FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-02-10 12:59  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański czołg lekki M24 CHAFFEE z WAK
h.lecter   

Witam.
Mam na imię Krzysiek.Modelarstwem zajmuję się ponad 20 lat.To mój pierwszy wpis na tym forum.
el_paw napisał: Model sklejał się bardzo przyjemnie, jest znakomicie opracowany. Wszelkie braki to raczej wina sklejającego.

Właśnie zacząłem sklejać ten model (po przejrzeniu relacji el_pawia dość zrelaksowany)
niestety problemy pojawiły się już podczas sklejania pierwszych wręg.Niektóre wręgi wydają się być "jakby z innej bajki",nijak nie pasują do reszty.Różnice są nawet kilkumilimetrowe.Nieco zdziwiony takim obrotem sprawy, mając w pamięci pochwały el_pawia, wpadłem na pomysł porównania dwóch egzemplarzy tej wycinanki.
Po dokładnych oględzinach okazało się iż część wręg w tych dwóch egzemplarzach nieco różni się od siebie.Jak to możliwe nie mam pojęcia.Może wydawnictwo WAK się wypowie.Pozdrawiam.

--

 
08-02-10 14:41  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański czołg lekki M24 CHAFFEE z WAK
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Czy mógłbyś pokazać na zdjęciu które wręgi i w jaki sposób nie pasują do siebie. Mogło by to ułatwić odnalezienie przyczyny tego stanu rzeczy.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
08-02-10 16:14  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański czołg lekki M24 CHAFFEE z WAK
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

A może raczej Kolega powie jakim klejem przykleił wręgi do tektury . Może wodnym i były wygładzane?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
08-02-10 16:53  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański czołg lekki M24 CHAFFEE z WAK
el_paw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 27
Galerie - 7
 

Ja potwierdzam, że nie było problemów ze szkieletem. Wręgi naklejałem budasiem. Wstaw może jakieś fotki z przymiarkami szkieletu to kolektym pomoże.
Tu masz kolejną relację.,
http://www.papermodels.pl/index.php?topic=3118.0

--

 
10-02-10 12:31  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański czołg lekki M24 CHAFFEE z WAK
h.lecter   

Witam ponownie.
Nie obraź się Piterpanzer ale Twój post nieco mnie rozbawił.Modele kartonowe zacząłem sklejać w latach osiemdziesiątych i wierz mi już dosyć dawno nauczyłem się naklejać wręgi na tekturę (korzystałem z butaprenu).
A wracając do sprawy, zrobiłem kopię wręg z drugiego egzemplarza który posiadam,podkleiłem,skleiłem i faktycznie wszystko spasowało się bez problemów.
Podejrzewam że trafił mi się jakiś felerny egzemplarz.

--

 
10-02-10 12:58  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański czołg lekki M24 CHAFFEE z WAK
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

To powodzenia w budowie i czekamy na relację.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
10-02-10 13:02  Odp: [Relacja/Galeria] Amerykański czołg lekki M24 CHAFFEE z WAK
Wydawnictwo WAK   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Witam,
Patrząc na proces technologiczny druku offsetowego, w jakim drukowane są nasze modele, mogę stwierdzić, że różnice w rozmiarze części pomiędzy tymi samymi arkuszami, są po prostu niemożliwe.
Jakaś niewielka szansa na błąd mogła by mieć miejsce gdyby część arkusza drukować w znacznie niższej temperaturze niż resztę, ale tak nie było.
Jeśli oba egzemplarze wręg były wycinane z oryginalnych wycinanek, to byłoby to po prostu bardzo dziwne, choć może ja nie znam się aż tak dobrze na technologii druku jak mi się wydawało.

--
-----------------------------------------------
http://www.wak.pl
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024