FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-03-09 21:44  [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
kedlaw0   

Witam, kleję model Star 660 z Modelika i potrzebuję zdjęć jak wykonać w tym modelu mocowanie resorów. Proszę o wysyłanie zdjęć na adres X+X+X+X+X+X Dziękuję

 
14-03-09 22:47  Odp: Pomocy STAR 660 Modelik
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

kedlaw0 napisał:

> Witam, kleję model Star 660 z Modelika i potrzebuję zdjęć jak
> wykonać w tym modelu mocowanie resorów. Proszę o wysyłanie
> zdjęć na adres

Nie traktujmy forum jako tablicy ogłoszeń. Jeśli zadajemy pytanie, to powinniśmy wziąć pod uwagę możliwość, że odpowiedź może przydać się również innym. Dlatego nie na maila, ale tutaj - miło jest brać, ale jeszcze milej jest dawać i dzielić się z innymi ;-)

Oczywiście oglądałeś to:
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=1&wyd=0&search=660
i to:
http://www.konradus.com/forum/list.php?f=1&filtr=2&wyd=0&search=660

--

 
15-03-09 00:22  Odp: [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
kedlaw0   

Oczywiście, że oglądałem wszystkie relacje na forum ale nie ma żadnego zdjęcia które by pokazywały mocowania resorów przednich i tylnych.

 
15-03-09 10:16  Odp: [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jeżeli masz dostęp do aparatu to porób zdjęcia, załóż relację i postaramy się znaleźć jakieś rozwiązanie. Na początek masz parę fotek oryginału, może coś rozjaśnią sytuację.

Przód


Tył


--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
15-03-09 14:57  Odp: [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
kedlaw0   

Dziękuję za zainteresowanie ale potrzebuję zdjęć wykonanego modelu. Jestem żołnierzem zawodowym i oryginał mam na co dzień, nawet nim jeżdżę. Tylne zawieszenie już zrobiłem ale nadal nie wiem jak ma wyglądać przednie. W ogóle ten model ma bardzo mało dokładne rysunki poglądowe, w dodatku jest ich mało.

 
15-03-09 18:24  Odp: [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

To w wojsku są jeszcze "pszczółki"?

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
15-03-09 19:24  Odp: [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
kedlaw0   

Ja mam na stanie jednego Stara 660 oraz dwa Ziły-157 i Stara 266. Wszystkie jeżdżą i dobrze się mają a z powodu kryzysu jeszcze będą jeździć. Obecnie sklejam Pszczółkę a później zabieram się za http://www.orlik-models.pl/modele/59zil/zil.jpg bo takiego mam.

--

 
17-03-09 01:22  Odp: [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
greg   

Witam Wszystkich,
kedlaw0, czyli Tobie chodzi o przymocowanie resorów przednich klejąc ten model w standardzie? , nie waloryzując go! Tak wnioskuję po zaangażowaniu się kol. Kata, który pięknie i dosadnie wyłożył ''resorową kawę na ławę'' . Kat wielkie dzięki za te zdjęcia( tego potrzebowałem, gdyż sam kleję ten model, w którym ukł. zawieszenia rzeczywiście jest mocno uproszczony).
Wracając do sedna sprawy, to resory przednie - posklejane uprzednio z oddzielnych pasków w całość - należy przykleić całą boczną powierzchnią w oznaczonych miejcach do boków ramy, a do nich (od spodu ) przedni most ,do którego to (od góry ) ma być przyklejona imitacja jednostki napędowej, czyli silnik wraz ze sprzęgłem i skrzynią biegów. Myślę że w miarę jasno i klarownie to opisałem, zakładając że kleisz ten model w/g. instrukcji, czyli w tz. standardzie. Pozdrawiam - greg.



Post zmieniony (17-03-09 20:38)

 
17-03-09 19:26  Odp: [problem] STAR 660 Modelik - mocowanie resorów
kedlaw0   

Dziękuję za radę, zobaczymy czy będzie pasowało. Swoje modele kleję w standardzie w domowym zaciszu, dla własnej przyjemności. Może kiedyś się odważę pokazać kilka zdjęć, muszę przemyśleć czy się nadają.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024