FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-03-09 12:44  Odp: [R] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam wszystkich,
W kolejnej odsłonie z psucia wycinanki. Szczerze to nie idzie mi ten model. Kopiemy się po kostkach przeokrutnie:). Raz w wycinance coś jest nie tak ,a innym razem ja coś schrzanię. Jak widać na poniższych zdjęciach jako tako udało mi się zamontować skrzydła. Jednak ja nie jestem do końca zadowolony bo jest krzywo. Najlepiej to widać od góry, ale już macham na to ręką. To ,że jest górny płat trochę krzywo ustawiony w stosunku do dolnego płata ,zauważyłem już w połowie montażu drutologii więc nie było już odwrotu. Drugim moim błędem było złe lakierowanie. Bojąc się rozpuszczenia humbrola przez rozcieńczony lakier zastosowałem nie rozcieńczony i trochę model przy bliższym zapoznaniu mi się świeci. Nie wspomnę ,że zacząłem lakierowanie brudnym pędzelkiem gdzie na szczęście w nieszczęściu powstały mi czarne mazy w miejscu raczej mało widocznym, ale jednak są. W kilku miejscach nie podoba mi się to co zrobiłem z poszyciem. Po prostu nie podoba mi się moja praca.
Żeby jednak się trochę usprawiedliwić to model też ma kilka grzeszków na sumieniu. Skrzydła, jest to naprawdę trudny i wymagający etap budowy. Zaznaczam ,że sama drutologia jest wykonana dopiero w połowie. Do poskładania dolnego i górnego płata użyłem laserowo wycinanego szkieletu co uważam za konieczność w przypadku tego modelu. Wycięcie tych wszystkich żeberek i otworów na dźwigar to mógłby być koszmar. Błędne są długości prętów ,które przechodząc przez kadłub, wchodzą nam w skrzydła (cz. 30C i 33C). Oba szablony maja 102 mm ,a dolny powinien mieć 115mm ,a górny chyba miał 125mm. Błędnie są też wypalone otwory na tenże dźwigar w tzw. łączniku górnych płatów(cz.33A).Trzeba było sobie samemu je zrobić w odpowiednim miejscu.
O jakieś 4mm skracałem też (cz. 41). Jest to owalny pręt podtrzymujący te dziwne wiatraczki(swoją drogą czy ktoś wie do czego one służyły?) .W innym przypadku wiatraczek dotykał mi górnego płata.
Jeśli jeszcze coś innego zauważycie to na pewno moja kaszaniarska praca. Naprawdę trudny etap budowy i wymagający dużej wprawy i uwagi. Niestety mi jej jeszcze brak. Jeszcze sporo zostało pracy dlatego koniec gadania i wracam do warsztatu.




Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
30-03-09 16:08  Odp: [R] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Mi się bardzo podoba! :) Zwłaszcza naciągi wyglądają świetnie. Pracuj dalej i się nie łam;)

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
01-04-09 09:26  Odp: [R] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam ,
dzisiaj tylko tak króciutko. Doszło kilka elementów. Lotki, karabin maszynowy i kilka drobiazgów. Można powiedzieć ,że cały przód mam już gotowy. Oczywiście brakuje jeszcze śmigła i dwóch innych drobnych elementów. Już powoli zabieram się za ogon.
Nadal jednak mi idzie ten model jak po grudzie. Lotki próbowałem zrobić ruchome, ale po jakimś czasie musiałem się poddać i starać się przynajmniej na sztywno wykonać te lotki. Wyglądało to na coś prostego ,a jednak ta drutologia też jest bardzo trudnym etapem prac. Nie wyszło tak jakbym sobie tego życzył. Przy bliższym zapoznaniu widać trochę nie dobrze naciągnięte linki, ale przypominam to będzie model tylko do oglądania z pewnej odległości:).



Rafale jak patrzę na model z górnej perspektywy to już mi przechodzi ochota na jego klejenie



Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
03-04-09 22:20  Odp: [R] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Uff ,wreszcie mi się udało wykończyć ogon i zakręcić tymi wszystkimi linkami:). Mimo ,że jest to etap już skończony to jednak mam pytanie do was bo nie wiem co zrobić. Pewnie zauważyliście ,że część linek jest pociągnięta srebrnym metalizerem, a inne nie. Zrobiłem tak bo zauważyłem na zdjęciach zachowanych eksponatów muzealnych ,że linki napinające np. pomiędzy płatem górnym i dolnym są czarne, a linki nazwijmy je ruchome, sterujące np. od lotek, steru kierunku i wysokości są koloru stalowego. I tu właśnie pytanie czy linki na ogonie które są czarne mają zostać czarne czy pociągnąć je metalizerem?. Z dostępnych zdjęć niestety nie jestem w stanie tego wykoncypować:).
A oto naprędce wykonane zdjęcia ogonka:



W miedzy czasie wydziergałem sobie karabiny



Wychodzi na to ,że to już prawie koniec. Został do zrobienia najmniej ulubiony dla mnie moment czyli śmigło no i jeszcze zamontowanie dwóch linek (naprawdę jeszcze takiej drutologi to nie miałem:)

pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
05-04-09 15:56  Odp: [R] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Witam,
Tak to już koniec. Przydało by się jakoś podsumować tą relację. Walka z modelem była prze okrutna. Niedociągnięcia moje i wycinanki doprowadziły do powstania tej pokraki. Czy jestem zadowolony?. Mam mieszane uczucia. Jak patrzę na model z pewnej perspektywy to nawet mi się podoba. Niestety przy bliższym zapoznaniu można dostrzec mój nie najlepszy warsztat. Świadomość swoich potknięć też nie napawa mnie otuchą. Trzeba też powiedzieć na usprawiedliwienie ,że model nie został wydrukowany perfekcyjnie. Jest wiele mniejszych lub większych potknięć w projekcie. Mam nadzieję ,że te które wymieniałem w trakcie budowy pozwolą innym kolegom zrobić leprze cudo niż moje. Największe wrażenie na mnie robi ta cała drutologia. Ciekawe czy piloci i obsługa naziemna miała kłopoty aby się nie zaplątać w tych wszystkich linkach:).
Podsumowując model bardzo trudny. Wymagający dużo przemyślanych decyzji. Wymagający precyzji i dokładności, dlatego tylko dla doświadczonych modelarzy. Mam nadzieję ,że jednak pewnego dnia zobaczę ten model w wykonaniu innych. A teraz ,żeby nie przynudzać galeria końcowa:



Chciałem też bardzo wszystkim podziękować. Tym którzy dopingowali mi lub nawet tylko starali się przeczytać i zrozumieć te wszystkie moje eseje:) mówię wielkie dzięki.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
05-04-09 16:55  Odp: [R/G] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

E tam, marudzisz. Model wyszedł fajny, i nawet jak był wyzwaniem to efekt końcowy jak dla mnie wart był całej tej pracy.

Pozdrowienia!

--

 
05-04-09 21:42  Odp: [R/G] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

To widać masz podobny aparat do mojego, który też przekłamuje rzeczywistość i na zdjęciu model wygląda lepiej ;))) Wyszedł Ci naprawdę świetny samolot i nie ma co przesadzać z tą samokrytyką. Gratuluję!!!
Co nastepnę na warsztacie?

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
06-04-09 15:10  Odp: [R/G] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
mario9 



Na Forum:
Relacje z galerią - 18
Galerie - 72


 - 12

Zgadzam się z kolegami - marudzisz i przesadzasz z samokrytyką;)). Wiadomo każdy z nas po zakończeniu modelu zauważa w nim pewne niedociągnięcia, które za drugim razem uniknąłby. Zazwyczaj oglądający nawet ich nie dojrzą. Model naprawdę bardzo fajny.

--

Pozdrawiam Mariusz

Ostatnie wypociny ;)

Powietrze:
Su-27UBM, MiG-29MU, Saab J28A Vampire

Heavy metal:
D-350 Mazur, Vk 4501


 
06-04-09 21:40  Odp: [R/G] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Koledzy wyżej mają rację - marudzisz :).
Najważniejsze że sam wyłapujesz swoje błędy i nie boisz się ich pokazać. Poza tym każda relacja ma jakiś większy czy mniejszy "walor edukacyjny" - ta nie jest wyjątkiem.
A model ładny i miło popatrzeć na czysto sklejonego druciaka.

Gratuluję i też zapytam co następne ?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
06-04-09 23:01  Odp: [R/G] Airco DH.9 z Kartonowe Hobby
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Macie racje ,że czasami marudzę:), ale ten typ tak ma. Bardzo dziękuje za miłe opinie. Możliwe ,że co niektórzy będą mieli okazje je zweryfikować przy bliższym poznaniu(najbliższa w Świdniku gdzie mam zamiar się z nim pojawić).A co teraz następne?. No właśnie za bardzo teraz nie mam weny do modeli. Myślę ,że chwilowo zrobię sobie przerwę. Z drugiej strony to katuję się patrząc już na okładkę pewnego okręciuku(samolotów na razie mam dość). Znając siebie to pewnie długo nie wytrzymam i zacznę sobie go dłubać. Na razie jednak niczego nie zapowiadam i nie obiecuję co do relacji. Zobaczymy (ach te partyzanckie humorki:). Jeszcze raz wielkie dzięki za miłe opinie.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024