FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
14-02-09 18:59  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
Nikolai 



 - 1

Wow!
Most wanted model for me!

 
14-02-09 23:39  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
autobus   

@Nikolai I saw your KRAZ truck model some years ago on another model message board. It was excellent work! ;-) Hope I could see your another work here at konradus presented - beautifuly made Ził-157K truck that is ;-)
Cheers

Mam pytanie czemu Wy wszyscy tak szalejecie za skalą 1:25? (Ja sam tez szaleje heh) Ale czemu Wy wszyscy robicie i w Polsce tez jest taki standard ze jest skala 1:25 a nie 1:24? Bo powiedzcie mi jesli sie myle ale wydaje mi sie ze wszystkie modele plastikowe do sklejania samochodów i ładnie zrobione metalowe 'zabawki' ktore są modelami do postawienia ale są funkcjonalne - one wszystkie są w skali 1:24. Nie chcielibyście miec takiej samej skali zeby sobie je obok postawic? :) Fajnie by to wyglądało a takto jest minimalnie inna skala.
A co do cięzarówki to strasznie mi sie podoba jestem w siodmym niebie choc wątpie zebym ją kupił bo jestem na to za słaby :) Czekam na Ikarusa ale obawiam sie ze nie zostanie wydany ;(

pzdr

 
15-02-09 07:26  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
Nikolai 



 - 1

To autobus :

Ok! I want to put this Zil-157 in first place in my work tasks :-)

 
15-02-09 12:59  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

autobus, taka skala się już po prostu u nas przyjęła w latach 60. i tyle. Pamiętaj, że projektowane wówczas modele nie miały aż tak międzynarodowego zasięgu. Nikt się nie patrzył czy model w danej skali pasuje do modelu plastikowego z Wielkiej Brytanii lub USA. Każdy projektował po swojemu, jak mu najbardziej odpowiadało. Nic się na to nie poradzi. Modele samolotów także są wydawane w "innej" skali(1:33 u nas, wobec 1:32 na świecie). Tak się utarło i koniec, a co do 1:25, to chyba amerykański Monogram lub ATM wydaje swoje krążowniki w tej właśnie skali.

--
Syn ciężkostrawny.

 
15-02-09 13:56  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
Extra Model   

Duźgu, chyba chodziło ci o AMT ERTL no i nie zapomnij o Rvellu oni sporo mają pojazdów w 1:25. Generalnie w kartonie wydawcy trzymają się skali, za to w plastikach masz prawdziwy Meksyk. Wracając do tematu bardziej mnie ciekawi czy ten Ził przegoni popularnością model Kraza którego bardzo dużo widziałem na konkursach.

 
16-02-09 14:22  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
daat   

Genialny temat, bardzo się ciesze z tego wydania. Obłości kabiny jednak przyprawiają o drżenie - wykonać cieszący oko model w standardzie będzie niezmiernie trudno.

 
17-02-09 11:15  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
gienek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Ja wtrącę swe trzy grosze dotyczące skali 1:25. Ta skala ma swe historyczne korzenie. Jest to skala, jaką w czasie II wojny zastosowali Niemcy do projektowania swych kartonowych modeli, które byly materiałami poglądowymi dla pancerniaków. Potem wypuszczono modele kartonowe dla "ludu" i one też miały tę skalę. U nas przyjęly się "przez zasiedzenie". Skale samolotów wynosiły "1:33 1/3" (takie napisy są na modelach samolotow wyprodukowanych w czasie wojny).
Ciekawe czy ktoś to co napisałem zweryfikuje, bo pamiętam w latach 80-tych rozmowy o skalach modeli, podczas konkursów modelarskich.
Brytyjskie skale są odzwierciedleniem wielkości w calach, yardach, stopach itp. dlatego są 1:72, 1:32, 1:24 (to jest około w przeliczeniu na metry).
Pozdrawiam

--
gienek

 
17-02-09 13:46  Odp: [Nowość] Samochód ciężarowy Ził-157K od ORLIKA
Agand 

 

gienek - ankielskie skale wcale nie sa okolo - cale i stopy w tych skalach przeliczaja sie "bez reszty" i okraglutko jak metry w skalach metrycznych.
ale to jest off topic.

wracajac do tematu - temat i inicjatywa wydaje sie jaknajbardziej i modelik znajdzie sie wczesniej czy pozniej na mojej polce (raczej wczesniej ;D)

--
Pozdrówka
Agand

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024