FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-03-09 13:28  [G] Airco D.H.9 - ANSWER
henryk67 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przedstawiam surówkę samolotu Airco D.H.9
Model nie jest aż tak problemowy jak to przedstawia kolega na forum, ze tzrba poświęcić aż trzy wycinanki.
Model jest trudny w budowie i wymaga sporego doświadczenia od modelarza.









 
24-03-09 15:32  Odp: [G] AIRCO D.H.9 ANSWER
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam Panie Henryku,
Bardzo się cieszę ,że pokazał pan na zbliżeniach ten model. Na pewno się przydadzą. Do tej pory miałem okazję widzieć pana dzieło na kilku konkursach stąd wiem ,że do tego wydania była budowana surówka. Miałem, niestety tylko kilka ogólnych zdjęć robionych w trakcie tych konkursów. Co do tego z ilu egzemplarzy musiałem wykonać ten model to już trochę mylnie pan zinterpretował moje wypowiedzi w wątku z budowy modelu. Zanim zacząłem budowę modelu miałem dwa egzemplarze wycinanki.Do momentu kiedy doszedłem do poszycia kabiny pilota i strzelca (cz.15D) wszystkie problemy były marginalne i do obejścia. Niestety poszycie nie wyszło mi tak jak bym tego oczekiwał i dlatego postanowiłem wykonać ten element z drugiej wycinanki. Wyszło już o wiele lepiej i tylko dzięki mojej głupocie i nie przemyślanym działaniom zepsułem to poszycie ponownie. Dlatego musiałem zamówić trzeci egzemplarz z którego wyciąłem dosłownie trzy elementy.
Budując ponownie cały kadłub utwierdziłem się w przekonaniu ,że poszycie kabiny pilota i strzelca nie jest odpowiednie i zabiegi przycięcia jakich dokonałem są konieczne. Widać też i u pana ,że musiał pan dosztukować kawałek poszycia(tuż pod karabinem) bo poszycia 15D i 15G nie są na tym samym poziomie. Dlatego obniżałem tablicę przyrządów. Nie wycofuje się też z innych zabiegów, przycięcia i gięcia. Podejrzewam ,że surówkę którą pan skleił i uwagi odnoszące się co do jego budowy nie zostały uwzględnione i model został wydany prosto spod ręki projektanta bez poprawek wynikłych w trakcie budowy surówki. Oczywiście mogę się mylić co do tej kwestii.
Co do galerii to jetem pod wielkim wrażeniem. To co ja robię z kartonem to pikuś przy tym co pan zaprezentował. Wielki szacun za tak sklejony model. Kiedy skończę swojego to raczej ograniczę się tylko do zdjęć ogólnych i z daleka. Na pewno nie będę robił takich zbliżeń:).

Dziękuję i Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024