FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
29-12-08 19:34  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

a co tam z fanatykiem kartonu? Nie widać już od dawna nowego numeru:(

--
U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

 
29-12-08 20:57  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Modele podmienione.
Co do FK. Cóż fucha "naczelnego" mnie przerosła - za mała siłą przebicia żeby tworzyć coś nowego a jechanie na tym samym pomyśle od 3 czy 4 lat to trochę za mało.

--
Fanatyk Kartonu

 
29-12-08 23:11  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
Chaton 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 14
 

Wielkie dzieki!
Nie chce się czepiać ale mam jedno małe "ale" co do zamieszczonych plików - brak teraz instrukcji montażu:-)

--
__________________________________________________________________________________________
Rammer ; Ju-87B ; Mapei ; Wasserfall W5 ; Airwolf ; Ta-183 - 5% ; Jagdpanther - 75% ; Pioneer ; Jeffery-Poplavko
Galeria modeli

 
24-03-09 13:34  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A ja się teraz przyjrzałem i wydaje mi się, że model jest za szeroki.... widać to na przykładzie przedniej i tylnej płyty przednia na zdjęciach jest prostokątem o dłuższym boku pionowym, a w projekcie jest na odwrót.
brakuje też klapy na dachu "paki", której zawiasy widać choćby na zdjęciu "Janosika"

--
GG 6801515

 
24-03-09 14:49  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nie widzę przeszkód aby ktoś opracował lepszą wersję.

 
24-03-09 16:25  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Messer, ja nie napisałem tego jako atak na Ciebie, tylko wskazówkę dla osób chcących go ewentualnie zwaloryzować ;-)
Sam zacząłem zbierać dokumentację Nash Quad'a 4017 żeby go sobie od spodu trochę dopieścić, otworzyć klapę chłodnicy itd...
A mógł byś napisać czy opierałeś się głównie na modelu w '72 czy masz może jakieś rysunki oryginału?
Pozdrawiam
Jarek

--
GG 6801515

 
24-03-09 16:39  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Rysunków oryginału brak, jest znany mi tylko jeden rysunek, przedstawiający rzut boczny tego samochodu, z resztą również nie proporcjonalny. Na podstawie kilku źródeł ustaliłem "mniej więcej" poprawne wymiary pojazdu, a ze zdjęć oryginalnych samochodów i zdjęć modeli plastikowych próbowałem odtworzyć geometrię bryły nadwozia. Kiedyś pokazywana przeze mnie surówka okazała się właśnie zła. Była za szeroka i za krótka. Odpowiednie poprawki (moim zdaniem) wniosłem w modelu, który został zamieszczony właśnie w FK. Model potraktowałem bardziej rozrywkowo, bo i tak wiedziałem, że z jakiejkolwiek strony go nie ugryzę to i tak będzię źle. Brak dobrej dokumentacji to oczywiście nieścisłości w modelu.

 
24-03-09 17:08  Odp: [Nowość] Model Fanatyka Kartonu - Jefferey Poplawko
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja wymiary przymierzyłem do podwozia Nash Quad'a których na szczęście kilka sprawnych (znam 3 przypadki) przetrwało do dziś w prywatnych rękach i wszystko by pasowało poza rozstawem kół.
A masz ten projekt co jest w FK sklejony? interesowała by mnie szerokość zabudowy na wysokości kabiny, żeby nie kleić niepotrzebnie wzorca tylko "na żywca" poszycie górne i dolne dociąć, bo boki są ok.
Ze znanych mi zdjęć wynika że szperacz umieszczony na dachu był zaadaptowany z Nash'a razem z mocowaniem i musiała za nim się też znajdować jakaś klapa do obsługi.
Myślę że wspólnymi siłami zainteresowanych osób uda się z czasem ten pojazd dokładnie zrekonstruować ;-)
Póki co da się już klapę chłodnicy otworzyć :-D


--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024