FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
03-05-09 12:34  Odp: [Galeria] Mustang III - Kartonowy Arsenał
Thunder909 

 

A glutowales laczenia segmentow ? Jest to tak robione sposobem Marcina Grygiela ?
Nie umiem sie napatrzec na ten model.
Jesli to tak ladnie wyglada na zdjeciach ,ktore zazwyczaj niemilosiernie wyciagaja kazdy blad ,to jak ten model wyglada na zywo ?
Mistrzowska robota.

 
03-05-09 13:22  Odp: [Galeria] Mustang III - Kartonowy Arsenał
pawel_k 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Model wyszedl bardzo ladnie tak ze tylko pozazdroscic tworcy. Gratuluje ukonczonego projektu!
Czy srodkowa czesc owiewki jest zrobiona z innego tworzywa niz czesc przednia i tylna, bo wydaje mi sie ze maja one rozna przezroczystosc?

--
Rząd, który kradnie od Pawła, żeby zapłacić Piotrowi, zawsze może liczyć na poparcie ze strony Piotra

 
03-05-09 22:17  Odp: [Galeria] Mustang III - Kartonowy Arsenał
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Thunder909 - Nie wiem co masz dokładnie na myśli pisząc o metodzie Marcina Grygiela. Ogólnie cyjanoakrylu starałem się używać w tym modelu najmniej jak się da - spasowanie segmentów poszycia i klejenie ich BCG w zasadzie pozwoliło uniknąć większych szpar, więc wypełnianie ich nie było konieczne. Wyjątkiem było łączenie tylnych segmentów kadłuba, o ile dobrze pamiętam - tam łączenia faktycznie w kilku miejscach zalane są glutem. Natomiast całość płatowca lakierowana była kilkoma warstwami lakieru błyszczącego i dopiero na koniec matem.

pawel_k - Osłona kabiny to gotowa wytłoczka zakupiona w wydawnictwie AH.

Pozdrawiam,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
04-05-09 06:56  Odp: [Galeria] Mustang III - Kartonowy Arsenał
Thunder909 

 

Marcin czy tez inne Spece, wyczytalem na forum, zalewaja polaczenia glutem i potem retusz na to. Myslalem ze to zrobiles jak w La-5FN na oslonie silnika.
Po prostu jestem zachwycony tymi przejsciami segment do segmentu, bez szparek ,jakby ten model z jednej czesci byl. Dodajac Twoja czysta prace robi to niesamowite wrazenie.
Ogladajac Twoje inne galerie ,to wszystkie modele masz na takim poziomie,respekt.

 
21-09-09 15:31  Odp: [Galeria] Mustang III - Kartonowy Arsenał
Bodek   

A mnie się to nie podoba. Twoje modele wyglądają jak plastikowe. Przez takich jak Ty, to tylko frustracja się we mnie pogłębia. Dlaczego do (CENZURA) mnie tak nie wychodzi?



dopisek moderatora
Na forum nie przeklinamy, nawet w formie "wykropkowanej".

Piotr

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024