FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
11-03-09 22:25  [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Zawsze pociągały mnie różne pancerne „dziwolągi” czy kolosy, więc tym razem przedstawiam model wykonanego z wycinanki Model Cardu nr 93 najsilniej uzbrojonego czołgu II wojny światowej, jaki został użyty bojowo a mianowicie radzieckiego ciężkiego czołgu KW-2.
Jego produkcję rozpoczęto w maju 1940 r. a z pól bitewnych zniknął praktycznie w roku 1942. Ogółem do czerwca 1941 r. wyprodukowano 200 (232(4)) egzemplarze tego pojazdu, ale niewiele z nich utracono bezpośrednio w walce.
Głównymi przyczynami strat były usterki techniczne związane z obrotem 12 tonowej wieży i wystrzałem, transmisją, przeciążeniem układu jezdnego oraz złym użyciem taktycznym.
Mimo potężnego uzbrojenia w haubicę M-10S wz.1938/40 kal. 152 mm, 3 km oraz zastosowaniem pocisków o masie 52 kg i specjalnie zaprojektowanych, przeciwbetonowych 40 kg była to broń typowo defensywna, zaprojektowana do przełamywania linii ciężkich umocnień drewniano-betonowych (doświadczenia wojny z Finlandią) a wykorzystywana jako działo samobieżne lub silnie opancerzony punkt oporu.
Na kilku zdjęciach jest przedstawiony z obróconą wieżą, ale w tej pozycji ryzyko strzału było tak duże (zniszczenie łożyska wieży, wyrwanie jej lub nawet przewrócenie wozu, gdy czołg nie stał poziomo), że załogi tych czołgów miały zakaz strzelania z takiej pozycji. Czołg ten był jednak konstrukcją, która już nie spełniała wymagań ówczesnego pola walki i taktyki blitzkriegu choćby ze względu na prędkość 35 wg. rosyjskich a 26 wg. niemieckich źródeł km/h, ale jego niektóre wystąpienia bojowe obrosły legendą.

, , , , , ,


, , , , , ,

, , , , , ,

Post zmieniony (02-09-14 18:32)

 
21-03-09 16:17  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Wydaje mi się że jest błąd w napisie "za Stalina" da radę to jakoś poprawić?

--
Ukończone: A6M3 Zero | P-51D Mustang | Bf 109F-2 | Spitfire Vb | Fw 190 A-8 | P-39 Aicacobra | Aichi D3A1 | C6N1 Saiun

W kolejce: SBD-3 Dauntless, SB2C-4 Helldiver, F-14A Tomcat, Ju-87 B2/R2.

 
21-03-09 16:36  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Hehehe, przypomina mi Bishopa :)
A poza tym to fajny model, z Twoich galerii to można by skombinować Kartonową Encyklopedię Broni Pancernej :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
22-03-09 11:27  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Kolego DarkuD- Jak najbardziej mogę i dam radę poprawić, tylko prawdę mówiąc za bardzo nie wiem co????????????
Mogę tylko się domyślać, w czym tkwi problem Kolegi, ale jeśli Kolega mógłby sprecyzować o co chodzi to się ustosunkuję?

Dzięki Kolego Moromen! Faktycznie wieża Bishopa bardzo przypomina wieżę KW-2, że można tym razem Anglików podejrzewać o plagiat ;-) Jednak jest zdecydowana różnica w gabarytach obydwu, co rzecz jasna wynika z kalibru armato-haubic, a tym samym wielkości oporopowrotników, zamocowania, mechanizmów podniesienia lufy itp.
W końcu 87,6 mm i ciężar pocisków 9,07-11,34 kg Bishopa to nie to samo co 152 mm KW-2 i ciężar pocisku od 40 kg(przeciwbetonowy), 43,5 kg czy też 52 kg :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
23-03-09 06:42  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
DarekD 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8
 

Przepraszam za zbytnią lakoniczność :). Chodzi o napis na wieży, jest: "ЗA СMAЛИНA" powinno być "ЗA СТAЛИНA".

Pozdrawiam.

--
Ukończone: A6M3 Zero | P-51D Mustang | Bf 109F-2 | Spitfire Vb | Fw 190 A-8 | P-39 Aicacobra | Aichi D3A1 | C6N1 Saiun

W kolejce: SBD-3 Dauntless, SB2C-4 Helldiver, F-14A Tomcat, Ju-87 B2/R2.

 
23-03-09 12:54  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Cyrylica potrafi zaskakiwać :-)
Jedną z form litery T jest włąśnie takie niby "M", tylko u góry jest pozioma poprzeczka.
Jeżeli ktoś się uczył cyrylicy pisanej w podstawówce na rosyjskim - pamięta, o co chodzi.
Małe t wygląda jak nasze małe m.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-03-09 13:04  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ale faktem jest, co pokazuje krótkie googlowanie, że używano litery T. Nie znalazłem napisu z pisanym t czyli M.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
23-03-09 13:26  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
Janek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 48


 - 9

Znalazłem fotografię z takim napisen "Za Stalina " na czołgu KW-1.


Pozdrawiam

--

 
23-03-09 15:11  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

W cyrylicy "pisanej" mała litera m jest czytana jako t i nie ma w modelu Sławka żadnego błędu. W napisie "Za Stalina" tylko pierwsza litera jest duża, pozostałe są małe, co zresztą nietrudno zauważyć. Dlatego zarówno "T" duże, jak i "m" (czyli "t" małe) są formami poprawnymi. Tutaj nie ma mowy o żadnym błędzie.
Dla niewtajemniczonych i tych, którzy nie uczyli się języka rosyjskiego najprostsza ściągawka - http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyrylica.

Pozdrawiam

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
23-03-09 16:44  Odp: [Galeria] Radziecki czołg ciężki KW-2
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Oj uczyło się... Lata całe. Smirna, uczenik kłassa... :-)

--
God created Arrakis to train the faithful.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024