FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
03-05-09 12:35  [problem] Skan części ORP"Wilk" - skalowanie
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Mam pewien problem otóż chcę przeskalować model ORP"Wilk" z MM z 1:100 na1:200 i dlatego też mam pytanie bo robię to po raz pierwszy ( wlaściwie dugi bo przy "BMO" coś nie wyszło ) . Chodzi mi o wydruk bo to z niego będę robił "Wilka" - Mam skan i biorę opcję wydruku w Galeria Fotografii Systemu Windows ( mam Vistę ) i nie wiem które ustawienie wziąśc - 10x15 czy 9x13 ? ( mam bardzo mało tuszu a tak przynajmniej bym wydrukował szkielet ) Z tego co porównywałem przy "Orle" od Hala to 10x15 było by najlepsze a akurat przy moim stanie tuszu nie mogę sobie pozwolić na eksperymenty...

Pozdrawiam

Post zmieniony (03-05-09 13:05)

 
03-05-09 12:39  Odp: Bardzo głupi problem
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Pierwsza sprawa: rozumiem, że model skanowałeś. Jakim programem? Czy program ten przewiduje wydruk od razu?
Jeśli tak - ściągnij z netu darmowy program drukujący w PDF, np. CutePDFWriter, i zdrukuj do niego skany bez skalowania.
Następnie próbuj drukować w PDF wybierając skalę 50%.
Windowsowy program do druku zdjęć nadaje się na pewno do druku zdjęć, i do niewielu rzeczy więcej...
Poza tym przy '"bardzo mało tuszu" ciężko może być nawet wydrukować części...

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (03-05-09 12:41)

 
03-05-09 12:43  Odp: Bardzo głupi problem
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Najprosciej wrzucic do painta i zmniejszyc do 50%. Arkusz a4 zamieni sie wtedy na a5.

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
03-05-09 13:37  Odp: [problem] Skan części ORP"Wilk" - skalowanie
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Skanowalem Control Center 3. Na wszelki wypadek wydrulowałem wzdlużnicę i rezultat no ,powiedzmy bez ; wedle MM WIlk- 78.50 metra to w 1:200 39,25 cm. Z tego co mierzyłem bedzie ok.39.7cm-40,3 cm o ile opracowanie MM było dokładne... w MM to jest w 1:100 wynosi 77.2cm - 78,3 cm czyli po zmniejszeniu o połowę 38,6cm - 39,15 cm . Nie jest mało 1,1 cm - 0,8 cm różnicy...

 
03-05-09 13:49  Odp: [problem] Skan części ORP
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A że podczas skanowania albo drukowania skanu wymiar zawsze sie zmienia to swoją drogą.

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (03-05-09 13:50)

 
03-05-09 14:15  Odp: [problem] Skan części ORP"Wilk" - skalowanie
paweł 

Na Forum:
Galerie - 2
 

Też tak myślałem ale aż tak dużo? Porównywałem tą część z wzdłużnicą ORP"ORZEŁ" i powinno być niewiele mniejsze i jest...Chyba może być...Spróbuję tą część wydrukować tak jak KORSARZ pisałeś w paincie zmniejszone o 50%....Wtedy też porównam i zobaczę co jest lepsze.

 
03-05-09 22:07  Odp: [problem] Skan części ORP"Wilk" - skalowanie
Astra28 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 8
 

Siemanos.

Korsarz --> przeskalowując z 1:100 na 1:200 z kartki A4 otrzymasz kartkę A6, a nie A5 :)

Pawelciol --> podczas skanowania narysuj sobie na krawędziach odcinki o znanych Tobie długościach, potem łatwiej sprawdzać czy pomniejszenie trzyma wymiar, na oryginale odcinki 6 cm, na pomniejszeniu powinny mieć wymiar 3 cm.

Zniekształcenia oryginał - skan - pomniejszenie -wydruk są pochodną wielu czynników, przy czym jakość maszyn użytych oraz dokładność programów graficznych stanowi największy problem. Im lepszy skaner, im lepsze oprogramowanie im lepsza drukarka i papier tym lepsze wyniki. Ale zawsze pomniejszenia posiadają mniejsze przekłamania niż powiększenia.

--
Pozdrawiam cieplutko wszystkich. Astra28 - Niech karton będzie z Wami :-)
W pracy robię TO, a w domu TO. Moje projekty za FREE
Zapraszam Czechofilów Czeskie klimaty okiem Polaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024