FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 13Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 
15-08-10 18:20  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
SŁONECZKO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 2

Witam wszystkich
Chciałem zapytać czemu taki model jak np TAKAO z Domu Bumagi wyszedł u naszych sąsiadów a nie np u nas?
Co, kogo lub czym dysponuje Dom Bumagi że wypuścił tak świetny model?

pozdrawiam SŁONECZKO

--

 
15-08-10 18:34  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Odpowiedz jest prozaiczna
Dom Bumagi jest wydawnictwem zagranicznym więc wyszedł u naszych sąsiadów.
Mieli czas, chęci i zapał aby taki projekt zrobić i skończyć ot co ;)

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
15-08-10 19:59  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
bandi   

Mam jeszcze uwagę do autora modelu lub wydawnictwa odnośnie poszycia części podwodnej, chodzi o ten nie podzielony pas poszycia w części środkowej kadłuba -pocięcie na osobne paski jest niemożliwe a przyklejenie w całości również jest niewykonalne poprawnie(przez takie właśnie opracowanie poszycia i próbę jego przyklejenia w całości do kosza poszła USS Helena ).
Poszycie jest opracowane w programie komputerowym więc nie widzę problemu z jego podzieleniem a we wszystkich modelach ciągle powielany jest ten ,,babol,,

 
16-08-10 20:54  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
Pustotnik   

 
17-08-10 08:11  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja robiłem Colombo z tym poszyciem i wyszło doskonale i dwa razy szybciej niż przy tradycyjnej metodzie.

 
17-08-10 10:29  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 14:46)

 
17-08-10 11:04  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Te powyżej różnice w odcieniach mogły powstać na wskutek tego, że zanurzona część poddana działaniu wody morskiej i glonów robiła się inna, a ta wystająca ciemniejsza z powodu tego, że chyba zawsze była wynurzona i nie była narażona na działanie powyższych czynników w takim stopniu jak dno mogła mieć nieraz inny kolor. Może wystarczyłby dłuższy postój w porcie w wodzie zanieczyszczonej dodatkowo czymś lub bogatej w mikroflorę. Stąd powyższe efekty. Ale upieranie się, drążenie przez różne typy by na siłę dowieść że czarny pas był malowany chyba jest nietrafione. Zgadzam się, że w tym konkretnym wypadku Takao, ale także dla jego bliźniaków nie dopatrzyłem się jednoznacznego wskazania, że czarny pas był.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
17-08-10 12:27  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Pomijając Wasze dylematy na temat czarnego pasa, mam pytanie. Do tej pory kupowałem raczej polskie wydawnictwa a chcąc stać się szczęśliwym, mam nadzieję, posiadaczem tego konkretnie opracowania Takao, czy macie może jakiś sprawdzony patent z którego mógłbym skorzystać aby go kupić? Bezpośrednio u wydawcy...?

Post zmieniony (17-08-10 12:28)

 
17-08-10 12:41  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 21
 

Wiesław_ - GPM ma w ofercie modele Domu Bumagi. Sądzę, że Takao także będzie można u nich nabyć. Tam kupisz zapewne wszelkie dodatki do tego modelu (wręgi cięte laserowo, blaszki)

--

 
17-08-10 13:29  Odp: [zapowiedź] Takao /Dom Bumagi/
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Lazarus dzięki za info

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 13Strony:  <=  <-  6  7  8  9  10  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024