FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
25-04-09 15:05  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Oto jak wykonałem imitację "morza". Na początek przyciąłem na odpowiedni wymiar tekturę o grubości 2mm, następnie nieco większy kawałek folii aluminiowej stosowanej w kuchni. Folię ostrożnie zgniotłem w kulę i delikatnie rozprostowałem, po czym nakleiłem ją na tekturę. Wystającą nadwyżkę zagiąłem pod spód i przykleiłem. Przed naklejeniem foli autor zaleca wykonanie odkosów z wałeczków plasteliny, mi nie bardzo to wychodziło :-( Może jak nabędę więcej wprawy to wtedy... Na powierzchni przyszłego "morza" odrysowałem kształt dolnej części kadłuba i usunąłem folię, aby klej dobrze związał model z podstawką. Rozrzedzoną czarną farbką olejną zagruntowałem całą powierzchnię, pilnując, żeby nie zostawić w zagłębieniach nie pomalowanych miejsc. Gdy farbka gruntująca wyschła, zacząłem dobierać kolory morza. Trochę było z tym zabawy, a efekt jak widać. Pozostało tylko poczekać do zupełnego wyschnięcia farb na podstawce i można naklejać model.

--

 
25-04-09 22:29  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
kari   

... nic dodać, nic ująć... wielkie brawa.

 
27-04-09 15:42  Odp: [Relacja] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Transatlantyk został przyklejony do “wody”




Bandera i proporzec armatora trafiły na maszt.

--

 
27-04-09 19:17  Odp: [Relacja/Galeria] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Lukano 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Pięknie wygląda. Morze jak prawdziwe.

--
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
27-04-09 21:17  Odp: [Relacja/Galeria] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Finał ?
Gratulacje, pięknie to wygląda.
To jest właśnie to - model waterline - do wykonania w stosunkowo niedługim czasie, efekt końcowy bardzo cieszy oczy.
Sam też szykuję się do Batorego - ale tego co pływał od końca lat 60-tych (JSC 089). Mam do niego sentyment.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
27-04-09 22:47  Odp: [Relacja/Galeria] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Tak, to już finał. Nie mając planów czy innej dokumentacji nie będę fantazjował z relingami i innym wyposażeniem. Spodobało mi się budowanie modeli typu waterline, to fakt. Po niedługim czasie pracy nad modelem efekt końcowy cieszy oczy. Poprzedni model powstawał ponad trzy lata, więc teraz by trochę “odpocząć”, chyba z lekka wsiąknę w tą skalę. Obecnie zacząłem już sklejać ORP Ślązak z nr JSC-39. Przy bryle kadłuba skorzystałem z Waszych porad i to jest to.

--

 
28-04-09 08:00  Odp: [Relacja/Galeria] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Fantastycznie skomponował się Batory z tym morzem. Naprawdę świetna robota!

Dodam jedynie, że mnie bardziej podobało się ta niebieska imitacja wody. Tutaj chyba jest zbyt dużo czerni.

--
pzdr
Kemot

 
28-04-09 09:12  Odp: [Relacja/Galeria] transatlantyk Batory – JSC nr 14
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Również gratuluję świetnego modelu :)

Offtopując jeśli można.
Sam mam sentyment do tego statku. Jakiś czas temu nawet przelałem to na obraz.


--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
28-04-09 13:25  Odp: [Relacja/Galeria] transatlantyk Batory – JSC nr 14
ANDR7EJ 



Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 11


 - 2

Dzięki za gratulacje. Widać, że dużo pracy włożyłeś w namalowanie obrazu, podziwiam Twoje zdolności.
Co do “wody”: nie była ona przemalowywana, to kwestia oświetlenia. Poniżej fotka w innym ustawieniu.



--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024