FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-02-09 17:31  [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Na stronie wydawcy http://www.adwmodel.com/ jest zapowiedź parowozu Px 38 w całości wyciętego laserem (!). Czy to się przyjmie (cena!) i czy będzie wydana także standardowa wersja to się okaże. Model ma nr 7 - podobnie jak zapowiedziany T-33 - więc pewnie gdzieś jest błąd.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
15-02-09 18:21  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
madteam19 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

heh ciekawe,ale cena odstrasza,ja nie wiem kto się na to połakomi

--
moja stronka http://www.madteam-modelarstwo.cba.pl zapraszam
pozdrawiam
Patryk vel madteam

 
15-02-09 23:59  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Panowie 295 zł to dużo, ale to ok 100 CHF ,czyli jeden dzień pracy przy minimalnej stawce w Szwajcarii. Chyba już wiem do kogo adresowane są te modele.

 
16-02-09 21:25  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Ja się skuszę na Leona. Tylko ciekawe jak sie będą formowały reflektoru i części obłe.
Ten materiał ma swoje wady.bez CA ani rusz. ADW wyznacza nowy trend w kleleniu.Tylko czy to klejenie czy składanie? Tak czy owak kupię.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
16-02-09 21:57  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Moja opinia o tych nowinkach- po kupieniu Scharfschutze z GPM stwierdzilem, ze jednak mi sie to nie podoba. Za taka cene i mając wiekszosc lub wszystkie elementy wyciete, to jednak wole model plastikowy. Chociaz oczywiscie jak jeszcze kiedys pojawi sie temat tak dla mnie ciekawy jak ww. okret, to kupie dla tematu. Ale wolałbym nie (tzn tak, ale "tradycyjny" ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
17-02-09 00:45  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
uboottd 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A ja mam takie pytanie: jak się ma ten model do startów w konkursach ?
I pytanie dodatkowe, już pomijając wycięcie. Modele wydane jako białe (i nie model chłodni ;) ) w standarcie mają pozostać białe, czy mają/mogą być pomalowane według załączonego wzorca ?

 
17-02-09 15:06  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Malowanie wyklucza standard. Za wyjątkiem drucików itp. czyli elementów spoza wycinanki.
Model taki jak ten z tematu z modelem kartonowym może mieć wspólne jedynie tworzywo - bo jest to rodzaj papieru. Ale nic poza tym. Dla takich modeli w zasadzie nie ma właściwej klasy. Są robione z prefabrykatów - ale nie plastikowych. czyli ni to karton ni plastik. W konkursie będą mogły zostać zaliczone do waloryzowanych (z przymrużeniem oka!) - ale każdy sędzia wyżej oceni model robiony tradycyjnie. Oczywiście zależy to od rangi, rodzaju imprezy, ilości modeli, regulaminu konkursu i wielu innych.
Osobna klasa być może powstanie - ale to daleeeeka droga. Najpierw musi się ukazac dużo takich modeli.

 
17-02-09 19:49  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
bandi   

To nie jest model przeznaczony na konkursy, tylko do postawienia na kominku,czy wszystkie modele musza brac udzial w konkursach??????

--

 
17-02-09 20:11  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Z ust mię to Darek wyjąłeś ;-)

 
17-02-09 20:12  Odp: [Nowość] Parowóz Px 38 z ADW Model
panczo 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kurcze aż mnie korci żeby napisać: Wydawnictwa, Wy i wasze psy Saby nie idźcie tą drogą !

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024