FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
18-05-09 21:15  [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' od młodzieży ;-)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!

Wiem, że to nieładnie rozpoczynać czwartej relacji nie kończąc poprzednich, ale w Orkanie mam chwilowo dosyć tych pudełeczek, a w 4TP moje oczy maja dosyć wycinania gąsienic (a to dopiero początek :-( ).
Poza tym pokusa była zbyt silna :) Skusiło mnie głównie to, że Dar Młodzieży należy do jednych z najbardziej okazałych żaglowców świata. I żeby tak jeszcze wyglądał u mnie na półce...

Dosyć pisania, pora na fotki:
-sklejony, nieoszlifowany szkielet kadłuba (oszlifuję jutro przed pójściem do szkoły, bo akurat mam na 8:55)

Ten szkielet to mój mega debiut :-D. Oprócz ,,banana'' na stępce (0,5mm) reszta niemal idealnie równa :) Tylko około 12-15 wręgi mam skręcenie podłużnicy na ok. 0,3mm, i tu brawa dla Autora, bo wcale tak dokładnie nie wycinam :)

Ale dalej już nie jest tak przyjemnie.
Sa dwie wodnice(?) 2L i 2P...:

... i na tych samych częściach są zaznaczone do przyklejenia dwie wręgi nr 12:

I jak ja sobie z tym poradzę?........ :-D
Dwie ostatnie fotki były zrobione jeszcze przed sklejeniem kadłuba, dlatego takie szpary.
A i trzeba sobie dosztukować kwadraciki D, żeby wszystko było sztywne potrzeba ich o 10 więcej.

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (22-05-09 21:04)

 
19-05-09 04:43  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' making by młodzież :-)
Lu   

Jesteś modelarzem , który lubi zacząć budowę,a z zakończeniem bywa różnie.
" Na taśmie produkcyjnej"????? to znaczy tyle masz zaczętych i nie skończonych modeli?
"Stracone'?????tzn. poszły do śmieci?
Ciekawe jak ty to robisz?, bez żalu ? ,tak sobie ,do kosza?
Dar Młodzieży mam na półce- wygląda pięknie. Miałem małe problemy,
ale ja sobie daję radę.
Postaraj się go skończyć, bo nstp. razem nie bedę miał ochoty śledzić twojej innej relacji

 
19-05-09 11:02  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' making by młodzież :-)
Szeryf 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

I powinno być "made" albo raczej "being made" by młodzież;-)

 
19-05-09 13:20  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' making by młodzież :-)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Moromen - Lu ma dużo racji - niestety...
Rozpoczynając kilkanaście modeli po kolei rozmieniasz się na drobne. Tracisz serce dla jednego modelu, a na wszystkie jednego modelarskiego serca Ci nie wystarczy.
Staraj się rozpoczętą relację i budowę doprowadzić do końca - zobaczysz,co to znaczy satysfakcja.
A tak rozpocznynając kolejnąi kolejną i kolejną relację doprowadzisz do tego,że nikt już nie będzie chciał do Twoich relacji zaglądać...No bo po co? By zobaczyć mało fascynujące fotki pierwszych zlepionych elementów i nic poza tym...?
Masz niesamowity zapał do klejenia modeli - skieruj go proszę na jeden, max. dwa modele budowane jednocześnie...Zobaczysz,że warto!
W końcu jesteś jeszcze bardzo młody i z pewnością zdążysz skleić dużo modeli!
Modelarstwo to nie wyścigi.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-05-09 14:06  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' making by młodzież :-)
stach48 

 

A ja tylko częściowo zgadzam się z Mariuszem . Podobno w każdym szaleństwie jest metoda ;)))))) Uważam że najważniejszą sprawą jest fakt że " łyknął bakcyla" i klei na potęgę. Reszta przyjdzie z czasem. Ja (stary już osiołek modelarski) też nie potrafię się do końca skupic na jednym modelu. Zawsze mam w budowie co najmniej 5 szt. ( samolot, okret, pancerka, samochodzik i jakaś chałupa;)))))) I wyobraż sobie że od 40 lat wszystkie lądują na półce. Wcześniej multum kasowałem ale nie w koszu, zawsze ginęły w bitwach, pożarach i wypadkach drogowych;)))))
P.S.-Moromen -podaj mi w końcu adres do wysłania obiecanych modeli.

 
19-05-09 15:38  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' being made by młodzież :-)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Lu- Tak po prostu do kosza to nie, niektóre albo stały skończone na półce do samego końca, niektóre mnie przerosły, zostawiłem ,,na póżniej'', a w tym póżniej okazywało się, że to, co zrobiłem wcześniej to nie da się już niczym naprawić, albo prościej- nie miały już żadnych szans na dokończenie...Co do ilości relacji naraz to postaram sie z tym umiarkować.
A i mógłbyś wstawić fotki swojego Dara Młodzieży na Forum? Chciałbym (inni chyba również) zobaczyć, jak to powinno wyglądać po sklejeniu.
JacekPlacek- Dzięki, już poprawiłem :)
MARIUSZ- Najpierw będę musiał skończyć, co zacząłem.
Stach48- Dzięki za wsparcie :) A namiary juz podałem 8-0. Ale do trzech razy sztuka :D

Tymczasem oszlifowałem lewą stronę kadłuba i biorę się za drugą.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
19-05-09 16:19  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' being made by młodzież :-)
Listek   

To myślę , że "Dar " nie jest zbyt łatwym tematem...

--
Gdy coś ginie, coś powstaje...

 
19-05-09 18:35  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' being made by młodzież :-)
bleriot 



Na Forum:
Galerie - 2
 

Moromen podoba mi się Twój zapał, oby tak dalej !!

JacekPlacek napisał;
"I powinno być "made" albo raczej "being made" by młodzież;-)"

otóż niezupełnie - zgubiłeś cosik
"Dar Młodzieży" IS being made by młodzież /youth/.

Mam nadzieję, iż nie odebrałeś tego zbyt personalnie, niechaj jednak młodzież nie nabiera złych nawyków, w kwestii formalnej :-p

--

GG: 366985
--------------------------------
Maszyny latające ...
--------------------------------

 
19-05-09 18:40  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' is being made by młodzież :-)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Bleriot- Kurdę, dobrze, że to napisałeś. Pani od anglika by mnie chyba zabiła :) Zapomniałem, że w czasie Present Continouse po osobie ZAWSZE JEST AM / IS / ARE :D A bez tego prawdopodobnie nie puści do gimnazjum :D
A młodzież bo do dzieci już się chyba nie zaliczam :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
19-05-09 21:13  Odp: [Relacja] ,,Dar Młodzieży'' is being made by młodzież :-)
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

bleriot napisał:
>otóż niezupełnie - zgubiłeś cosik
>"Dar Młodzieży" IS being made by młodzież /youth/.

Taki mały OT... Obie wersje są poprawne. ;-)
Jako nagłówek (tytuł) jest nawet bardziej poprawna wersja bez is (typowa wersja gazetowa).
Natomiast wszystko zależy od tego co autor miał konkretnie na myśli.

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 8Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024