FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-07-09 20:34  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajnie Ci wychodzi. Też mam ten model na składzie więc chętnie popatrzę.

 
10-07-09 17:15  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Widzę,że zapowiada nam się kolejny piękny model tego samolotu.

--

 
13-08-09 16:01  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam :)
Skrzydła są już doklejone do "korpusu".


Jedną z najgorszych rzeczy jest pogniecione poszycie skrzydła oczywiście na etapie gdy jest jeszcze niewycięte na arkuszu. Paskudna sprawa. Zwykle nie wypełniam skrzydeł pianką ani niczym innym (tylko karton, klej i powietrze o podwyższonej zawartości CO2). Żeby w zadowalajacy sposób pozbyć się nierówności na skrzydle zrobiłem nacięcia na białym polu i zastosowałem szczyptę waty wpychając ją z wyczuciem pod poszycie. Efekt jest zadowalający i zagniecenia kartonu nie widać.



Lepszą metodą byłoby zapewne podklejenie zagiętych płaszczyzn od spodu kartonem, ale aż do momentu ostecznego ukształtowania i przyklejenia poszycia płata nie byłem pewny czy jakakolwiek operacja będzie potrzebna (a jeśli coś nie jest potrzebne to z reguły bywa zbędne;) )

Wykorzystując krótką ;) przewę na reklamy podczas mojego ulubionego serialu zmontowałem silnik Fockiego.


... i niezwłocznie przykleiłem go do kadłuba.

--

 
13-08-09 17:43  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładnie rzeźbicie, Klejusie K.
Wyrzutniki łusek (czy jak zwał te dziurska na spodzie płata) wyglądają znacznie lepiej, gdy się je wytnie i od wewnątrz wyklei ~1mm paskiem kartonu po obwodzie, to naprawdę czyni fajną różnicę. W sumie to dziwne, że w modelu na takim poziomie, z mnóstwem szczegółów wydawca proponuje malowaną atrapkę w tym miejscu.
W moim modelu udało mi się zrobić ruchomą kabinę na "suwnicy" z kartonu i kleju CA - działa dobrze, chroni kabinę przed kurzem, a gdy przyjdzie ochota na lubieżne macanko mojej foczki - mogę chwycić delikatnie za osłonkę i zsunąć ją w tył i zajrzeć głębiej i podziwiać bez konsekwencji co ma w środku i wzdychać, ach, jak to pięknie zaprojektowane i zrobione... hyhy...

 
13-08-09 20:58  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Zgadzam się z Miskowskim co do wyrzutni łusek. Ja bym je wyciął. Po za tym super.

Pozdrawiam!

 
13-08-09 21:48  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Tak, też uważam powyższe sugestie Miskowskiego za bardzo trafne. Przyznam się, że w momencie wycinania poszycia pomyślałem o wycięciu wszelkich możliwych otworów, także tego na reflektor. Jednak w czasie walki z dopasowywaniem poszycia jakoś mi to potem umknęło. Zastanowię się czy nie jest za późno i może rzeczywiście trzeba te łuskowe dziurki powycinać. Pomysł z odsuwaną kabiną też mi się podoba ale w tym przypadku jeszcze za wcześnie na decyzję - ten element zostawię na koniec.

 
07-10-09 12:53  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Witam po krótkiej ;-) przerwie.
Po silniku przyszedł czas na jego osłonę, ważne, bo teraz nie uszkodzę misternej roboty cylindrów ( chociaż i tak już ich prawie nie widać).

Wszystko pasowało bez zastrzeżeń.

No właśnie - niby relację prowawdzę pooowwwooollliii, a tu mamy pierwsze owoce pośpiechu, bo wziąłem się za podwozie a lepiej byłoby bezpośrednio po doklejeniu osłony przykleić profilowania przejścia skrzydeł w kadłub. Teraz będę miał utrudnienie, sporo uwagi trzeba będzie poświęcić doklejaniu profilowań żeby nie uszkodzić podwozia. Pozwoliłem sobie troszkę uplastycznić golenie podwozia cieniutkimi paskami papieru (zwykły papier do ksero, dwa okręcenia).



Oto kółko ogonowe, kosztowało troszkę nerwów, kłopotliwe było "wcisnięcie" elementu 47i/47j , no ale to już kwestia kolejności, najpierw bowiem trzeba było włożyć wspomniany element we wnękę w ogonie a dopiero po tym wkleić zespół kółka ogonowego. Rzecz jasna z racji delikatnosci tego elementu niezbędne jest utwardzenie niektórych elementów porzez nasączenie "superglutem".


Podczas klejenia tego modelu mój entuzjazm powodowany wzorowym spasowaniem elementów sysytematycznie ostudza wbrew pozorom skąpa ilość rysunków montażowych a za za to reklam w opracowaniu nie brakuje. Może trudno to wyjaśnić (bo przecież rysunków jest niemało) opisem, sprawy wychodzą jednak w trakcie klejenia. Bardzo żal, że nie ma chociażby rysunku rzutu na samolot od czoła. Niby nie jest niezbędny ale przyklejając na przykład golenie podwozia głównego trzeba dokładnie znać kąt zarówno z boku jak i z przodu. Tym bardziej, że wpomniane golenie wkleja się praktycznie na styk. Dlatego szkoda, że nie ma w projekcie chociażby szablonów (np. do naklejenia na tekturę) , z pomocą których możnaby precyzyjnie ustalić kąty podwozia. No ale to są życzenia na przyszłość. W sumie nie jest źle i niebawem ciąg dalszy moich wypocin :-).

 
07-10-09 16:48  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
ryszard 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Świetnie ci idzie, mam małe pytanie odnośnie kół czy będziesz je jeszcze malował czarnym matem bo chyba za bardzo się błyszczą(jak dla mnie oczywiście ) co do podwozia to ja też miałem dużo kłopotów z jego przyklejeniem i jeszcze jedno czy uwypuklałeś osłonę silnika bo mam wrażenie że jest lekko kanciasta.(oczywiście nie myśl sobie że się czepiam to są tylko luźne ,,uwagi")

--
Trening czyni mistrza

 
07-10-09 18:58  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
KlejusKartonikus 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Osłona silnika nie jest uwypuklana, ten czołowy segment zgodnie z opracowaniem ma być taki odstający, prawdopodobnie to powoduje odczucie, że przód wydaje się być bardziej kanciastym. Rzeczywiście koła się błyszczą jak ... ;-) gdyż zastosowałem tu eksperymentalnie błyszczącą farbę akrylową w spraju. Chciałem po prostu zobaczyć jak to wyjdzie na tekturowych kołach, które bardzo chłoną farbę (nie utwardzałem tutaj kół cyjanoakrylem a tylko drobne elementy jak widelec przy kole ogonowym). Możliwe, że chlapnę matowym lakierem, albo jeszcze raz pomaluję ale już Pactrą w kolorze matowym "bardzociemnoszarym". Zastanowię się, ale to podobnie jak w kilku innych drobnych kwestiach zdecyduję w końcowej fazie budowy bo teraz to jeszcze ciągle jest zbyt wiele do zepsucia... no i do zrobienia oczywiście.

 
08-10-09 19:05  Odp: [Relacja] Focke-Wulf Fw190 A-8 AH
ryszard 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Nie o to mi chodziło z osłoną sam sklejałem ten model i wiem że ten czołowy segmęt ma odstawać chodzi mi o resztę segmętów składających się na okapowanie sinika. Ja zrobiłem wypuklenia metodą Kroola którą opisał na innym forum jak będzie to czytał to sam potwierdzi,otóż końcówką olafy na podkładce od myszki wygniatasz lekko paski przez ten zabieg osłona nie jest ,,schodkowa" tylko jest ładnie zaokrąglona. Co do kół je maluje je od razu czarnym matem pactry tylko jest jeden warunek kółka nie mogą mieć po szlifowaniu meszku bo go potem widać ale glutowanie wszystko załatwia

--
Trening czyni mistrza

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024