FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
28-03-09 23:42  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Tomasz Ś   

Z dużym zainteresowaniem śledzę twoje relacje. P 38 szczególnie mnie ciekawi (użycie erraty , retusz ,wyrównanie kolorów itp ).Mam pytanie odnośnie własności twojego lakieru.Jak zachowuje się przy zaginaniu. Ja lakieruje chemoutwardzalnym lakierem samochodowym MAX MAYER 200.Przed zaginaniem muszę skalpelem zeskrobać karton do minimalnej grubości w miejscu krawędzi gięcia. Jeśli tego nie zrobię nadruk pęknie przy próbie zagięcia do 90 stopni.

--
TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

 
31-03-09 17:41  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

*Paulos* - przesuszenie kartony to tak jak z praniem, ma być suchy jak pieprz przed lakierowaniem.
Ja rozpięta arkusze rozkładam na szafie jak domki z kart na jakiś tydzień aby dobrze wyschły.

Rajkub - To z racji tego, że trochę mi było szkoda kasy na "fabryczne" lufy. Ale teraz mam ciekawszy patent na "koszerne"lufy.

Thunder909 - a bokąd tak gnasz, że czsu ci mało.

konradus - święte słowa, czym by było modelarstwo kartonowe bez kartonu.

Tomasz Ś - poszukaj mojej relacji z budowy "spita" tam pokazałem jak zaginam karton w małych elementach, a taka metoda jak piszesz to jest doskonała nawet bez lakierowania.

A teraz to co udało mi się przetestować i działa idealnie.


a tu z grosikiem


--

Post zmieniony (23-09-14 20:10)

 
31-03-09 20:08  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Thunder909 

 

Zept @
Za pieniadzem, za pieniadzem....
A tak na serio to czlowiek haruje od rana do wieczora a w weekend trzeba sie dzieciakami zajac. Niekiedy tylko tak "z doskoku" cos sie podlubie i dla mnie gotowe lufy czy wregi to pomoc pierwsza klasa. Nie potepiam gotowych czy wlasnych zrobionych ,kazdemu co mu sie podoba.Jestem w ogole bardzo tolerancyjny ;-) Jedynie co zawsze mnie wkurza w erze "modeli komputerowych" ,to niespasowanie czesci,ale to inny temat.
Twoje lufy do tego P-38 uwazam za bardzo udane, w ogole dziobiesz tutaj bardzo ladny model :-)
Tak jak kolekcjonuje modele kartonowe ,tak samo zapisuje sobie na dysku dobre relacje, np. "Smok" Syzyfa czy Ju-88 Swingera i jeszcze pare innych. Ta tutaj bedzie nastepna do zapisania.

 
01-04-09 16:50  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Witam.
Nie tak miało być. Nie wiem jak to mogło się stać, ale "błyskawica" zakończyła żywot.
Z "mechanicznego" podwozia została kupka śmieci.


Pozdrawiam i przepraszam bardzo tych co liczyli na koniec tej relacji w wielkim stylu .

--

Post zmieniony (23-09-14 20:11)

 
01-04-09 16:57  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Thunder909 

 

O, szkoda. Zapowiadalo sie dobrze. Nic sie nie da juz zrobic ?

 
01-04-09 17:38  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

To może jednak ją skleisz bez ruchomych części? Było by fajnie:D Zastanów się.

PS. Nie dam się nabrać ;)))

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
01-04-09 20:30  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
Thunder909 

 

ej,dzisiaj 1 kwietnia . Hmm,ja dalem sie nabrac.

 
01-04-09 21:06  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Tak troszkę sobie pożartowałem. :-))))))

Budowa modelu idzie pełną parą.
Tu obiecana minifotoinstrukcja budowy "koszernego karabinka"
Po nasączeniu i wycięciu dziurek, odcinam zewnętrzny fragment elementu 137. Zwijam w tuleję. Teraz na szpilce nawijam rurkę o średnicy zewnętrzxnej 0,8mm na niej pogrubiam w dwuch miejscach do średnicy 1,1mm i na koniec nazuwam podziurkowany fragment części 137. Ot i cała filozofia.


Teleskop składa sie z kilku nawiniętych tulejek tak aby w środku teleskopu schować sprężynkę popychjącą kamien w zapalniczce (taki patemcik). Sprężynka ma około 2mm średnicy i ucisku ok. 300g. Trzeba będzie "ciut" obciążyć Lightinga"


--

Post zmieniony (23-09-14 20:11)

 
02-04-09 20:55  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
zetpt 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 9
Galerie - 14
 

Dzisiaj skończyłem składać pierwszą goleń podwozia z pełną jej ruchomością.
Złożona tak tylko do sesji zdjęciowej, ponieważ przed finalnym zmontowaniem będzie to jeszcze malowane, potem brudzone i na koniec lakierowane.
Oto kilka fotek.


--

Post zmieniony (23-09-14 20:12)

 
03-04-09 07:54  Odp: [R] P-38G Lightning KA_3-4/08 (mały plusik)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ale mi się podoba Twoja zabawa. Świetna robota.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024