FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-08-05 13:09  Re: Miniaturowe lotnictwo
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
To już ostatni (jak do tej pory) model z mojej kolekcji samolotów w "setce":
Nieuport 17c1. Wykonany z wydawnictwa Kartonowy Świat nr8. Kolejne opracowanie kol. Marka Pacyńskiego. Jest prosty w budowie i nie sprawia większych kłopotów. Model przedstawia maszyne pilotowaną przez Francesco Baracca.


Teraz pozostaje mi ostro wziąść się do roboty i skończyć P-40...

Pozdrawiam.

Blog

Sklepik

Post zmieniony (07-09-05 00:33)

 
07-09-05 01:00  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Odświerzając troche wątek przedstawiam kilka zdjęć "z rodzinnego albumu" ;-) czyli moje samoloty razem:


I zdjęcie z obecnego stanu prac nad P-40


Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
02-10-05 22:36  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Nareszcie skończyłem P-40! Model wykonany na podstawie opracowania kolegi Marka Pacyńskiego. Ogólnie dobrze opracowany jednak zawiera dwa poważne błędy:
1. Pomylono numerację wręg przy końcowej sekcji kadłuba.
2. Łączenie skrzydeł nie odpowiada oryginałowi i trzeba nieco przyciąć o dołu.
Poza tym model jest sklejalny (co widać na zdjęciach), jednak nie polecam go początkującym modelarzom.
Model w malowaniu słynnych "Latających Tygrysów', 43 Dywizjon 11. Grupy mysliwskiej w Chinach w 1943 r.
Przy okazji dziękuję kolegom: Mirkowi i NicZtego za pomoc w identyfikacji malowania.


Przepraszam za nienajlepszą jakośc zdjęć, ale były robione przy sztucznym świetle.

Pozdrawiam.

--

Blog

Sklepik

Post zmieniony (04-10-05 00:13)

 
03-10-05 20:47  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
siewie   

a jakim lakierem malowales ten model groszowki bo wyglada bardzo realistycznie :)

 
03-10-05 21:18  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Marek: a tak lubię wyskoczyć z nienacka. Cieszę się, że się odezwałeś (bądż co bądż jesteś autorem tego opracowania) i wnioskuję, że model Ci się spodobał.
Siewie: groszówka pochodzi z bardzo pożądanego przez wszystkich modelarzy (i nie tylko) zestawu uzupełniającego wydawanego przez firmę "Mennica". Mają kilkanaście zestawów uzupełniających o różnych wymiarach. Do swoich potrzeb użyłem najmniejszego z nich. Każdy zestaw jest już gotowy do użytku. Nie wiedzieć czemu, ale produkty tej firmy od lat cieszą się niesłabnącą popularnością...

Pozdrawiam.

--

Blog

Sklepik

Post zmieniony (04-10-05 00:04)

 
04-10-05 18:24  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
Jeson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Bardzo podobają mi się twoje modele czy mógłbyś napisać jak powstają (o ile to nie tajemnica ) ;-) tzn:
1-jak je pomniejszasz do odpowiedniej skali (ksero czy drukarka ).
2-jak wykonujesz linie podziału blach.
I czy była by możliwości jak byś zaprezentował relacje z budowy swoich małych arcydziełek .
Pozdrawiam

 
04-10-05 20:41  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Jeson: dziękuję za słowa pochwały. Cieszę sie, że moje skromne modele podobają Ci się. Oczywiście to jak je robię nie jest żadną tajemnicą. Wręcz przeciwnie, chętnie podzielę się z innymi moimi "sekretami" ;-)
1. Modele pomniejszam z gotowych wycinanek (lub z tego co opracuję) w ten sposób:
skala wycinanki: 1:25 (pojazdy) 1:33 (samoloty)
1-sze pomniejszenie: o 50%= 1:50 o 66%=1:50
2-pomniejszenie: o 50% = 1:100
Zanim miałem odpowiedni sprzęt pomniejszałem na ksero (czarno-białym, kolor był mi nie potrzebny bo i tak wszystko maluję). koszty niewielkie, a jeśli obsługa ksera jest "kumata" to cały model w setce zmieści na kartce formatu A-4. Teraz mam możliwość robienia tego w domu, ale zasada pomniejszania jest taka sama.
2. Linie podziału blach robię trasując tępą stroną nożyka lub wypisanym wkładem od cieńkopisu. Przyznam szczerze, że do tej pory miałem problemy z żeberekami w pokryciu skrzydeł w dwupłatach, ale dzięki kolegom z forum podpatrzyłem jak to się robi (wyciskanie na odwrotnej stronie części) i z pewnością zastosuję gdy będę robić jakiegoś "staruszka".
3. Co do relacji to bardzo chętnie bym ją przeprowadził, ale niestety nie mam cyfraka, a wiesz jak to jest być zależnym od kolegów. I zawracać im co chwila głowy to też nie ma sensu.
Jeśli masz jakieś pytania to pytaj śmiało na forum, albo priv. Chętnie pomogę.

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
04-10-05 22:05  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
Jeson 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Bardzo Dziękuje za odpowiedzi na moje pytania :-)
Pozdrawiam ..............i czekam na kolejne modeliki w skali 1-100

 
04-10-05 22:14  Re: [prezentacja] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
Krzychu74 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Witam!
Kolejne modele będa z pewnością :-)

Pozdrawiam.

--
Blog

Sklepik

 
29-03-09 11:47  Odp: [Galeria] Miniaturowe lotnictwo w 1:100
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Krzychu, proszę popraw fotki w tym wątku albo pozakładaj oddzielne galerie ;-)
Kontakt w razie czego na GG.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024