapasowe),oraz przeglądzie jednostek gotowych na starcie.:-)
<>
To pierwsza taka wyprawa admirała,ale ma on zamiar spotakać tam ciekawych ludzi i fajnie spędzić weekend.:-)
Pozdrawiam i do zobaczenia;-)

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
04-06-09 21:39  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wielkie brawa ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024