FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
21-03-09 23:22  Odp: [technika] problem z farbami Humbrola
tees 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Co do terminu ważności farb to tak prawdę mówiąc nie wiem jak jest ale dam tobie przykład.
Miałem farbkę z przed chyba 10 lat a może jeszcze dłużej ,, marki" Modelak. , nieużywana ,nieotwierana. Jakiś odcień zieleni. W ubiegłym roku ją otwarłem i ku mojemu zdziwieniu po rozmieszaniu miałem - piękny polish khaki . Sprawdziłem ze wzornikiem. Coś stało się z pigmentem.Z aerografu siadała na model super i nawet nią pomalowałem P-11c.
Humbrole też mam niektóre po ładnych parę lat i od czasu do czasu coś nimi maluje i jest wszystko ok. Wszystko zależy czy szczelnie jest zamknięta puszka.. Jak tak to może se leżeć i leżeć i nic jej nie będzie.
Co do czasu schnięcia to ma na to wpływ nawet wilgotność powietrza. noi temp . otoczenia.
Generalnie błyszczące lakiery schną sakramencko dlugo.A jeszcze zależy czy farba kładziona jest z pędzla czy z aerografu. Chodzi o grubośc warstwy. Nawet cienka warstwa z pędzla jest grubsza od dwóch warstw z aero. No tak to już jest.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024