FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
28-02-09 22:10  [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M /konstr.własna/
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Model radzieckiego działa samobieżnego SU-76 M czyli "Samochodnoj ustanowki" lub "samochodki" jak w skrócie nazywali je Rosjanie czy też "suczki" jak pieszczotliwie określali je żołnierze polscy opracowałem i wykonałem samodzielnie przed prawie 30 laty na podstawie Planów Modelarskich nr 4 z 1970 r. Pana J. Magnuskiego i nr. 43 TBU z roku 1976.
Bardzo mi się spodobał tez pojazd, gdyż jeszcze nie miałem żadnego z odsłoniętym przedziałem bojowym
Działo to zbudowane na zmodernizowanym i nieco wydłużonym podwoziu czołgu T-70 było wyposażone w popularną armatę kal. 76.2 ZiS-3 i służyło zarówno do wsparcia piechoty jak i do zwalczania czołgów.
W LWP wyposażona w nie była każda dywizja piechoty w samodzielnych dywizjonach artylerii samobieżnej (sdas) liczących po 13 dział oraz niektóre pułki artylerii samobieżnej (pas) 1 Korpusu Polskiego składające się z 4 baterii i liczące 21 dział.

Model przedstawiłem w typowym malowaniu i oznaczeniach tego typu pojazdów w Wojsku Polskim w latach 1943/45 i w okresie powojennym.
Niestety tu jak i na wielu modelach z tamtego okresu widać fatalne skutki jedynego wówczas sposobu zmatowiania błyszczącej farby nitro jaka tylko była wtedy dostępna malowanej spryskiwaczem fryzjerskim (stąd ten "cellulit")

, , , , , , ,

, , , , , , ,,

Post zmieniony (01-09-14 18:59)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M /konstr.własna/  nowe
Sławomir Bloch 2610 28-02-09 22:10
 Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M  nowe
Cyryl 396 01-03-09 00:44
 Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M  nowe
Sławomir Bloch 319 01-03-09 22:30
 Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M  nowe
Cyryl 357 02-03-09 14:51
 Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M  nowe
waldi 335 03-03-09 09:32
 Odp: [Galeria] Radzieckie działo samobieżne SU-76M  nowe
Sławomir Bloch 791 04-03-09 18:29

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024