FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
27-03-09 11:52  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
ZzB   

Przyłączę się do postu Mariusza - naprawdę UTRUDNIACIE sobie.:D

Należy ostrzem skalpela "poturlać" igłę po czymś twardym (np kawałek płytki gresowej). Skalpel podczas "turlania" nacina w igle rowek. Dla małych igieł wystarczą dwa-trzy 'turlnięcia". Dla grubych kilkanaście.
Zwykle takie "turlanie" przecina igłę, ale czasami trzeba jej pomóc i odłamać koniec.
Ta metodą jestem wstanie odcinać kawałeczki po kilka milimetrów długości. Krawędź cięcia nie wymaga potem ŻADNEJ obróbki

Pozdrowionka
ZzB

 
27-03-09 12:35  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

-

Post zmieniony (30-09-11 14:02)

 
27-03-09 15:02  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ostatnio tez sie zmagałem z igłą, posłuzyłem sie brzeszczotem z żyletki- opisał go Waldek K

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
27-03-09 21:02  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

No i mamy chyba wszystkie możliwe sposoby na obrabianie igieł :) Ja stosuję nacinanie i łamanie tak jak to opisał ZzB, żeby przyspieszyć proces dociskam skalpel mocniej, ale w igle musi byc wtedy jakiś rdzeń żeby się nie spłaszczyła.


A brzeszczot z żyletki to fajna sprawa, bardzo się w modelarstwie przydaje, w ciągu jednego wykładu można spokojnie wyciąć orła z 5 groszówki :)

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
27-03-09 22:12  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
Tomasz Ś   

Ja do cięcia i szlifowania końcówek igieł używam mini szlifierki z tarczą tnącą.Metoda szybka i dokładna. Igłę należy zamocować w imadełku i na niskich obrotach aby nie
przegrzać ładnie przyciąć.

--
TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

 
28-03-09 21:04  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
Tomek 

 - 2

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!!! Wasze rady są dla mnie bardzo cennei postaram się je wykorzystać jak tylko zdobędę igły odpowiedniego "kalibru". Dziękuję również Piotrowi D. za zwrócenie uwagi, iż nie tylko kaliber jest ważny. Zdaję sobie z tego sprawę, jednakże przy sklai 1/400 każdy milimetr jest dla mnie ważny przy osadzaniu lufy w masce. jednocześnie pozwolę sobie zwrócić uwagę, iż na Gryfie nie było wież, ale maski. Proszę nie traktować tego jako mojej złośliwości. Gdyby mój "adwersarz" poczuł się urażony, to najmocniej przepraszam za formę i "wymądrzanie się"!!!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich idących z pomocą!
Tomek

--

 
28-03-09 22:08  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

E tam od razu złośliwość;-) Ja się zawsze chętnie czegoś nowego dowiem:-) Nie miałem pojęcia że to nie wieże tylko maski.

--
pozdrawiam
Piotr


 
29-03-09 07:58  Odp: [Technika] Jak obciąć igły lekarskie?
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Igły wszelkiego kalibru są do zdobycia w aptece. Jeśli nie ma od razu to poproś o ściągniecie. Jeśli nie apteka, to specjalne sklepy z wyposażeniem medycznym ; Cezal lub podobne.
Chyba że masz kogoś zaprzyjaźnionego np w szpitalu :).

Aha, i jeśli dobrze pamiętam to najmniejsza "normalna" igła tzw insulinówka ma 0,33 milimetra średnicy zewnętrznej i trochę ponad centymetr długości.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024