FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
12-03-09 11:35  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Nie trzyma Ci trochę symetrii kadłub, widać to szczególnie na ostatnim zdjęciu. Przykładaj do tego większą uwagę, bo od symetrii modelu zależy w ogromnej mierze jego końcowy wygląd.

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
12-03-09 11:49  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Cóż... z symetrią zawsze miałem problemy.
Z prostym fotografowaniem też :)

Pozdrawiam i zapraszam na chata :D

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
12-03-09 21:46  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
sony 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 10
Galerie - 4


 - 10

Witaj !!!

Model wychodzi Ci fajnie, co do retuszu to zgadzam się z kolegami forumowiczami, ale z drugiej strony wnętrze nie jest aż tak widoczne, jeśli się nie przyjrzy.

życzę cierpliwości w budowie

Pozdrawiam

P.S. może to Ci się przyda moja relacja z budowy BRYZY ,,,,, tu starałem wymienić się wszystkie błędy (nieudało mi się to ale zawsze możesz podejrzeć na co uważać)

--
Pozdrawiam, Sony :)

 
14-03-09 20:55  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Do Bryzy doszło kolejnych kilka rzeczy:
-drabinka z resztą wyposażenia ostatniego segmentu załadunkowego

Bardzo martwi mnie ten drobiazg (:D):

-podwozie ze ,,skrzydełkami'' (dwupłat jakiś :D)

-ogon

Tu wyszedł mi prawie taki sam odcień :):

-pierwszy keson (teraz już mam 4)

Pozostało mi jeszcze tyle części (no, teraz już trochę mniej, bo to zdjęcie robiłem rano :)):

(przepraszam za te duże zdjęcia, ale zapomniałem zminimalizować do 800px, no ale przynajmniej widać wszelkie nedoskonałości :D)

Sony: Miałem okazję zobaczyć Twoje wypociny, dzięki, że mi to przypomniałeś ;-). A między An'em26 a Bryzą jest różnica :D.

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
15-03-09 07:44  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
ppompka 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja uważam że należałoby jeszcze doszlifować te kółka bo wylądają jak czarne kamienie :)

--
Podłożona stępka pod HIEI.
POZDRAWIAM Paweł

 
16-03-09 19:41  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

No faktycznie trochę kanciaste, ale teraz już nic nie poradzę, nooo chyba że bym urwał i poszlifował, ale przy przyklejaniu znowu bym dostał szału :) (chodzi o ,,superszybkie'' i ,,supersztywne'' spoiny :D)

A relacja utknie w miejscu na jakiś czas, bo znowu przypomniała mi się zabawa w ,,Blitzkrieg'' na lecjach (żołnierzyki i sprzęt z kartki papieru, kozacka zabawa) i trzeba trochę tego ulepić (kolega odgraża się baterią pięciu dział przeciwpancernych [ciekawe, w co będzie strzelała :)]). Poza tym gdy tylko spojrzę na wycięte części silkników, to zaczyna mi się robić słabo z powodu tylu części (szczęście, że tylko dwa silniki). I wreszcie nie mogłem się powstrzymać od rozpoczęcia budowy ORP ,,Orkana" z GPM-u.
Ale i tak nastanie koniec tego dobrego i powrócę do Bryzy :)

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (16-03-09 19:44)

 
31-03-09 19:48  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

To zwichrowanie na segmencie załadunku jest jeszcze troszke widoczne, ja u siebie wkleiłem cienkie listewki sosnowe od środka, i mi sie ładnie usztywniło

Myślę więc jestem...

Post zmieniony (31-03-09 19:54)

 
29-04-09 20:40  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Jak już napisałem wyżej, koniec tego dobrego i oto postępy:
-kompletne skrzydła z centropłatem i połową silników

-boczna drabinka i reszta drobizny na kadłubie (brakuje tylko kilku antenek i tylnej drabinki bo mi się urwała; jutro przykleję :))


Jedyne błędy jakie znalazłem to zła numeracja cz. 107. z cz.106., a żebyście się nie dali złapać, cz. 109 trzeba złożyć na pół, skleić i wyciąć, w wycinance nie jest to zaznaczone. Poza tym nic szczególnego.

A do końca została mi tylko reszta silników, kilka antenek no i drabinka z tyłu, czyli jutro powinien być skończony :)

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
30-04-09 21:09  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Jak napisałem powyżej model stoi sobie na półeczce, ale fotki wrzucę dopiero w poniedziałek po przyjeżdzie z okolic Malborka :D
Samolocik prezentuje się znakomicie :D

Pozdrawiam

--
Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

 
04-05-09 20:53  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Już nawet Fotosik strajkuje :(
Wgrywałem, wgrywałem, ale nie wgrałem bo,, Nie Można Otworzyć Strony'' (???).
I jak tu się uśmiechać :)

Ale za to właśnie skończyłem Gothę Go-229a 1:50 i przy najbliższej okazji wstawię galerię. I kolejny Tymbark (jabłko-mięta) zostanie opróżniony... :D

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (04-05-09 21:15)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024