FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-02-09 21:27  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Nikogo nie uraziłeś, a lufa zawsze Ci się przyda, może jak kiedyś bedziesz robił np. Gustawa ? A Twoja 109-tka niczego sobie. Sam trochę dłubałem przy takiej, niedługo pewnie wznowie swoja relacje.

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (08-02-09 21:29)

 
08-02-09 21:41  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Widziałem twoją relację Messer. Liczyłem nawet po cichu, że pchniesz to do przodu gdyż mało jest relacji z budowy akurat tego konkretnego modelu (2/2007 AH). Był tam odnośnik do czeskiego (?) forum, który przydał mi się na początku budowy. Obecnie korzystam z relacji z budowy plastykowego bf109 z uwagi na bogatą fotodokumentację komory silnika. Modelarz działający tam odlewał części z żywicy. Ja uparłem się akurat na karton. Widzę, że dużo osób zagląda a mało pisze. Serdecznie zapraszam do wypowiadania się ;)

--

_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

Post zmieniony (08-02-09 21:56)

 
08-02-09 22:04  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Będzie kontynuacja relacji, może jeszcze nawet w ciągu najbliższego tygodnia, z tym że robię cały model od nowa - poprzedni, podczas remontu mieszkania uległ jakby to powiedzieć, pewnemu zgnieceniu przy przenoszeniu przez osoby niepowołane. Ale to już inna, małoistotna historia.

http://messer.cba.pl

Post zmieniony (08-02-09 22:06)

 
10-02-09 08:51  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam

Tak prezentuje się silnik na dzień dzisiejszy:



(jeszcze nic nie przykleiłem, pasowane na sucho)

Nastąpił jednak naglący problem. Mianowicie na moich częściach powstały włoski (powinno być to widoczne w poście z pompą paliwa). Czy dostrzegliście coś takiego? jeżeli tak to czy w tej skali i przy malowaniu pędzlem robi to wielką różnicę? całość jest kilka razy przesmarowana klejem BCG. Inaczej wariacje tektury nie skończyły by się nigdy. Być może jest to zauważalne na zdjęciach jako błyszczenie. Tak więc włoski te kryją się pod klejem. Zdjęcia tak małych obiektów wychodzą mi dziwnie. Rowin twierdzi, że powinienem części impregnować rzadkim klejem cyjanoakrylowym i szlifować powierzchnię papierem 1500-600. Chcę znać też Waszą opinię.

--
_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

 
10-02-09 09:12  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Cyjanoakryl + papier ścierny jest najlepszą radą na włoski. Po takim zabiegu na pewno znikną.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
27-02-09 16:34  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć!

Co by Was nie nudzić foty na początek:









Dłuuuugo nic nie działo się w relacji. Czas więc na zapowiedziany up. Jak zawsze z dużym opóźnieniem.
Zaczyna to trochę przypominać samolot. Co będzie z tego dalej to się okaże. Najtrudniejszy (jak mi się zdaje) element zlepianki za mną. Skrzydła zostały przytwierdzone. Popełniłem wiele błędów. Dużą część z nich dało się jakoś zamaskować. Ostatecznie efekty są średnio/marnie satysfakcjonujące. Na fotach nie ma natomiast ciosanego przeze mnie koła prawej goleni, powierzchni sterowych, gotowego i prezentowanego już steru ogonowego oraz kilku drobiazgów. Retuszowałem też kolor zabrudzeń. Subtelna różnica, ale może uda Wam się dostrzec. Wszystkich, którzy liczą na silnik muszę zawieść. Brak postępów w tej dziedzinie spowodowany ... brakiem pactry gunmetal w sklepikach modelarskich w Bydgoszczy. Nie ruszę się tu dalej dopóki nie sprawdzę gotowych już części jak prezentują się po pomalowaniu. Wszak te brutalnie ukazuje niedociągnięcia, o czym zdążyłem się nareszcie przekonać sam. Powstał również problem, który na pewno zauważyliście. Mianowicie fleja ze mnie :-/ na zdjęciach widoczne plamy po superglue. Nie wiem czy da się coś z tym zrobić. Zastanawiała mnie technika retuszu prezentowana przez Łukasza K. w jego relacji ze Supermarine Spitfire Vb (Kartonowy Arsenał 1/2005). Wyrównywał powierzchnię do białości w miejscach krytych przez farbę drukarską, a po retuszu nie było różnicy widać. Genialne, choć myślę, że nie na moje umiejętności. Tu zwracam się do Was. Może potraficie mi jakoś pomóc.

Oprócz samego silnika waloryzuję też elementy podwozia:



Skorzystałem tu z rezerwy papieru udostępnionej w wycinance.

Lewa goleń będzie bez koła, tak aby odsłonić tarczę hamulca oraz zacisk. Skłaniam się powoli ku dioramie do modelu. Co z tego wyniknie to się okaże. W kolejności wykonam teraz: podwozie do końca (lecz go nie przykleję), silnik, pokrywy silnika i zapełnię wszystkie białe plamy, które pozostały.
Wycinanka się kurczy...

Mam nadzieję na Wasze odpowiedzi i życzę miłego oglądania.

--

_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

Post zmieniony (27-02-09 16:39)

 
27-02-09 17:42  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej CutMe.

Mam do Ciebie małe pytanie. Też kleję ten model i mam problem z dopasowaniem wypusetek części 51 do kadłuba. Mimo obecności lini podziału na wypustkach nie mogę ich zgrać z linią podziału na środkowej części szkieletu płata , ponieważ jej tam nie ma. Czy Ty też miałeś z tym problem?

--
Pozdrawiam !

 
27-02-09 17:52  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

...17 lat... Jesteś BARDZO zdolny... Chętnie bym Cię usynowił.

 
27-02-09 19:23  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dawidsan
Miałem problemy ale głównie przez moje błędy podczas składania szkieletu płatu. Najpierw końcówki skrzydeł były zbyt wyciągnięte w górę, potem w dół i tak w kółko. Aby dobrze przykleić płat biedziłem się prawie 3 tygodnie. ostatecznie zrobiłem to w ten sposób, że przykleiłem najpierw części 55 L i P a potem dopasowałem część 51. Było to o tyle istotne, iż część 51 pociąłem. U mnie była ona za krótka. skończyło się na tym, że sklejona ona została z 4 kawałków. Jutro postaram się zrobić foty i wytłumaczyć cały proces. Dziś niestety nie mam już oświetlenia do tego (nie jestem dobrym fotografem). Zawsze krawędzie każdej z części zeszlifowuje tak by ładnie się zeszły, a połączenia były jak najmniej widoczne. W relacji QŃ'a z Buffalo jest przypomniana bardzo efektywna technika. Zapoznaj się a pomoże Ci rozwiązać ten problem. Mnie bardzo pomogła. Rezerwa koloru to cudowna sprawa...


Miskowski
Nie wiem czy jestem. Myślę raczej, że jestem cierpliwy... nawet bardzo i to tyle. Dużo czytuję czarne forum. Z relacji takich forumowiczów jak Rajkub, Mariusz, QŃ, David_, Kriztozz, Witek, Precyzyjny czy Jhradca idzie wynieść mnóstwo kosmicznych patentów. To pierwszy model, który stoi tak u mnie jakością. Miedzy nim a zeszłym (KM Bismarck od AH) jest przepaść. Zacząłem od AH 64 z MM, potem był Sdkfz 186 od GPM'u. Wszystkie to NJM, ale każdy tak zaczyna. A cierpliwość przy tak pracochłonnych modelach i wyniesione doświadczenie - bezcenne. Przy okazji - nad golenią biedziłem się 5 dni by tak wyglądała. Chętnie opiszę jak ją wykonać ;) Korzystam z relacji PWM Sebola z waloryzacji plastykowego Bf 109.

Nie chciał bym się chwalić zeszłymi modelami bo to masakra ale jeżeli ktoś nie wierzy i mam być przez to nieakceptowany przez forumowiczów... nie ma sprawy. Postaram się też wybrać z Bf'em na jakieś spotkanie modelarzy. Oczywiście jeżeli będę zadowolony z niego, a poprzeczkę stawiłem sobie wysoko.

Pozdrawiam Cię i miłego wieczoru ;)

--

_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

Post zmieniony (27-02-09 22:25)

 
28-02-09 11:05  Odp: [Relacja] częściowa, częściowo waloryzowanego Bf 109E-4 od Hala
Machemik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dawidsan

Nie bardzo rozumiem co masz na myśli przez wypustki? możesz sprecyzować?

Jeżeli chodzi o samo pasowanie cz51 to jest ono o tyle skomplikowane, iż w tym miejscu wchodzi wiele zmiennych. Można popełnić wiele błędów składając szkielet. Gdy wklejałem płat do kadłuba posłużyłem się wolnoschnącym klejem stolarskim. Następnie korygowałem jego położenie w stosunku do osi mierząc starannie odległość lewej i prawej końcówki płatu w stosunku do usterzenia poziomego ogona. Było to o tyle ryzykowne, że jeżeli skrzydło okazało by się zwichrowane wszystko skleiło by się krzywo.

Faktycznie mogłeś mieć problem ze wklejeniem szkieletu. nie widać linii podziału, gdyż są one skierowane do środka:



Ja przeniosłem linie podziału ołówkiem. Zignorowałem je (wiem, że to nierozsądne).
Następnie przykleiłem cz55P i L.



Drugą stroną nożyka dociskałem części z tyłu by pasowały do poszycia pod spodem. Nie udało mi się to idealnie co widać na zdjęciach:



Miejsce spasowania cz 55 i 51 jest trochę przesunięte w dół. W tych miejscach (na wcięciach obu części) brakowało mi materiału. Nie chciały się one zejść. Na szczęście dzięki temu, że uprzednio zeszlifowałem te miejsca po smarowaniu ich BCG udało się spasować. Z małym problemem z lewej strony ( biały fragment zamaskowałem rozwarstwionym klinem z rezerwy papieru - teraz jest to niewidoczne). Sama cz 51 to już inna historia. Jak napisałem wcześniej u mnie była ona za krótka. Z rezerwy papieru wyciąłem fragment zastępujący dół tej części.



Wycięta i dopasowana część (kolor niebieski). Prawie nie widać, że jest dorabiana (brudzenia brak, oraz odcień nitów się różni). Pobrudziłem krawędzie wcześniej przygotowanym kolorem by upodobnić je do tych drukowanych.

Części, które należało owinąć wokół skrzydeł (kolor czerwony) odciąłem, odrysowałem i odpowiednio dorysowałem, tak by dopasować. Następnie pobrudziłem (kolor żółty). Tak jak pisałem to trudna część ;) jeżeli nie o to Ci chodziło to chętnie Ci jeszcze pomogę. Oczywiście jeżeli starczy mi umiejętności.



Dla zainteresowanych
Jeszcze zdjęcie porównawcze goleni z AH i tej waloryzowanej:



--

_________________
"... żeby nie było, że się nic nie dzieje. I, że nic nie robię. Robię, ale czasami mi się nie kce..."

Pozdrawiam!
Maciek

Post zmieniony (28-02-09 11:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024