FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
07-03-09 19:21  [Relacja/Galeria] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

...może (ale nie musi) być ciekawie!
Ale najpierw to Witam!

Budowę zacząłem jakiś czas temu, potem przerwałem a teraz z nowu do niego powracam :)
Modelu chyba nie muszę przedstawiać, już był wystarczająco omówiony :D

Skleiłem już prawie cały kadłub, ale nie znalazłem zbyt wiele błędów. Na przykład, w relacji kolegi Cevy poszycia wewnętrzne nie chciały pasować z poszyciami zewnętrznymi, a u mnie pasują niemal idealnie ( :0), a u kolegi Krystiana podłoga ostatniego segmentu załadunkowego wyszła za mała, ja musiałem przycinać (również :0).
Ale prowadnice pasów desantowych też były za krótkie, pasy za długie, kilka części w kabinie pilotów też nie pasowało, a niektóre sąsiadujące ze sobą wręgi nie pasują do siebie. Także i dwie cz.28b musiałem dorabiać, a tablica przyrządów też nie pasowała do wręgi nr 4a

,,Kilka'' fotek:
-wnętrze i nie tylko:


Ze sklejaniem segmentów radziłem sobie w taki sposób:
-najpierw sklejałem wręgi i poszycie zewnętrzne

-potem na poszycie wewnętrzne naklejałem przezroczysta folię

-następnie wklejałem poszycie wewnętrzne do segmentu (bez wzmocnień), żeby otwory okienne nachodziły na siebie jak najlepiej się da

-póżniej podłoga

- a na koniec ławeczki

Wręgi naklejałem zamiast na 1mm na (około) 2mm:

Do retuszu używam plakatówek (po raz pierwszy),a oto efekty:


Myślę, że to już wszystko.

Pozdrawiam
C.D.N.

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (05-05-09 19:49)

 
07-03-09 19:37  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
tomcat 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Trochę mnie razi retusz kolego, szczególnie ten fiolet we wnętrzu, masz może farbki plakatowe? Bo one dla mnie są podstawą retuszu, łatwo je zdobyć i są tanie, a w Twoim przypadku jako że jesteś "Młodym Modelarzem" powinieneś takowe posiadać, ot choćby ze szkoły. Trochę razi ta czarna plama na drugim zdjęciu. Poza tym daje rade, jak porównać ten model do Twoich poprzednich. Aczkolwiek dziwię się się wybrałeś taki "trudny" model, znając jego wszystkie "wady i zalety". Pracuj wytrwale i powodzenia życzę!

--
na warsztacie:
???

ukończone:
Hellcat , Cromwell , B5N2 Kate , UH-1 Iroquois, Su-9 Fishpot

 
07-03-09 19:43  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Ale jeszcze nie skończyłem dodawć zdjęć, bo zamiast kliknąć na ,,podgląd'' nacisnąłem na ,,wyślij'' :D
Do retuszu używam plakatówek, a ta czarna plama to (czarny) tusz kreślarski.Taka plama jest też na jednym z fotelów pilotów.

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (07-03-09 19:50)

 
07-03-09 19:53  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Kolego ! Zapewniam Cię że model wychodzi Ci pięknie i myślę że wszyscy jesteśmy zachwyceni Twoją techniką wykonania . Model jest piękny i wszyscy czekamy na dalszą relację .

Pozdrawiam

HEY HEY !

 
07-03-09 23:00  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
jacek_za 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Co do Bryzy mam ją w swoich zapasach ale wzbraniam się przed budową, może Twoja relacja mnie zachęci do popełnienia tego samolotu. Pozdrawiam

--
Żołnierze nie umierają, idą do piekieł żeby się przegrupować.

 
09-03-09 08:30  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
panAdas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zakrętka od słoiczka po czymkolwiek, trochę białej plakatówki na nią, do tego trochę czarnej plakatówki, dobrze wymieszać i mamy szarą plakatówkę. Czarnej nie za dużo, dodawać po troszeńku, żeby nie przesadzić, jak się przesadzi to dodawanie białej nie pomoże, lepiej to wszystko zmyć i zacząć od nowa. Dlaczego to piszę? Dlatego, że ten różowy fiolet jakoś mi dziwnie nie pasuje, nie wiedzieć czemu :)

--
------------------------------------------------------------------------
Stocznia im. Dzikich Wielbłądów

 
09-03-09 10:50  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
ppompka 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No tak patrzę i chyba jest gorzej niż u mnie. A mnie moromen pouczasz. ;)

--
Podłożona stępka pod HIEI.
POZDRAWIAM Paweł

 
09-03-09 11:06  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
bandi   

Samolocik ładny , ale nie spiesz sie, popracuj nad wykończeniem(segmentów modelu oczywiscie - wykończeniem)

--


 
11-03-09 18:03  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!

Jacek_za: Jakością to wykonania to Cię raczej nie zachęcę :D
PanAdas: Niestety, ale już za póżno na jakiekolwiek malowanie wręg. Dokleiłem ostatni sagment załadunkowy i za nic w świecie nie uda mi się tego pomalować bez ubrudzenia reszty wnętrza :(. Ale przyda mi się Twoja rada na przyszłość :)
Ppompka: Ja Cię nie pouczałem, tylko radziłem, żeby robić więcej przymiarek. Wcześniej moja Bryza miała powycinane wszystkie segmenty załadunkowe, ale nie przyklejałem tego, aby zobaczyć czy wszystko pasuje, potem przymierzałem jeszcze tak dla pewności, ale i tak nie jest to takie, jakie by się chciało po tylu przymiarkach :D
Co do zawodów, to zajmuję sie uczeniem w klasie szóstej SP.

Dzięki za opinie dot. modelu.
A i poprosiłbym Autora Modelu o wypowiedzenie się, czy robię wszystko po jego myśli.

PS. Dzięki za posprzątanie relacji :)

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (11-03-09 18:18)

 
12-03-09 11:07  Odp: [Relacja] Gdy Bryza z MM-a wpadnie w niepowołane ręce małego modelarza...
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Witam!
Korzystając z zapalenia ucha doszło kilka rzeczy:
-,,skrzydełka"podwozia, jeszcze w częściach

I tutaj są błędy w oznakowaniu części:
cz.45a i 45b- powinno być 50a i 50b;
na cz. 51L i 51P- zamiast 47 i 48 powinno być odpowiednio 52 i 53;
w trakcie sklejania i po sklejeniu

Jak widać, cz. 53 jest nieco za krótka (jeszcze to zakleję kolorem z zapasu koloru, a ,,skrzydła'' przymirzone są na sucho).
-doszły też dwa następne segmenty

Jak mam zaradzić temu zwichrowaniu widocznym na przedostatnim zdjęciu?
-wygląd dołu kadłuba

- Bryza ma już swoich pilotów :D

-owiewka kabiny

przymiarka na sucho (jeszcze bez oszklenia)

i już przyklejona

- samolocik zaliczył też jedno twarde lądowanie na dziobie

-to mój babol, SG za szybko związał, spróbuję to jakoś zamalować

-całość widziana z przodu

(przepraszam za te duże zdjęcia, zapomniałem je zminimalizować na 800px, ale za to widać wszystkie babole typu plamy kleju itp.:))
A owiewkę kabiny pilotów skleiłem na te wystające sklejki po bokach szyb, w czasie przymierzania przednie okna nachodziły na to po środku, ale Autor dobrze odrobił pracę domową i wszystko pasowało :D.

Zapraszm Autora Modelu do wypowiedzenia się, czy wszystko robię po jego myśli.

Obecnie trwaja prace nad kołami (Good Year ma reklamę :D)

Pozdrawiam

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (12-03-09 11:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024