FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
01-03-09 22:50  [forum info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki (update z 28.03.2009)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak już zapewne zdążyliście zauważyć, pojawiły się nowe informacje w postach pod avatarkami. Liczniki galerii oraz relacji wraz z aktywnymi linkami do ich spisów. Skrypt reaguje na odpowiednio oznakowane wątki - temat wstawiania odpowiednich znaczników do nowo zakładanych wątków jest wałkowany od dawna, więc większość z Was wie o co w tym chodzi. W oparciu o znaczniki w tematach działa również mechanizm Filtrów, który jest chyba również znany (galerie, relacje, zapowiedzi, free models... na Forum Głównym, inne filtry w działach tematycznych)... Dla niezorientowanych lub nowych użytkowników pomocny będzie być może link do wątku, w którym opisane są zasady prawidłowego oznakowania wątków: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=129729&t=129729&filtr=0&page=1

Dlaczego tak z uporem maniaka drążę ten "znacznikowy" temat? ;-) Właśnie dlatego, że opisywane przeze mnie, a wprowadzone dziś zmiany i mechanizmy działają w oparciu o system znaczników - więc te galerie i relacje, których tematy są źle sformułowane (oznakowane) lub wcale, nie będą brane pod uwagę przez automat - i ich autorzy pod swoimi avatarkami nie będą mieli odpowiedniej informacji lub będą mieli tylko niepełną.

Namawiam do zajrzenia do swoich wątków i poprawienie ich tematów (żeby to zrobić wystarczy wyedytować pierwszy post). Odpowiednio oznakowane będą widoczne w Filtrach oraz w osobistych spisach - czyli będą łatwo dostępne dla innych. Dostęp do wszystkich Waszych wątków jest łatwiejszy dla tych, którzy mają choć jedną relację lub galerię "wyłapywaną" dzisiaj przez skrypt - oni mogą jednym kliknięciem przejść do pełnego spisu wszystkich swoich wątków. Dla pozostałych będzie to dostępne za jakiś czas bezpośrednio w profilu.

Wcześniej podałem link do wątku gdzie opisane są zasady oznakowania wszystkich rodzajów wątków, teraz przypomnę te dotyczące dzisiejszych zmian czyli Galerii i Relacji.

Na początku tematu pierwszego postu w wątku musi być umieszczony znacznik, i tak:

Relacja to znaczniki: [Relacja] lub ewentualnie [R]
Galeria to znaczniki: [Galeria] lub ewentualnie [G]

Bardzo ważne jest żeby zmienić znacznik w ukończonej relacji na [Relacja/Galeria] lub ewentualnie [R/G]- od tej chwili taki wątek będzie liczony również jako galeria i będzie widoczny w ich spisie.


Docelowo spisy będą widoczne jako "zakładki" w profilach, więc będą łatwiej dostępne. Na razie to co zrobiłem to jest wersja beta-robocza ;-) więc jeśli zauważycie jakieś nieprawidłowości w działaniu spisów lub liczników, to proszę o info.

P.S.: Dziękuję Randarowi za pomoc w testowaniu :)

--

 
12-02-09 00:02  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

dobry pomysł!

--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
12-02-09 00:16  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Fajna sprawa bo już zapomniałem co i kiedy pisałem a tu prosze co sie wyłania po latach ;)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-02-09 00:42  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Super to zrobiłeś aż mi się łezka zakręciła jak stare tematy przegladałem:)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
12-02-09 13:12  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Świetny pomysł! :) Fajnie podpatrzyć co starzy wyjadacze tworzyli kiedyś a co robią teraz :)

 
12-02-09 20:16  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
Kuba 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

no prosze, prosze, ciagle cos nowego:) moze zaczne wiecej zamieszczac, co by nie bylo takich zer pod moim avatarkiem:)

--
100 % karton!!!!!!!!!!

 
12-02-09 20:46  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
Paweł B. (Mruk) 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 7


 - 4

Popieram!
Pomysł genialny!

Pozdrawiam! :D

--

Skoro martwi się nie żywią, to dlaczego żywi się martwią?

Post zmieniony (12-02-09 20:46)

 
12-02-09 23:35  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Nie no, trzeba przyznać Konradusie, że ten ruch to czysta poezja. Jeśli chodzi o mnie, to wszystkie moje galerie i relacje są uwzględnione. Jak chcę coś znależć to trwa to teraz błyskawicznie, brawo!

 
13-02-09 08:16  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Swoje relacje/galerie też już poprawiłem. Świetny pomysł. Od razu wiadomo z kim się rozmawia - nie po ilości generowanego ruchu, jak w przypadku ilości postów, a po esencji tego co tu robimy - czyli zaprezentowanego dorobku modelarskiego w konwencji ilościowo/jakościowej. Poza tym nie muszę za każdym razem szukać swoich relacji, jak chcę komuś podpowiedzieć jakieś rozwiązanie, które już kiedyś prezentowałem. Mogę odesłać bez problemu do źródła. I jak teraz prosto znaleźć w czeluściach forum relację, którą się najczęściej kojarzy z konkretnym wykonawcą. R E W E L A C J A.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
13-02-09 10:01  Odp: [Forum Info] Spisy galerii i relacji oraz liczniki tychże (zmiany z 11.02.2009)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pięknie dziękuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024