FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
29-04-09 13:40  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Szanowny Panie Haliński

Pozwolę sobie na początek, przypomnieć pierwszy post z wątku, który Pan przytoczył, pozwalając sobie podkreślić słowa kluczowe dla całej sprawy:


...Zwracam się w związku z tym do Pana Halińskiego (wiem, że czyta forum) z oficjalną i grzeczną prośbą: może jednak da się jeszcze zmienić temat i opracować inny krążownik tego typu. Zwracam się nie jako wydawca "Modelarstwa Okrętowego", ale jako modelarz-pasjonat okrętów wojennych, który w tej sytuacji wolałby widzieć dwa, jednak inne modele okrętów, niż dwa, te same....

W związku z podkreslonym przeze mnie zdaniem, pytam Pana: jakim prawem włączył Pan do dyskusji na temat SF czasopismo "Modelarstwo Okrętowe"? Gdybym ową dyskusję opublikował w czasopiśmie, sprawa była by oczywista. Jednak owa dyskusja toczyła się i jak widać toczy nadal na forum internetowym, a więc dla Pana jestem syjkiem, a nie Sylwestrem Grabarczykiem - wydawcą MO, bowiem MO nie ma tu nic do rzeczy.

Skoro postanowił Pan publicznie "wyprać brudy" i przyblizyć forumowiczom genezę rzekomego konfliktu MO a Wyd. AH, to pozwoli Pan, że i ja się w wielkim skrócie do tego odniosę. W skrócie, bo uważam że to nie miejsce na takie rzeczy. Nie napisał Pan na początku, że prawdziwym i jedynym (jak Pan kiedyś do mnie napisał) powodem Pana złego stosunku do MO (od powstania pisma) nie jestem Ja, tylko Pan Grzegorz Nowak, pełniący na samym początku funkcję redaktora naczelnego. Tak się akurat złożyło, że nadal mam zarchiwizowany Pana e-mail odpowiadający na moja propozycję współpracy, którą wysyłałem do wszystkich wydawców. Nie będę go publicznie publikował bo tego robić nie wolno, ale jeśli Pan chce, odeślę go do Pana z przypomnieniem zdarzeń. To nie ja byłem Pana wrogiem ale Pan od razu znalazł wroga w MO. Pana niesamowicie wrogi i nieprzychylny stosunek do Pana Nowaka przewijał się przez wszystkie nasze e-maile. Sam Pan przyznawał w nich, że to własnie Pan Nowak jest przyczyną Pana negatywnego podejścia do MO. Ja i moje MO oberwało niejako "rykoszetem" ale przyjąłem to, ponieważ osobiście bardzo cenie i lubię Pana Grzegorza Nowaka i jeśli już, to jest On osobą po stokroć bardziej godną zaufania, niz Pan.

Taka jest prawdziwa geneza wydumanego konfliktu MO - AH, a nie recenzja Heermana.
Zresztą wracając do niej napisał Pan że jest nieobiektywna, bo autor jej wytknął modelowi kilka błędów, przyznając na koniec, że sam model wydany jest znakomicie. Tego już Pan nie napisał, szkoda, bo to jawna manipulacja tekstem (odsyłam posiadaczy 10 nr do recenzji). We wszystkich recenzjach w MO "doszukujemy" sie w modelach błędów ale jakoś nikt poza Panem się na nas nie obraził. Skoro już "jedziemy po całości" to jeszcze przypomnę, że w nr. 3 i 4 Pan Robert Śliwa porównując modele kartonowe Bismarcka jednoznacznie pokazał i powiedział, że Pana model jest lepszy, praktycznie pozbawiony błędów itd. Wtedy uznał Pan, że jest to artykuł obiektywny... (ja zresztą uważam że też i jakoś pomimo wmawianej mi od samego początku niechęci do Pana, opublikowałem go bez jakichkolwiek ingerencji w tekst, czy sprzeciwu, o czym może zaświadczyć sam autor artykułu). Skojarzenie jest poste: jesli piszemy o Panu dobrze - OBIEKTYWNY, jesli wykazujemy błedy (jak we wszystkich innych recenzjach) - NIEOBIEKTYWNY. Skoro zostałem Pana wrogiem - trudno, wiem że jest Pan skłócony ze WSZYSTKIMI wydawcami, przyszedł czas i na mnie.

Przepraszam Czytelników za konieczność czytania naszego publicznego "prania brudów", ale nie ja to zacząłem. Jako syjek, oczekiwałem odpowiedzi od Pana na postawione pytanie, Pan po długim czasie odpowiedział, wciągając w wyimaginowany przez Pana konflikt moje czasopismo.

Co do wyłapanych przeze mnie i Szebiego błedów w FUSO, odpowiem w innym wątku, kiedy skończę kleić ten model.

Przeczytałem to co Pan napisał o swoim modelu SF, zrozumiałem sytuację i OK. Przepraszam Pana jeśli w przypływie emocji użyłem gdzieś słów zbyt dosadnych.
Nie pozwole sobie jednak na wciąganie, w powtarzam wyimaginowany konflikt "Modelarstwa Okrętowego", bo w nim nie pojawiło sie na razie ani jedno słowo na temat SF. Proszę oddzielić rynek wydawniczy, od forum dyskusyjnego.

Z poważaniem:
syjek (na forum Konradusa),
Sylwester Grabarczyk - w "MO"

PS. Stąd można ściągnąć "feralną" recenzję USS Heermana

Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

Post zmieniony (29-04-09 14:18)

 
29-04-09 13:58  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
Seweryn 

 

Syjek rozumiem że jako wydawca czujesz się urażony, a jako Syjek możesz pisać farmazony.... Wrzuć tu cała historię Twojego życia kto z kim kiedy i dlaczego. Napisz o błedach Fuso jesteśmy ciekawi, napisz też recenzję tego gniota Fuso z Answera.

--

Seweryn

Post zmieniony (29-04-09 14:00)

 
29-04-09 14:28  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Wątek jest o zapowiedzi SF!
Osoby wymienione w pierwszym poście ustosunkowały się do zdania wydawnictwo Haliński, wciąganie do wątku osobistych aluzji "Syjek rozumiem że jako wydawca czujesz się urażony, a jako Syjek możesz pisać farmazony.... Wrzuć tu cała historię Twojego życia kto z kim kiedy i dlaczego." i modeli innych wydawnictw jest zabawą zapałkami w stogu siana.
Jeśli w tym wątku zacznie się okładanie pro i anty wydawnictw xyz, qwe, ert i innych wkroczę bez ostrzeżenia i oglądania się na wolność słowa, czerwony terror i inne.

--
Fanatyk Kartonu

 
29-04-09 14:53  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Gwoli wyjaśnienia...problem leży w TYM zdaniu poniżej (właśnie z Twojego pierwszego postu), ktore Syjku napisałeś:

"-Wiadomo dlaczego właśnie teraz pojawiła się zapowiedź z wyd. AH. Choć pewnie model z AH pojawi się za dość długi okres czasu, trzeba go zapowiedziec właśnie teraz., żeby zepsuć rynek konkurencji... Smutne...-"

i wybacz, ale tym razem ciężko Cię ominąć. Takie są fakty (bo Hal nie dał zapowiedzi TERAZ, ale w lipcu 2008), ale pomimo różnic spróbujmy wyjść do siebie z gałązką oliwną (nie gałęzią ;-)). Nikt nie jest doskonały, ale kiedy zbłądzi to warto powiedzieć np. "przepraszam, zagalopowałem się", acz kolwiek przymusu nie ma.

--


"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat




Post zmieniony (29-04-09 14:55)

 
29-04-09 14:55  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Proszę o skasowanie tego tematu w całości, ta dyskusja nie ma sensu.

 
29-04-09 15:33  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Darek D.: I dlatego napisałem:
Przepraszam Pana jeśli w przypływie emocji użyłem gdzieś słów zbyt dosadnych.

To ode mnie na tyle na temat szeroko pojętego tematu wydania dwóch SF.

Natomiast nagłe, niczym nie uzasadnione "wkręcenie w problem wydania SF" mojego czasopisma to już inna, diametralnie rzecz.
Tu oczekiwałbym reakcji podobnej z drugiej strony.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
29-04-09 16:25  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
kari   

... a ja myślałem, że tylko polityka to bagno ;-(. Jak bardzo się myliłem.
Uważam, że na takie wylewanie pomyj na tym poziomie najlepsze są e-maile zainteresowanych stron.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
29-04-09 16:43  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ale o co chodzi? Wyjaśniono sobie i innym to i owo, przeproszono za pewne sformułowania i już, W polityce kari tego nie uświadczysz ;-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
29-04-09 19:22  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

mikołaj68, a dlaczego ten wątek miałby zostać skasowany ? Przecież jeżeli rozgorzała jakaś dyskusja, to znaczy, że ludzie potrzebują podyskutować. Przecież forum głównie po to jest, a nie żeby wypisywać achy i ochy. Zwłaszcza, że dyskusja jest na bardzo wysokim poziomie, a prawie wszyscy (z jednym małym wyjątkiem) zachowują odpowiednią kulturę i pokazują klasę. Nie rozumiem dlaczego miałoby zostać to przerwane.
Przepraszam, że nie na temat, ale osobiście (jestem pewien, że nie tylko ja ) jestem zainteresowany dyskusją.

--

 
29-04-09 19:33  Odp: Odpowiedź (sprawa zapowiedzi USS San Francisco)
Nazar 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam,
Pozwolę sobie na dodanie własnej opinii w tej sprawie.
Nie jest ze mnie żaden wybitny modelarz ani też znawca tematyki morskiej.Moja wiedza na temat czy barbeta działa powinna być taka czy śmaka jest mizerna ( chylę czoła przed tymi Wszystkimi, którzy to wiedzą i potrafią wykonać), dlatego też nie zabieram głosu w takich skomplikowanych tematach. Jednak coraz częściej odnoszę wrażenie,że na tym Forum zamiast zajmować się budową modeli, zajmujemy się ( przynajmniej co niektórzy) uprawianiem jakiejś dziwnej "polityki".
Wiem,że za chwilę odezwą się głosy,że to międzyinnymi na tym polega, aby obiektywnie ocenić wydany model, ale ludzie na Boga, bez żadnej nagonki.
Nie lepiej skontaktować się z danym Wydawcom i przedstawić mu swoje spostrzeżenia i uwagi odnośnie wydanego modelu.Może wspólnie uda się rozwiązać pewne problemy bez niepotrzebnej nagonki i szarpania sobie nerwów.

Z modelarskim pozdrowieniem,
Nazar

PS - Panie Andrzeju,Pańskie modele zawsze będą dla mnie numer 1.(nawet w przypadku drobnych niedociągnięć- nie popełnia błędów tylko ten, co nic nie robi).

--
Nazar

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 7Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024