FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
09-07-10 18:22  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
vansen masz racje. troszke zasmiecilismy watek Koszalka, Bardzo chetnie popatrze na fotki z budowy.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
10-07-10 18:04  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Witam szanownych kolegów. Fotki już niedługo. Budowa trwa ale zaczął się etap na którym trzeba już wykonać niektóre relingi co znacznie spowolniło pracę. Podczas zlotu we Wrocławiu udało mi się w GPM-ie zamówić drobne elementy cięte laserem. W głównej mierze chodziło mi o ławeczki ale dzięki uprzejmości GPM stałem się również posiadaczem innych drobiazgów. W kolejnej osłonie zrobię fotki. Chcę tylko dodać że jakość tych elementów jest rewelacyjna!!!
Z Poważaniem
Koszałek

 
07-09-10 20:53  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Budowa pomimo tego, że relacja spowolniła –trwa nadal. Dzisiaj tylko kilka ujęć okolicy sterówki. Pojawiają się one właśnie teraz gdyż za chwilę zostanie ( sterówka) obudowana i jej wnętrza raczej się trzeba domyślać niż będzie to widać

, , , ,

Relacja a raczej jej tempo przysiadło ze względu na to, że dotarłem do ostatnich pokładów, które przed przyklejeniem należy wyposażyć w relingi. Relingi nie są moją specjalnością i dlatego tyle to trwa. Niebawem kolejna porcja zdjęć z nadbudówkami pokładu łodziowego. Prace trwają. Pozostaje tylko poczekać na odpowiednią pogodę do zdjęć. Jak zwykle zachęcam do komentowania i jak zwykle oczekuję na pytania. Acha! Gwoli oceny projektu. Podobnie jak i przedtem uwag brak. Wszystko pasuje idealnie. Potencjalnym budującym zalecam wycinanie stropów nadbudówek bez linii obrysowych.

Z Poważaniem
Koszałek

--

 
07-09-10 21:02  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Właśnie tych relingów jestem strasznie ciekaw. Nie dość, że 5 poprzeczek, to jeszcze miejscami górna jakby drewniana, na wzór balustrady. Na razie fajnie wychodzi. Jeśli mogę- poproszę o fotki rufy. Ciekawi mnie jak wyszedł nawis rufowy i okolice steru. Pozdrawiam.

--

 
07-09-10 22:30  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Vansen. zaglądnij na 3-cią stronę relacji jaśli to za mało to zrobię więcej zdjęć.
Z Poważaniem
Koszałek

 
07-09-10 23:09  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ups, przeoczyłem.. :) Thnx.

--

 
19-09-10 19:04  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Zgodnie z wcześniejszą obietnicą, przedstawiam kolejną porcję zdjęć. Tym razem to ostatnie pokłady – łodziowe. Trwało to tak długo ze wzgl. na konieczność wykonania relingów. Tu proszę kolegów o wyrozumiałość. Relingi nie są moją najmocniejszą stroną. Na zdjęciach dają się zauważyć nierówności, które zostaną naprostowane po przyklejeniu wyposażenia pokładów, gdyż w trakcie prac pewno niejednokrotnie zostaną naruszone przez moje trzęsące się ręce.
A Teraz porcja zdjęć, która niestety ze wzgl. Na kiepską pogodę nie są najlepsze.

, , , ,
, , ,
, , ,

Kilka wychwyconych drobnych błędów:
#1- pokład 119b jest za długi o około 1, 5mm i przez to nie przylega do nadbudówki 119 nadbudówka 135. Proponuję ( i tak to zrobiłem) podpiłować wcięcie w pokładzie od strony nadb. 135.
#2- Nadbudówka 135 jest za wysoka ( o gr. Pokładu) w miejscu jej styku z pokładem 119b
#3- mała nadbudówka ( niestety nie zanotowałem nr) znajdująca się bezpośrednio pod dachem sterówki jest za wysoka o gr. Pokładu – ok. 1mm Poza tym nie zanotowałem żadnych problemów.
Trochę zastanawia mnie zupełny brak wpisów ze strony kolegów. Albo moje wykonanie jest kiepskie albo temat nieciekawy? W dalszym ciągu oczekuję na oceny, propozycje lub pytania.
Z Poważaniem
Koszałek

--

 
19-09-10 19:27  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

No nie wiem czy Ci się uda te relingi naprostować, mam poważne wątpliwości. O frekwencję się nie martw, ponad 15 000 wejść przy ponad 50 wpisach o czymś świadczy. Popularność tematu jest duża a że nie piszą - po prostu wszystkich zatkało i wyjść z podziwu nie mogą. :-)))

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
19-09-10 19:46  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
scorpions 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13
 

Ostoja napisał :

"po prostu wszystkich zatkało i wyjść z podziwu nie mogą"

Dokładnie :))))

 
19-09-10 21:29  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Witaj Koszałek!
Zgadzam się z Ostoją– liczba odsłon wskazuje, że chyba nie jest źle. Może być oczywiście tak, że masz tego pecha, że większość odwiedzających lubi sprawiać samym sobie cierpienie i Twoją relację oglądają za karę – taki odpowiednik średniowiecznego samobiczowania:). Ale taką hipotezę, patrząc na ogrom pracy, jaki włożyłeś w model, można chyba odrzucić.
Podzielę się natomiast swoim wrażeniem – bo odczucia mam mieszane. Z jednej strony, przyzwoity kadłub, czysto, równo sklejony – widać serce, zaangażowanie i umiejętności.
Są jednak dwa drobiazgi, które troszkę psują ten dobry obraz – oczywiście tylko w moim odczuciu – z czym oczywiście nie trzeba się zgadzać, a może nawet nie powinno:). O relingach sam napisałeś, więc nie ma potrzeby tego powtarzać. I nawet jeśli zgodnie z Twoim życzeniem, okażemy co do nich wyrozumiałość, to niestety i tak psują one efekt ciężkiej i dobrej pracy - na tak dobrym kadłubie takie relingi po prostu nie pasują. Być może patrząc na żywca na cały model, nie rzucają się jednak tak w oczy i jest lepiej. Pozostaję z nadzieją, że tak właśnie jest:)
Drugi drobiazg łączy się z pytaniem. Nie mam akurat tego opracowania, ale patrząc na Twój model, zastanawia mnie, dlaczego część okien wyciąłeś, a część pozostawiłeś zadrukowanych? Troszkę brakuje mi w tym konsekwencji. Czy tak przewidział autor opracowania? Ten błękicik na oknach i bulajach, na który oczywiście nie masz już wpływu, powiększa tylko ów dysonans. Wycięcie wszystkich okien to byłaby oczywiście masakra, ale może lepiej było już zostawić w takim razie wszystkie zadrukowane. To oczywiście takie sobie luźne obserwacje, zresztą mieszczące się już w ramach musztardy po obiedzie - ot, tak sobie gdybamy;)
Te subtelności, o których napisałem wyżej, zapewne zginą w całości, a na pewno nie są w stanie przesłonić tego, że powstaje model na pewno robiący dobre wrażenie.
Życzę wytrwałości i przyjemności z dalszego klejenia.

Pozdrawiam
Mariaszek

 
19-09-10 22:22  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Mariaszek wyjaśniam co następuje:
Rzeczywiście jest tu pewna niekonsekwencja. Przeszklić postanowiłem tylko te okana za którymi coś jest. I tak na zdjęciu nr 1 widać przeszkloną sterówkę - dlatego iż ma ona wnętrze ( np, koło sterowe, telegrafy maszynowe itp ). Zrobiłem to dlatego aby wykonane elementy można było zobaczyć . Na zdjęciu nr 5 - drugi poziom prostokątnych okien. Z lewej strony widać wstawione okna - dlatego że za nimi są widoczne nadbudówki pokładu spacerowego. Inaczej ich wykonanie byłoby bez sensu. Inne wycięcia są wykonane zgodnie z projektem. Potwierdzam iż wycięcie wszystkich okien i ich przeszklenie to praca na kolejnych 365 dni. Wracając do nieszczęsnych relingów , to w całości aż tak nie kłują w oczy a dodatkowo kiedy pojawi się wyp. pokładu trochę to zniknie. Poza tym po przyklejeniu drobnicy postaram się to wyrównać na tyle na ile to się da. W chwili obecnej jest to trochę przdwczesne, gdyż doklejając kolejne elementy mógłbym je znowu zniekształcić. Myślę że pozostałe uda się wykonać staranniej. W dalszym ciągu oczekuję na uwagi i pytania. Za opinie , które już padły dziękuję , są one motywujące.
Z Poważaniem
Koszałek

 
19-09-10 23:12  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na moje oko to troche nieproporcjonalne te relingi, jakby zbyt wysokie. A już zupełnie nie rozumiem tej balustrady wokół pierwszego komina, chyba nie było tam aż tak wysokich "barierek". Polecam obejrzenie filmu Camerona, jest tam parę scen pokazujących relingi. Całość modelu podoba się, zwłaszcza czystość klejenia. Niezła robota. Pozdrawiam.

--

 
19-09-10 23:58  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Vansen - "balustrada " wokół pierwszego komina zgodna jest z projektem. Sam zachodzę w głowę co to jest ale napewno nie reling. Natomiast wysokość relingów odpowiada dokładnie zaleceniom projektanta
Z Poważaniem
Koszałek

 
20-09-10 11:45  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Dawno mnie tu nie było. Oglądam tę relację od samego początku. Wykonałeś kawał dobrej roboty. Niestety muszę zgodzić się z kolegami - relingi na prawdę psują efekt wizualny całego modelu. Autor opracowania modelu kartonowego narysował szablon, jak nalezy wykonać relingi. Moze lepiej wymienić ten reling na fototrawiony, lub cięty laserem. Ja rozumiem że to dodatkowe koszty. Po prostu szkoda mi tego modelu, ale to tylko moje prywatne zdanie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-09-10 20:43  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Szkutnik- przyjmuję jako zasadne słowa krytyki relingowej ! Biję się w piersi a raczej po palcach za ich wykonanie. Niestety nie jestem już w stanie ich wymienić, gdyż są wklejane w nawiercone otworki za pomocą SG, Próba usunięci askończyłaby się zmasakrowaniem pokładów. Jeśli chodzi o szablony , to oczywiście są . Tylko rozstaw słupków nie wszędzie jest jednakowy i stąd problem w doklejeniu gotowych relingów. Jak już pisałem jest szansa na wyrównanie ich ale to dopiero później. Widziałem gotowe relingi cięte laserem i oczywiście są równiutkie ale nie tak delikatne. Przyczyną powstania u mnie nierówności jest to że wykonałem je z drutu: słupki 0,1 a poprzeczki 0,07 mm. Tak cienki drucik podatny jest przy nieostrożnym dotknięciu na naciąganie. Reszta to mój brak umiejętności. Pocieszam się tylko że w rzeczywistości nie wygląda to aż tak tragicznie i może zniknie w tłumie. W dalszym ciągu czekam na uwagi i pytania.
Z Poważaniem
Koszałek

 
20-09-10 20:57  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Koszałek - wszystko jest OK. Co do słupków w relingu: rzeczywiście na Titanicu odstepy między słupkami nie były jednakowe. Przydałby się reling z prawdziwego zdarzenia w 1:200 zrobiony specjalnie dla RMS "Titanic". Cóż może kiedyś się tego doczekamy.
Jednego tylko nie rozumiem - jeszcze nigdy nie widziałem by ktoś budował model, po to by zniknął w tłumie. Do tej pory myślałem, że jest raczej odwrotnie. Hm....chyba się starzeję.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
20-09-10 21:35  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Szkutnik, oczywiście miałem na myśli tłum pozostałego wyp. pokładu :-), a wierz mi jest tych drobiazgów naprawdę sporo.
Z Poważaniem
Koszałek

 
20-09-10 23:55  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przeglądałem wczoraj moje materiały o Titku i widzę już w czym rzecz z tym relingiem przy pierwszym kominie. Faktycznie było tam coś, ale pierwszy komin nie stał tak płasko na pokładzie nadbudówki- tam był taki biały podest, drugi komin też chyba miał to. Co do relingów, chyba po raz czterdziesty film se zobacze i porobie screeny- na pewno na pomieszczeniach oficerskich (za sterówką) był reling podwójny. To tak tytułem wstępnej analizy. Koszałek- szacun i to ogromny za zmagania z tym statkiem. To ogromny model, mój egzemplarz nie wyszedł.

--









Dokładnie o to mi chodziło. Chyba tego nie ma w modelu.

Post zmieniony (21-09-10 00:23)

 
21-09-10 11:09  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Koszałek, skoro nie chcesz korzystać z gotowych relingów (w przypadku Titanica w pełni popieram) to może staraj się je wykonywać na jakimś prostym szablonie.

Z tego co widzę na razie większość relingów jest dość prostych (w sensie krzywizn kształtów). Można łatwo przenieść to na szablon (nie wiem, może są już gotowe w opracowaniu) i na tej podstawie robić relingi. Pionowe słupki możesz wwiercić "co któryś" - w zależności jak będzie CI odpowiadało. Wtedy pozostałe słupki nawet jak idealnie nie trafią w oznaczenie to nic się wielkiego nie stanie. Klejenie na szablonie jest znacznie łatwiejsze, o wiele prościej zachować prostoliniowość.
Jak to wygląda w praktyce... ja stosowałem taki prościutki szablon - z tekturki...



Uwierz mi na słowo, czas wykonania relingu znacznie się skracał a jego jakość była o wiele wyższa, niż przy klejeniu "na żywca".

Ważne, aby ramkę albo zrobić z czegoś sztywnego, albo mocować ją do jakiegoś podłoża (w moim przypadku sklejki). W pierwszej kolejności mocujesz poziome poręcze na końcach i potem tylko rozmieszczasz słupki, klejąc je klejem CA.

Celowo jeszcze raz wspomniałem o relingach bo jak dojdziesz do tych z 5-ma poprzeczkami to może być duży problem.

Jeśli chodzi o wysokość, przejrzałem trochę fotek Titanica (modelu co prawda ale w skali 1:48) i rzeczywiście są one dość wysokie. Generalnie bardzo zróżnicowane ze względu na rozmiar i konstrukcję oraz ilość poprzeczek.

ps. Czy faktycznie słupki to 0,1mm? Po pomalowaniu farbą sprawiają wrażenie na znacznie grubsze (0,3mm).

--
pzdr
Kemot

 
21-09-10 11:35  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Zgadza się: lepiej i o wiele łatwiej reling wykonać z drucików na boku na szablonie, a nast. gotowy przykleić na styk co któryś słupek przy pomocy SG, tak jak to się robi z relingiem fototrawionym. Oczywiście przykleić już pomalowany co jeszccze bardziej ułatwia. Jakość relingu wykonanego w taki sposób w porównaniu do relingu klejonego bezpośrednio na pokładach: najpierw słupki wwiercone, nast poprzeczki, jest wielokrotnie większa, właśnie z uwagi tylko na zastosowaną technikę, a nie umiejętności.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
21-09-10 13:38  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

ahoj!

Koszałek: dziękuję za wyjaśnienie, Nie będę to się zbędnie rozpisywał, Zgadzam się z Kemotem i Svenem. Spróbuj z tymi szablonami, jest to znacznie lepsze rozwiązanie dla relingu niż chowanie w tłumie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
30-12-10 18:55  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
males13   

Witam.
Wspaniały model, świetnie Ci idzie i czekam na dalsze relacje.
PS. Prośba o wszystkie informacje dotyczące problemów w budowie jakie napotkasz.

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

 
30-12-10 21:53  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
A jakie problemy mogą wystąpić przy budowie Titanica ;)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-01-11 13:59  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
males13   

Ahoj!
No na przykład nie do końca dopasowane części o których kolega Koszałek nam pisze ;)

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

 
02-01-11 14:43  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
males13: Weź poprawkę, że wina niedopasowania części w tym modelu moze wynikać także ze strony Koszałka, a nie tylko ze strony autora opracowania. Model posiada kilka małych błędów, ale są to błędy kosmetyczne, bardzo łatwe do poprawienia nawet przez modelarza z małym doświadczeniem. O kolorystyce modelu się nie wypowiem. Jest to wina drukarni i nie mam nic wspólnego z pasowaniem elementów.

Koszałek; czekam na ciąg dalszy relacji.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
02-01-11 21:13  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Budowa trwa nadal ale ze wzgledu na dużą ilość drobnicy pokładowej, znacznie spadło tempo prac.
Szkutnik oczywiście masz rację ! Moim zdaniem projekt jest na bardzo wysokim poziomie a drobiazgi ( błędy ) które do tej pory opisałem są bardzo łatwe do zniwelowania i nie mają większego znaczenia. Oczywiście należy tu też uwzględnić poziom moich umiejętności. Zdaję sobie sprawę , że ktoś inny napewno potrafi to zrobić lepiej niż ja. Poza tym projekt nie znosi niedokładności wykonawcy ! Tu nie ma miejsca na pomyłki - jak pisze podkleić 0,5mm kartonem to właśnie dokładnie tyle! Wielokrotnie się przekonałem, że nawet grubość warstwy kleju ma znaczenie.
Aktualnie powstały już kominy, i trwają prace przy niekończącej się liczbie nawiewników i wentylatorów. Mam wrażenie że im więcej skleję tym więcej pozostaje do końca. U Szymona Majewskiego to się nazywało "KOŃCA NIE WIDAĆ"
Postaram się w tym tygodniu pokazać parę fotek.
Z Poważaniem
Koszałek

Post zmieniony (02-01-11 21:14)

 
06-01-11 00:00  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
XYZ    



Post zmieniony (07-01-11 01:35)

 
06-12-11 19:45  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
males13   

coś ucichła relacja, mam nadzieję, że to nie koniec, choć ja też mam przerwę w budowie swojego, oklejam poszycie tymi pojedynczymi paskami, tak jak gdzieś to widziałem

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

 
06-12-11 23:33  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Wywołany do tablicy odpowiadam:
Ilość drobiazgów , które powstały i powstają na pokładzie w zasadniczy sposób nie zmienia na razie wyglądu bryły statku i dlatego nie pokazuję nowych zdjęć. Praca aktualnie jest bardzo mozolna. Po wielu próbach skleiłem szalupy i powstają żurawiki. Bez elementów wycinanych laserem nie był bym w stanie ich zbudować. Po raz kolejny potwierdza się , że narysować można wszystko ale spróbuj to wyciąć i skleić!!. Jeśli w weekend dopisze słońce, postaram się przynajmniej część obfotografować i pokazać. Aktualnie uczę się sklejać rurki o małej średnicy. Kiedyś ktoś to pokazywał na forum. Próbowałem odnaleźć , ale bez efektów. Może ktoś pamięta gdzie to było ? Będę wdzięczny za pomoc.
Z Poważaniem
Koszałek

 
16-12-11 17:03  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
piotrspike 

 - 0

Witam!
Nie wiem czy ten post nie jest juz wywalony , bo i ja nie moge go znalesc. Wiem ze jest prosta metoda "na mokro" .A wiec wilgotny karton okkrecasz na rurce, drucie , ukladasz na rownym podlozu i linijke przykladasz jak najblizej drutu robiac z kartonu potrzebna srednice. Potem suszysz karton suszarka do wlosow i obcinasz nadmiar kartonu .Sprawdzilem , wiem ze dziala znakomicie i mozna tym sposobem uzyskac naprawde male srednice rurek o wiekszej dlugosci. .
Druga metoda jest naklejanie warstw bardzo cienkiego papieru na drut i uzyskiwanie odpowiedniej grubosci i srednicy rurek.Metoda ta nadaje sie na wszelkie lufy do dzial i dzialek.
Pozdrawiam i jestem pelen podziwu Twojej pracy nad tym pieknym statkiem

--
Popełniłem to i owo ale wciaż wszystko przede mna.

 
11-01-12 15:20  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Trochę zawstydzony tempem prac Davida a jednocześnie chcąc spełnić składane obietnice, przedstawiam kilka zdjęć z budowy, która mimo wszystko traw nadal. Przepraszam za nienajlepsze zdjęcia, ale zostałem pozbawiony normalnego aparatu a i pogoda nie sprzyja.
Zdjęcie 1 to kominy jeszcze w wersji surowej tzn. bez orurowania i drabinek
Zdjęcie 2 to prototypy łodzi ratunkowych (3 z wielu wykonanych)
Zdjęcie 3 to już gotowe łodzie. Tu mała uwaga. Projektant przewidział wykonanie poszycia z 2 warstw, zewnętrznej i wewnętrznej. Po wielu testach doszedłem do przekonania, że łatwiej jest je wykonać dzieląc poszycie wewnętrzne na 2 elementy –prawą i lewą burtę ( cięcie wzdłuż stępki), gdyż tak jest wygodniej skleić to w całość.
Zdjęcie 4 i 6 to podstawy żurawików łodziowych. Tu już nie obyło się bez elementów ciętych laserem. Są to tak małe i cienkie elementy, że wycięcie ich przerosło moje możliwości. Ten prostokątny element składa się z 6-ciu części

, , ,

Zdjęcie 5-7 to już same żurawiki – każdy z 3-elementów- jak dla mnie to już nanotechnologia

, ,

Łodzie są jeszcze przed retuszem a żurawiki przed malowaniem, gdyż wymagają jeszcze uzupełnienia o kilka elementów. Tu nasuwa się kolejne pytanie czy retuszować łodzie gdyż projekt przewiduje przykrycie ich od góry pokrowcami?! Tak, więc znowu kawał mozolnej nikomu niepotrzebnej roboty. Chyba, że zostawić je bez pokrowców – co o tym sądzicie?
Ni udało mi się obfotografować drobnicy, która już jest przyklejona do pokładów, ale jak wcześniej pisałem nie zmienia to żaden sposób wyglądu bryły kadłuba w stosunku do wcześniejszych zdjęć. W czasie zimowej sesji pojawi się w domu moja córcia z normalnym aparatem to może wtedy to zrobimy>
A tym czasem oczekuję na pytania i ocenę.
Z Poważaniem
Koszałek

--

Post zmieniony (11-01-12 15:22)

 
11-01-12 16:51  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
david_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
 

Nie ma się co wstydzić, miałem rok przerwy to nadrabiam :-)

Łódeczki wyszły świetnie, podziwiam.

Co do pokrowców, to część można zrobić bez nich, a część przykryć.

--

Post zmieniony (11-01-12 16:53)

 
11-01-12 17:16  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Na większości fotografii Titanica - szalupy są zakryte pokrowcami. Myślę, że przynajmniej część szalup mógłbyś zrobić bez pokrowców.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
11-01-12 21:21  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ę, ten tego, dobrze widzę na fotce??- cztery identyczne kapy kominów?? Niefajnie. "Titek" miał czwarty komin atrapę, miała inną kapę, inne te "kratki" od góry. Tak jest w modelu??

--

 
11-01-12 21:36  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Wykonane zgodnie z projektem
Z Poważaniem
Koszałek

 
11-01-12 22:06  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
vansen: bardzo słuszna uwaga co do topu czwartego komina.
Koszałek: Z poważaniem ;).
<><><><>

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
12-01-12 00:11  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Szkutnik, czy posiadasz jakieś zdjęcia na których byłyby łodzie i żurawiki ?
Z Poważaniem
Koszałek

 
12-01-12 01:02  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Fotek łodzi i żurawików Titanica (oraz bliźniaków) jest od groma i ciut ciut.

Poniżej masz jeszcze troszkę inne spojrzenie na kominy Titanica ;).
<><>

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
12-01-12 22:16  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Jak już pisałem fotek łodzi i żurawików Titanica jest sporo. Poniżej wstawiam kilka zdjęć. Powinno wystarczyć jako materiał poglądowy do budowy modelu ;-).

<><><><><><><><><>

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
13-01-12 00:34  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Skąd macie te materiały?? Można prosić jakiś link, albo coś??

--

 
13-01-12 11:06  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
vansen: Skany pochodzą z książki, której współautorem jest BRUCE BAVERIDGE - wielki znawca Titanica i pozostałych jednostek klasy Olympic, a prywatnie mój bardzo dobry kolega. O książce można by dużo napisać. Jest to w sumie dość nowa pozycja na rynku, w której przedstawiono bardzo dokładnie budowę Titanica, a nie jego historię. Po raz pierwszy w historii powstała książka o Titanicu oparta na jego dokumentacji stoczniowej. Szczegółowy spis treści książki znajdziesz tu
Tutaj natomiast dostaniesz oba tomy książki w najlepszej cenie.

W zeszłym roku wystawiłem tą publikację na aukcję jak zbieraliśmy pieniążki dla SYRIUSZA. Odzew niestety był prawie żaden :-(.

Pozdrawiam
SZKUTNIK

Post zmieniony (13-01-12 11:09)

 
14-04-12 23:42  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

23:40......... Bum .... i tak sie to zaczęło.....

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
15-04-12 02:30  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Godzina 2:25 Kończy się krótka historia najsłynniejszego transatlantyka. Statek RMS "TITANIC"

znika z powierzchni oceanu pociągając za sobą w otchłań 1503 istnienia ludzkie.

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI * * *

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
15-04-12 18:35  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Szkutnik - przeczytałem z uśmiechem na ustach Twoją dzisiejszą zapowiedź. Patrząc na to że Titanica buduję już trzy lata ( jak ten czas szybko leci) a chciałbym mieć kpl. bliźniaków, to mam zajęcie na najbliższe sześć lat!!!!! A co będzie gdy Twój Titanic spodoba mi się bardziej ? Wtedy będę miał zajęcie aż do emerytury ! - nawet tej późniejszej ;-). Pozostaje mi zatem sprzedać całą moją 2D kolekcję odłożoną na potem, bo właśnie moje plany skrystalizowały się. Mam jeszcze jedno pytanie - czy przewidujesz jakiś system przedpłat , zapisów i jakie będą rabaty dla tych którzy kupią kpl. Rozumiem że obowiązują prawa rynkowe tzn. 3 w cenie 2 ;-)))

Z Poważaniem
Koszałek

 
16-04-12 05:09  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Koszałek- jak skleisz Titanica do końca i pokarzesz na forum galerię końcową to masz 3 modele w cenie 2. Rzadnych zapisów i przedpłat nie przewiduję ;

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
27-04-12 09:07  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
males13   

Ahoj,
Mam takie pytanie, bo kolor pokładów spacerowych i kominów jest inny niż w rzeczywistości, więc czy ktoś jest w stanie "przerobić" skany? Ja próbowałem ale jedynie kominy mi jakoś wyszły, ale pokład niestety nie.

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

 
15-05-12 18:45  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
males13   

Witam, mam pytanie, czy wiecie skąd zdobyć zdjęcia Titanica ze światełkami, chodzi mi o ich rozmieszczenie itp.?

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

 
18-05-12 15:09  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
males13   

Witam, mam takie pytanie-uwagę odnośnie kominów, nie są za wysokie? Wygląda jakbyś dokleił dodatkowy czarny pasek od góry, a z tego co widzę w planach tego się dokleja, a ten czarny pasek chyba idzie od środka.

--
SEBASTIAN VETTEL WORLD CHAMPION '10

 
19-05-12 00:01  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
Koszałek 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2
 

Sprawdziłem jeszcze raz . Kominy wykonane zgodnie z projektem.
Z Poważaniem
Koszałek

 
02-12-15 09:04  Odp: [Relacja] RMS Titanic Fly Model 153
PIPSZTAL   

Witam, chciałbym zapytać jak idą prace ? ewentualnie może ktoś z kolegów aktualnie skleja Titanica z Fly Model ? Może coś podpatrzę ? Pozdrawiam :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024