FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
20-05-09 18:47  [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Witam,przedstawiam wam mój kolejny zestaw okrętów japońskiej floty.
,,,,
,,,
,,,,
,,,,
,,,,
Modele sklejało się przyjemnie,i jak to w japońcach bywa,było zabawy z drutami.Na zdjęciach widać dwa razy tyle niedociągnięć niż w rzeczywistości,cuż taki już chyba urok mojego sklejania:-).
Zapraszam do galerii.
Pozdrawiam.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
20-05-09 19:08  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Może się kiedyś wezmę za "HATSUSHIMO" bo mam go z kilkoma bajerkami ( fototrawka i wręgi laserkowe) Modele piekne "KITAKAMI" mnie przeraża ilością wyrzutni torped...ile je robiłeś? Ta szalupa na "KITAKAMI" jest coś nie teges...

 
20-05-09 20:08  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Czyli widzimy się we Wrocławiu ;-) ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-05-09 22:29  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Fajne tandemy sklejasz :) Czy mógłbyś się szerzej rozpisać o stopniu trudności sklajania Hatsushimo? Mam pare wycinanek z answera z IJN i Hatsushimo wygląda na najłatwiejszy z nich ale tą ocene opieram tylko na tym że wydaje mi się ze nie ma małych częsci - napisz cos więcej o tym jak sklajanie go wyglądało w praniu.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
21-05-09 07:26  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

A więc tak:
Hatsushimo kejił się przyjemnie,części pasowały,rysunki czytelne,ale czy on był taki łatwy to nie wiem,dużo drobnych części,drutu cała masa,do tego jeszcze moje malowanie.Z takich bajerów to urzyłem luf do działek 25mm.Poszycie kadłuba wykonałem pokrywając całość Super Glue,potem 2 warstwy lakieru,szpachla, lakier,szpachla ,lakier i tak do zadawalającego efektu,na koniec kilka warstw farby w spreju.To już chyba mój standard bo piąty kadłub już tak robię.Ogólnie model polecam.

Kitakami mimo że wygląda ubogo(ot kadłub z kilkoma wyrzutniami) jak na krążownik,to klejenie go ciągneło mi się jak flaki z olejem,i już myślałem że go nie skończę.Wygląda wręcz nudno i jest raczej ciekawostką niż typowym okrętem wojennym.No ale skoro się położyło stępkę trzeba było go skończyć.Na forum kolega Tera Misieuda sklejał ten modelhttp://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=96765&t=96765ale nie wiem tylko czy go ukończył.Wspominał o błędach na pokładzie,tzn.na śrudokręciu powinny być blachy ryflowane a nie linoleum.Tak też zrobiłem.Co do samej wycinanki to nie stwierdziłem większych błędów,no może niektóre rysunki są niezbyt czytelne,np.elementy olinowania.Model poleciłbym raczej maniakom IJN,ponieważ okrętowcy z pewnością znajdą modele o ciekawszej sylwetce czy malowaniu.
Jak macie jeszcze pytania,to chętnie odpowiem.

Rajkub-A niech tam ! Przenieś mnie do grona pewniaków na zgrupowaniu floty we Wrocławu.Na głowie stanę,a jakoś dojadę.
Pozdrawiam.

 
21-05-09 08:50  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Wielkie dzięki ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-05-09 09:45  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

a dlaczego te zdjęcia takie małe?nie wiele na nich widać, a jest na co popatrzyć,jakie dwa kolejne okręciki z floty japońskiej teraz będziesz budował?=)

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
21-05-09 09:48  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Madteam19, a "klikałeś" na te miniaturki ?

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
21-05-09 18:57  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
benek 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 13


 - 1

Bardzo ładne modele : ) piękna robota

--

 
21-05-09 19:29  Odp: [galeria]IJN Hatsushimo i IJN Kitakami
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Cyryl na nastepne dwa IJN weź "FUSO" i "YAMATO" od Hala....;) ;) :) :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024