FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
03-10-10 09:02  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

A laczenia segmentow sa wszystkie glutowane i szlifowane? Czy jak?

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
03-10-10 17:35  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

W sumie to cały samolot jest pokryty SG i lakierem - nie wiem, czy da się zalac tylko same łączenia segmentów. Potem szlif papierem 1000 i 1500, i znowu warstwa SG tam , gdzie powstały ubytki.
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
03-10-10 22:11  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

O rany!
Chłopie, nie zatruj się...!
SG to straszny alergen,nie mówiąc o ogólnej toksyczności...
Lakier nitro przy tym to perfumy...;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-10 08:55  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Witam.
Kiedyś czytałem w temacie o robieniu kółek do modeli że SG jest skrajnie toksyczny. Do tego jak szlifujesz to pyli także trzeba uważać. Sam zalałem sporą część modelu SG i teraz samo szlifowanie zajmuje więcej czasu niż sklejanie. Ale Tobie to jednak lepiej wychodzi niż mi, czekam na aktualizację.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-10-10 09:56  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

SG to znakomity klej.Sam go używam,ale dosłownie pół kropli, a i tak szczypie w nos i oczy , że...
KLEJ , a nie lakier...
Jeśli juz decydujecie się na stosowanie go w ilościach tak dużych, to róbcie to przy otwartym oknie,lub wręcz na balkonie. I jak najdalej od twarzy,że o np. rękawiczkach nie wspomnę...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-10-10 18:31  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Dzięki za troskę MARIUSZ :)
Kupiłem sobie do tego celu maseczkę lakierniczą, ale pomimo tego moje używanie SG nie przypomina lakierowania - nie wylewam całej tubki na model ;) Po prostu biorę trochę na folię spożywczą (nie przykleja się do modelu) i powoli nanoszę na powierzchnię modelu. do tej pory zużyłem ok 2,5 tubki 2 gramowego SuperGlue z gwiazdką. Nie wiem, czy to dużo, czy mało jak na taki model. W każdym razie rozłożyło się to znacznie w czasie.
Mam nadzieję, że co nieco rozwiałem twoje obawy ;)
Pozdrawiam!

PS. Raczej trudno nie otwierac okien w lipcu i sierpniu :)

PS2. Nie ma co byc takim skromnym Windus - Sokół wychodzi naprawdę fajnie. Dzięki twojej relacji coraz bardziej chcę go skleic :)
--

Post zmieniony (04-10-10 18:33)

 
04-10-10 20:59  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

W sumie może trzeba kupić jakieś rękawiczki do klejenia SG. Mi na pewno poszło więcej niż 2,5 tubki. Postaram się używać więcej kleju introligatorskiego w następnym modelu.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
04-10-10 23:33  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja powiem tam, kupowanie SG w tubkach nie jest zdrowe - szybko paruje, klej i kieszeń.
Polecam takie tubki - 50 g, wystarczają na dłużej ;)



--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
13-07-11 22:57  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Witam!
Nie ma lekko - co zacząłem, to skończę ;-) W tym odcinku tego przydługiego tasiemca owiewka kabiny, wydech i detale przodu kadłuba. Niby nie wiele tego, a tyle czasu zeszło nad nimi...



Na pierwszej fotce widać starania uzyskania efektu przepalonego metalu - wyszło jako tako. Rury jest dość ciężko ustawić idealnie jedna za drugą w równych odstępach. Miałem z tym trochę problemów, co widać na zdjęciu nr.4. Reszta pasowała bardzo ładnie.



Owiewka jak zwykle klejona na taśmę dwustronnie klejącą - uwag brak. Celownik sklejałem parę ładnych miesięcy temu, ale pamiętam, że trzeba było go przykleić wyżej niż jest to w instrukcji.



Wykończenie spodu kadłuba - sam miód do sklejania. Pasuje wszystko idealnie :) Jakbym jeszcze ten retusz chociaż trochę lepiej opanował...

Na dziś tyle - elementów zostało już całkiem mało, więc myślę że do końca roku galeria końcowa zostanie zamieszczona ;)
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
14-07-11 09:41  Odp: [Relacja] Macchi C.205V Veltro KA_1/2009
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Wszystkie obłości pięknie spasowane i wykonane nic tylko pogratulować.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024