FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
18-03-09 19:13  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A ja znalazłem taką oto ciekawostkę będącą zapewne inspiracją dla autora okładkowego rysunku.

http://www.aviationgraphic.com/sparta/index.php?pg=showprint&pid=5423

--
http://www.kartonowa.pl

 
18-03-09 21:50  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

A ja jutro zamówię u wydawcy z "laserkami" bo cena wcale nie jest wyższa:) hurrra!!!

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
19-03-09 13:21  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

....i nie będzie wyższa, nie mniej niż przez miesiąc od ukazania się modelu w kioskach, ale potem zostanie podniesiona. Dla tych, którzy (podobnie jak ja) lasery kupują do wybranych modeli i nie chcą dodatkowo dopłacać za wysyłkę pozostają kioski, albo sklepy.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
19-03-09 16:08  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
yak   

Model już jest w kioskach w Warszawie, zatem po pracy można polować.
Makaronu nigdy za wiele....



Post zmieniony (19-03-09 16:09)

 
20-03-09 15:23  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
car 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Model bardzo ładny. niestety errata do P-38 się na niewiele zda, bo kolory (a zwłaszcza oliwkowy) są sporo ciemniejsze od pierwowzoru.

 
20-03-09 16:20  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Hayabusa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2


 - 1

Też już oglądam:) mimo że zamówiłem w wydawnictwie tak jak pisałem, to nie mogłem się oprzeć i zakupiłem drugi egzemplaż w kiosku. Modelik cudowny poprostu, a malowanie super orginalne. Bardzo dziękuje Panie Andrzeju za tego "rodzynka" modelarskiego.

--
----------------------
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej
a jeśli dzisiej jest dobrze to ... po co się martwić na zapas;)
----------------------

 
22-03-09 15:47  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Tomasz Ś   

Witam mam na imię Tomek
Jak zawsze kupiłem kolejny model z wydawnictwa AH. Mam ich ponad pięćdziesiąt.
Model C.205V VELTRO tradycyjnie na bez konkurencyjnym poziomie. Niestety errata
P38 jak napisał CAR kolorystycznie nie pasuje do mojego egzemplarza LIGHTINING a.
Problem skłonił mnie do zarejestrowania się na FORUM i napisania tego postu.
Mam świadomość że wydawnictwo zrobiło wiele aby naprawić błędy. Dlatego nieśmiało
zwracam się z prośbą do Pana Andrzeja o wydrukowanie w przyszłości przy okazji erraty
z jaśniejszym odcieniem koloru oliwkowego. Obecna errata tak jak w przypadku poszycia
kabiny Ki 61Hien (2/2001)wyraźnie odcina się od sąsiednich elementów. Na przyszłość
życzę wydawnictwu unikania błędów bo to niepotrzebne kosztowne kłopoty. Za jakość
modeli Pana wydawnictwa bardzo dziękuje wymagały dużo pracy przy projektowaniu.
Kiedy skupiamy się na najdrobniejszych szczegółach popełniamy proste błędy.

TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

Post zmieniony (29-03-09 20:23)

 
22-03-09 18:39  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć
Rzadko się odzywam ale...

Tomaszu Ś
Wydaje mi się, że problem z erratą nie wynika z działań podjętych przez wydawnictwo Pana Halińskiego.
Prędzej stawiam na ten brzydki, wciąż powracający problem druku.
Pamiętaj, że komputer zawsze tak samo odczytuje kolory. Odchylenie jest tu najprawdopodobniej spowodowane różnicą w farbach drukarskich. Najczęstszy problem pojawiający się w takich wypadkach. Kolor z pierwszego nakładu nigdy nie będzie taki sam jak kolor z kolejnych nakładów i jest to spowodowane czynnikami drukarskimi. Zjawisko moim zdaniem raczej trudne do zamortyzowania przez wydawnictwo.

Nie przepadam za makaronami, lecz tu pochwalę temat i dzieło. "Aldente" i genialnie podany :)

Wyrazy uznania.

Z poważaniem
CutMe

--

_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

Post zmieniony (22-03-09 18:42)

 
22-03-09 19:57  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Witam. Wpatrywałem się i wpatrywałem i faktycznie jest różnica według mnie nieznaczna ( w Ki-61 jest większa). Myślę że jak polakieruje bezbarwnym humbrolem to będzie nie do odróżnienia. Porównałem też kolorystykę erraty do spitfire IXc i tu muszę przyznać jest idealnie. Jak dla mnie jest ok, bardzo dziękuje za kolejny wspaniały model i oczywiście poprawki do poprzednich. Pozdrawiam

--

 
23-03-09 00:00  Odp: [Nowość]Macchi C.205 Veltro (KA) - „makaron” ze Stegny
Tomasz Ś   

CutMe masz racje że problem tkwi w drukarni.Moja prośba w żadnym wypadku nie jest
zarzutem do wydawnictwa.Z technologi druku tak wyszło .Mój egzemplarz jest z pierwszej partii która trafiła do kiosków itp.Druga partia z erratą cz.89PiL którą otrzymały
sklepy modelarskie była już ciemniejsza.

--
TOMASZ Ś
wiek 35 lata
LUBLIN

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024