FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-05-09 13:45  [Technika] Lakier bezbarwny w sprayu Color Spray 400ml - pytania
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Właśnie przed kilkoma minutami zamówilem takie "cóś" http://www.paper-hobby.com/product_info.php?products_id=194 - ktoś wie może czy to się nadaje bo ja prawdę powiedziawszy mimo paroletniego stażu modelarskiego nigdy czegoś takiego nie uzywałem.....czy trzeba na coś uważać?

Pozdrawiam

Post zmieniony (10-05-09 14:33)

 
10-05-09 13:53  Odp: Lakiery bezbarwne w sprayu...
Wiśniowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Ja używam takiego już kilka lat i jestem zadowolony.
Ważne jest aby nie lakierować już wyretuszowanych elementów bo farba staje się błyszcząca.
Jedna warstwa lakieru jest prawie matowa i nadaje się do lakierowania pojazdów.
Natomiast po wyschnięciu pierwszej warstwy i nałożeniu drugiej powłoka staje sie błyszcząca w sam raz do samolotów.
Jeszcze raz przypominam nie lakieruj wyretuszowanych elementów.

--
Pozdrawiam! Piotr

 
10-05-09 14:24  Odp: Lakiery bezbarwne w sprayu...
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zmień tytuł wątku - dodaj znacznik [Technika]
Zmień tytuł wątku - pytasz o konkretny lakier, a tytuł sugeruje, że to Twoja praca doktorska o lakierach w sprayu ;-)
Kliknij Technika: "lakier", a zrozumiesz o co mi chodzi.

--

 
10-05-09 14:44  Odp: [Technika] Lakier bezbarwny w sprayu - pytania nowicjusza w tej sprawie
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Ten lakier co pokazałeś tworzy kremowy odcień na białym kolorze (przynajmniej u mnie), zwróć uwagę na to.
Ja proponuję taki zestaw do nabycie w "Leroy Merlin" około 18pln


Błyszczącym lakierujesz całe arkusze, a następnie matowym gotowy model (grubość warstwy nie ma praktycznie znaczenia).
Efekt -patrz jak wyglądają mioje P-11c i P-47

--
Ostatnio ulepiony - taki tam mały "cołg"

 
10-05-09 14:52  Odp: [Technika] Lakier bezbarwny w sprayu Color Spray 400ml - pytania
pawelecd 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4


 - 1

Witam
Lakier dobry. Ale jak każdy matowy ma jedną małą wadę, która nie zawsze się pojawia. Lakierowanie papieru który jest - nie wiem jak to nazwać - "suchy', chłonny powoduje szybkie wysychanie i pozostawia białe plamy na modelu (talk). Zniszczyłem sobie w ten sposób kilka modeli. Radzę najpierw polakierować błyszczącym lub wcześniej karton potraktować Caponem. Wcześniej przed klejeniem impregnowałem nim karton bo butapren ładnie się z niego zwałkowuje i nie pozostawia śladów lecz niestety powoduje jego "pogrubienie", Teraz po przejściu na Capon lakieruje nim już gotowe modele i nawet kilkakrotne pokrycie daje efekt matu lub półmatu (wszystko zależy chyba od partii w produkcji). Niestety niektóre farby używane do retuszu "wyświeca" (choć nie wszystkie). Nie da się go też zmyć żadnym rozpuszczalnikiem z niektórych folii użytych do oszkleń kabin - zmatawia je (w każdym razie mi się nie udało).

Pozdrawiam Paweł

--
"Nigdy nie może być tak źle aby nie mogło być jeszcze gorzej."

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

J8N1 Kikka / Jak 15 Feather / Bf-108 Tajfun / C6N1 Saiun / Jak55

 
10-05-09 17:01  Odp: [Technika] Lakier bezbarwny w sprayu Color Spray 400ml - pytania
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Tylko ten lakier Color Spray 400ml już zamówiłem - czy na szarym bedzie zostawiał ślad ?

 
10-05-09 17:01  Odp: [Technika] Lakier bezbarwny w sprayu Color Spray 400ml - pytania
kartoniak 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

zetpt ten lakier który proponujesz zmienia kolor biały na beżowy

--
Nieważne gdzie się jest, ale ważne by się było.

Strzelecki Oddział Kawaleryjski "BELINIAK"

Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
11-05-09 13:27  Odp: [Technika] Lakier bezbarwny w sprayu Color Spray 400ml - pytania
Piotr74 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

zetpt ten lakier który proponujesz zmienia kolor biały na beżowy

Jakoś nie zauważyłem u siebie takiego działalnia lakieru.
Natomiast faktycznie, zwłaszcza przy farbach olejnych, uwidacznia reutsz elementów.


Sam uzywam tego lakieru i jestem z niego zadowolony.

Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024