FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
01-07-09 16:01  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
stach48 

 

A ja (stary osioł) powiem tak. Wszyscy po części macie rację ale nie do końca. Radżcie młodemu, krytykujcie i podpowiadajcie ale na litość boską nie wybierajcie mu modeli jakie ma kleić. Pozwolcie aby sam robił co mu pasuje i niech to pokazuje na forum. Niech sam podejmuje decyzje. Podobno przegrana mądrych wzmacnia. Mam pewność że za kilka lat będzie sam kpił z dzisiejszych swoich dokonań i będzie uczył innych. A tak na marginesie-stawiam dolary przeciwko orzechom Temu który skończył wszystkie zaczęte modele. NAJLEPSZEGO
p.s. Moromen (zacytuję Zagłobę)-jeszcze Waści nie znam a już Cię pokochałem;))))))))

 
01-07-09 16:04  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
mario1970   

Piterski

Kazdy ma prawo do swojego zdania. Szanuję to , co nieznaczy , ze się z toba zgadzam.

1. Moromen zrobił kilka modeli do końca , znaczy ma charakter i jak chce to potrafi. ten Model MM z go przerasta . Dlaczego ? Zobacz ile relacji z budowy żaglowców masz na tym forum ?? . SPORADYCZNIE . Dlatego , że mało efektowne , czy dlatego ,że jest to trudne ze względu na specyfike konstrukcji ? Chyba to drugie . Żaglowce to wyższa szkoła jazdy , bo to nie tylko karton , ale i inne materiały . Moze go robić , ale w mojej ocenie on ma zasypywać dołki , a nie sypac górki . To nie jest jeszcze model dla niego ?? AMEN . A ryzyko widzę w tym takie , że moze byc ten model dla niego źródłem frustracji i zniechęcenia. Poza tym jeszcze jedno. by eksperymentowac trzeba się nauczyć podstaw.

2. Co do retuszu to zwróc uwagę na to jak był przez niego wykonany retusz przy 4 TP on jna razie mu jeszcze pogarsza wyglad modelu, a nie polepsza. I takie jest moje zdanie.

--



 
01-07-09 16:16  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
mario1970   

Stach48 -

Zgodzę się z tobą . Też iluś modeli nie skończyłem, albo mam 2 zaczęte. Takie życie..

Ale nie zgodzę się z toba , żeby początkujący gość sklejał to co sam wybierze. Po to jest to Forum i inne . Dlatego , że sam wybierał to wybrał Dar Młodzieży , który jest na razie ponad jego siły, a mógł w tym czasie skleić inny model i mieć satysfakcję.

Mylisz się bardzo. Przez takie jak ty rozumienie problemu , traci się czas albo , x osób zniechęca się do modelarstwa . Jak ktoś brnie w złą stronę to się go zawraca na poczatku, a nie czeka aż sam do tego dojdzie , To SĄ wszyscy Ci którzy stwierdzili, ze jak zaczną sklejać to od Yamato , albo Victory , bo co to dla nich.

Ja byłem w podobnej sytuacji jak on , ale mi ktoś pomógł bo bym do modelarstwa nie wrócił.

--






Post zmieniony (01-07-09 22:06)

 
01-07-09 16:20  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
stach48 

 

Cholera, fajna dysputa się zaczyna ;)))))) Mario, widać że jesteś wyznawcą pozytywizmu tj. pracy od podstaw ale musisz uznać że są również romantycy tj. mierz siły na zamiary.
NAJLEPSZEGO
Dopisuję (bo wpisy sie nałożyły)- Mario skąd masz pewność że "młody nie nauczy się więcej na nie skończonym żaglowcu niż na trzech prostych latarniach morskich ;)))))) Dlatego podtrzymuję swój pogląd że porażka mądrego winna wzmocnić. Acha co do retuszu to ja będąc w jego wieku nawet nie wiedziałem że takowy istnieje.;))))))
NAJLEPSZEGO



Post zmieniony (01-07-09 16:33)

 
01-07-09 17:38  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Ajajaj, chodziło mi o rozcięcie nowej wycinanki, a nie kontynuowanie tego egzemplaża.
U mnie na sklejenie czekają (w kolejności klejenia):
Nieuport 23 1:50 KŚ, Ki-44 Shoki 1:50 KŚ, Jak3 1:48 MK, P-11c 1:50 WIR, Józef Piłsudski 1:9 GPM, F-16c Block 60 1:48 TH, ,,Catalina'' 1:50 KEL, Nastawnia-Wolsztyn 1:87 GPM, Westland Whirlind 1:33 MM, Ju-87, Natter i Reichenberg 1:33 MM, FW 189 UHU 1:33 MM, IŁ-2 1:33 MM, ORP ,,Burza'' 1:200 MM, ORP ,,Błyskawica'' 1:200 MM, ,,Piotr z Gdańska'' 1:200 MM, Tiger Ausf. H1 1:25 MM, ,,Ark Royal'' 1:300 MM, ,,Hood'' 1:300 MM, Malbork 1:500 GPM, Fw-190 1:33 GPM, Spitfire Vb 1:33 AH, ,,Aircobra'' 1:33 KW i Macchi 205 ,,Veltro'' 1:33 AH.
Niedokończone, które jeszcze będę kleił to :
- ,,Karaś'' 1:33 MM, Krzyżak 1:9 GPM, F-16 1:33 MM, Fw-190 KŚ, ORP,,Orkan'' 1:200 GPM i coś jeszcze...

KŚ- Kartonowy Świat
MK-Model Kartonowy
WIR=KEL- Kartonowa Encyklopedia Lotnictwa
GPM-GPM :)
TH- Tanie Hobby
MM- Mały Modelarz
AH=KA-Kartonowy Arsenał
KW-Cartoon Model

Co na pierwszy ogień?

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
01-07-09 18:02  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Hmmmm...... takie moje malutkie zdanie - skończ Krzyżaka....a co do reszty modeli to najpierw sprawdź w relacjach innych o ich sklejalności i obejż je dokładnie - niektóre są bardzo trudne i skomplikowane ( Tiger i Hood na przykład ) , Hala odradzałbym - takie moje skromne zdanie...doradzalbym też zakupienie wręg laserowych jak bedziesz kleil jakiś model - to ułatwi ci życie i sprawi ,że mniej twoich błędów będzie wychodzić...


Poruszono tu kwestie ,że stare MM są złe - nie wiem czy to do końca prawda - owszem są uproszczone ,że czesto to fantazja na temat danego obiektu - z tym się zgodzę.
Że papier pancerny też - ale jak wiadomo da się go kształtować i nie jest to strasznie skomplikowane.
Że modele z tamtych czasów są niedopracowane i mają mnóstwo błędów - nie powiem nie , takich modeli jest dużo - ale są też dobre , proste i efektowne modele z tamtych czasów - na przykład ORP "WILCZUR" z 87 czy 88 . Niektóre współczesnie wydane modele mają więcej błędów niz stare dobre eM-eMy.


Moromen i tak zrobi jak bedzie chciał ale ludzie jak już go krytykujecie to przypomnijcie sobie jak wy kleiliście swoje pierwsze modele - zapewne nie lepiej.

...

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (02-07-09 18:52)

 
01-07-09 19:54  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Moromen! Nie przejmuj się! Ja w wieku 13 lat kupiłem(na nic się zdały słowa innych że nie skleję) sobie Yamato od Hala ;) No do tej pory nie został skończony i chyba nie będzie... ;P
Trochę latek minęło,, umiejętności przybyło i jakoś mi to klejenie idzie. A prawdę mówiąc nie kleiłem lepiej niż Ty teraz i sam miałem zaczęte X modeli...

Moim zdaniem wszystko przyjdzie z wiekiem i tyle.

Także w twoim wieku chciałem jak najszybciej, jak najwięcej modeli i podejrzewam że większość forumowiczów także miała taki okres w życiu.

A patrząc na Twoje prace przypomina mi się te moje 8-15 lat i tyle, a wierzę że z czasem będziesz nas zaskakiwał, świetnym wykonaniem oczywiście! :)

Pozdrawiam, Kłosek

 
01-07-09 22:09  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
mario1970   

Moromen - najpierw krzyżak potem figurka "dziadka" . Dalej zobaczymy. I zrób fotkę narzędzi którymi pracujesz i jakie kleje i farby używasz.

--



 
02-07-09 10:21  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Przypominam sobie doskonale od jakiego modelu zaczynałem bo był to Potiomkin. Czyli model wcale nie mały. W tamtym okresie nie zaczynałem kilku modeli ale kleiłem jeden po drugim Teraz mi się dopiero coś poprzestawiało ;-).
Nie przypominam sobie też bym któregoś nie skończył. Wiadomo nie były to modele rewelacyjne ale jak na tamte czasy gdzie miałem zerowy kontakt z wystawami, nie było internetu, a do modelarni 100km to i tak mogę być z siebie dumny. Jedyny kontakt to miałem z modelarzem, który już kończył klejenie bo zaczął naukę w liceum i nie miał czasu. Mogłem więc pooglądać jego kilka modeli coś zobaczyć. Uczyć mnie nie uczył bo nie chciał lub nie wierzył w mój potencjał :-))

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
02-07-09 17:44  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

Nie no Piterski, teraz pojechałeś po bandzie... Ciekawe jak chciałeś zacząć kilka modeli, skoro następny numer MM wychodził dopiero po ukończeniu poprzedniego modelu. Oczywiście pod warunkiem, że miałeś szczęście "wychodzić" model spod lady ;-)))
Wydaje mi się, że Moromen powinien robić co mu się podoba. Ma ochotę sklejać 10 naraz, na zdrowie. Będzie chciał sklejać jeden, również na zdrowie. Nieraz jest tak, że przy jednym modelu modelarz wpada na genialne pomysły jak to zrobić w innym itd. ;-)))

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 8Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024