FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
27-04-09 13:00  [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Model skończony przeze mnie w listopadzie zeszłego roku, ale do dzisiaj nie doczekał się galerii. Model dosyć skomplikowany. Ale dobrze zaprojektowany. bardzo miło i przyjemnie się go kleiło, choć trochę energii i czasu trzeba w niego włożyć. Po skończeniu ozdoba każdej kolekcji. Duży i efektowny.





--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
27-04-09 16:25  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
stanisław.z 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 163


 - 22

Duży ,ładny model, mam go niesklejonego ,za mało miejsca posiadam,ale fajnie że zamieszczasz modele budowli-pozdrawiam : )

 
18-05-09 18:50  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
tuchajbej 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 8


 - 9

Ładnie sklejony model, ale bez polotu. Razi mnie brak zaznaczenia faktury na ścianach oknach i dachach. Zapewne z odległości kilku metrów tego nie widać, ale z bliska, przy tej skali, to się rzuca w oczy.
Po prostu dojrzałem już do tego, aby w modelach architektury oczekiwać więcej dbałości o szczegóły.
Czepiam się? tak, ale dzięki temu Twój następny model będzie lepszy

Pozdrawiam

--
Pozdrowienia dla fanów kartonu

 
19-05-09 19:20  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Nie przesadzajmy. To nie jest czepianie.
Zgadzam się w 100% z ostatnim zdaniem :)
Dzięki za opnie, pozdrawiam.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
19-05-09 20:36  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tuchajbej, czy z tą "fakturą" chodzi Ci o uplastycznienie spoin cegieł w ścianach? Cegły widać, spoiny też nadrukowane, czy chodzi o jakiś inny ich układ, wendyjski lub polski? Może brak ceramicznych zendrówek zdobiących elewacje? A może uplastycznienie fryzów podokiennych? Czy w przypadku dachu chodzi Ci o naklejanie dachówek każda osobno, trasowanie, itd? Jeżeli chodzi o okna to kompletnie nie rozumiem Ciebie: przecież z tego co widzę jest zaznaczone rozglifienie charakterystyczne dla budowli gotyckich przebudowywanych w stylu neogotyckim, tworzone przez ceglane kształtki, jest osobno maswerkowanie, osobno ich oszklenie, czy chodzi o kolorowe witraże w oknach gdzie wówczas podział byłby rozczłonkowany na poszczególne pola połączone ołowianymi spoinami obrazu witrażu okiennego? A może też w przypadku maswerkowania chodzi o zaznaczenie profilowanych kształtek ceglanych? Napisz konkretnie bo określenie "brak faktury" nie wyjaśnia czego konkretnie brak (spoin, dachówek osobno). Napisz jak to zrobić, to będzie zrozumiałe o co chodzi.

Jeżeli natomiast Twoje "spostrzeżenia" kształtują się pod wpływem zachwytu nad makietami komercyjnymi, które nie mają nic wspólnego z modelarstwem kartonowym, będące quasi wytworami półprzemysłowymi, za które zawodowcy biorą spore pieniądze np. od developerów jako część projektu architektonicznego to wybacz, nie ta parafia. Tak samo możnaby też np. porównywać nasze kartonowe modele okrętów z modelami biur projektowych projektujących okręty dla ich klientów armatorów.

Jeżeli natomiast widzisz jakieś przykłady "rozwojowe" dla modelarstwa architektonicznego w technologii kartonowej, stosowanej z powodzeniem dla innych tutaj prezentowanych modeli (np. okrętów) to wskaż drogę, jak i co zrobić, a nie pokazuj przykłady komercyjne: równie dobrze mógłbyś np. pokazywać modele plastikowe jako przykład: "tak się klei okręty" ;)--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (20-05-09 07:48)

 
19-05-09 22:56  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
darko79 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Sam robiłem ten model, galeria jest na tym forum i powiem, że też nie rozumiem tuchajbeja. Model prezentuje się niezwykle okazale i z bliska z i daleka. Brak faktury? Nie rozumiem zdania. Jeśli chodzi o natłoczenia itp to przy tej wielkości to byłby przerost formy nad treścią, człowiek oglądając ten model patrzy na wielkość i okazałość tej budowli, a nie szuka jakichś "falek" :)

Model ładnie wykonany, ale widzę że nie zrobiłeś tych małych krzyży na zwieńczeniach tylnej ściany kościoła.

--
----------------
Gotowe (od 2005 r.): Citroen 5HP , Kosciół neogotycki w Szczecinie-Dąbiu, EMF (Studebaker) 30 Roadster - WAK #1, Hanomag (Komissbrot) - WAK #5, Hans Lody Z-10, Zamek Neuschwanstein
Zapraszam na moją stronę: www.kartoniarz.mojserwer.info

 
21-05-09 22:43  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

A już nie pamiętam. Ostatnio trochę części podpadało na wystawie w Świdniku ;)
Sven piękny wywód, ale bardzo specyficzny, przyznam się, że 3/4 nie wiem o co chodzi.
ja zrozumiałem, że brak pojedynczych dachówek.
Model robiony dla przyjemności, na pewno ma sporo błędów. Ale co tam ;)

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
22-05-09 07:02  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Lukano, napisałem to wyłącznie jako zapytanie dla tuchajbeja odnośnie jego obiekcji "fakturowych" bo ja patrząc na modelik jako na model kartonowy, na jakość sklejenia powiem że podoba mi się.

Najbardziej podoba mi się szczyt ze sterczynami i ostrołukowymi blendami od strony prezbiterium. Nie znam samej budowli ale z modelu widzę że była ona chyba znacznie przebudowywana bodajże w XIX wieku w stylu tzw romantycznego neogotyku, gdy poprzez zainteresowanie starymi budowlami rodziły się podstawy do naukowej konserwacji zabytków. Upiększano wtedy na maksa zrujnowane gotyckie budowle w większości nie patrząc czy rzeczywiście tak niegdyś wyglądały, rekonstruowano, usuwano naleciałości innych stylów, itd. Ale dzięki temu dzisiaj mamy coś co się nazywa konserwacją zabytków architektury, bazującą na badaniach źródłowych, archeologicznych, architektonicznych. W zasadzie nie dopuszcza się rekonstrukcji budowli w ruinie lub nie istniejących, wyjątkiem od tego była II wś, gdy trzeba było odtworzyć zniszczone obiekty. Ruiny jako takie można wyłącznie konserwować/zabezpieczać, przykładem jest tutaj Wielka Brytania, gdzie spotkać można doskonale utrzymane, zabezpieczone ruiny budowli gotyckich. U nas kojarzy się to zazwyczaj z odrywającymi się gruzami, zaniedbaniem, miejscem spotkań okolicznych "hobbystów".

Nie wnikam w samo opracowanie bo tutaj możnaby sobie podyskutowac tylko z Autorem, dlaczego modelik zaprojektował tak i tak, itd. A waloryzację zostawiam architektom wykonującym makiety na zamówienie, oraz autorom samych modeli kartonowych. Oby budowli było więcej, a zwłaszcza zamków krzyżackich ;)

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (22-05-09 09:11)

 
22-05-09 12:13  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Sven, wiem, wiem. tak samo pomyślałem. Chodziło mi tylko o mój brak wiedzy w tym temacie.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
22-05-09 13:03  Odp: [Galeria]KOŚCIÓŁ GOTYCKI W SZCZECINIE-DĄBIU
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Sprawdziłem i tak jak przypuszczałem obiekt jest w dużej części rekonstrukcją XIX-wieczną po pożarze w tamtym czasie, czyli w górnych partiach murów, oraz wnętrze to neogotyk. Już np. same rozglifienia okien aż rzucają się w oczy, że nie są średniowieczne tylko właśnie neogotyckie. Oryginalna średniowieczna substancja to dolne partie murów, także wieża. Ze zdjęć prawdziwego obiektu zobaczyłem wspaniałe sklepienia gwiaździste nawy głównej, jak widzę niemieccy konserwatorzy w XIX wieku podczas odbudowy wzorowali się chyba na prawdziwych analogicznych sklepieniach zachowanych w innych kościołach. Tak gwoli ścisłości kościół założony jest w układzie halowym z trzema 6-przęsłowymi nawami, oraz trójbocznie zamkniętym prezbiterium ;)

--
Sven

HMS Ark Royal

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024